IX edycja Letnich Praktyk Badawczych

22 lipca 2013 w Instytucie Badań Systemowych PAN miała miejsce inauguracja dziewiątej edycji Letnich Praktyk Badawczych "MATEMATYKA, INFORMATYKA, KOMERCJALIZACJA - tak jak robią to w Cambridge".

Letnie Praktyki Badawcze to oryginalny sposób na aktywne spędzenie wakacji w interdyscyplinarnym gronie ambitnych, młodych ludzi. Udział w Praktykach umożliwia uczestnictwo w różnorodnych projektach: zarówno zlecanych przez firmy jak i naukowo-badawczych. Letnie Praktyki Badawcze, dzięki unikalnemu systemowi pracy, pozwalają na wszechstronny rozwój ich uczestników. Najlepsi praktykanci, po ukończeniu Praktyk i cyklu specjalistycznych szkoleń, mają szansę dołączenia do zespołu organizatorów. Umiejętności zdobyte podczas Praktyk są również wysoko cenione na rynku pracy.

Letnie Praktyki Badawcze przeznaczone są dla studentów o szerokim spektrum zainteresowań naukowych, począwszy od matematyki i informatyki, poprzez nanotechnologię, na ekonomii i zarządzaniu kończąc.

Praktyki organizowane są w miesiącach letnich, lipiec-wrzesień w Warszawie przez: Instytut Badań Systemowych PAN, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego PAN oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania.

Plakaty urugwajskie – wykład Gabriela Benderskiego
23/05/2019

Plakaty urugwajskie – wykład Gabriela Benderskiego

Zapraszamy na wykład pt. Plakaty urugwajskie, który poprowadzi Gabriel Benderski, artysta grafik z Urugwaju.
Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka
22/05/2019

Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka

Serdecznie zapraszamy na wystawę Krzysztofa Franaszka – wykładowcy na kierunku Grafika WIT.
Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT
17/05/2019

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych”
Jazz Art Fashion Festival 2019
17/05/2019

Jazz Art Fashion Festival 2019

11-12 maja odbyła się V edycji Jazz Art Fashion Festival w warszawskim Koneserze, w wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci Grafiki WIT.
Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna
16/05/2019

Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna

Zapraszamy do udziału w konferencji Oracle Cloud Day 2019, która odbędzie się 21 maja 2019 roku, w warszawskim hotelu Hilton.
Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina
14/05/2019

Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina

Wykład odbędzie się o godzinie 12:00 w czwartek - 30 maja br.  w sali N14 przy ul. Newelskiej 6.