IX edycja Letnich Praktyk Badawczych

22 lipca 2013 w Instytucie Badań Systemowych PAN miała miejsce inauguracja dziewiątej edycji Letnich Praktyk Badawczych "MATEMATYKA, INFORMATYKA, KOMERCJALIZACJA - tak jak robią to w Cambridge".

Letnie Praktyki Badawcze to oryginalny sposób na aktywne spędzenie wakacji w interdyscyplinarnym gronie ambitnych, młodych ludzi. Udział w Praktykach umożliwia uczestnictwo w różnorodnych projektach: zarówno zlecanych przez firmy jak i naukowo-badawczych. Letnie Praktyki Badawcze, dzięki unikalnemu systemowi pracy, pozwalają na wszechstronny rozwój ich uczestników. Najlepsi praktykanci, po ukończeniu Praktyk i cyklu specjalistycznych szkoleń, mają szansę dołączenia do zespołu organizatorów. Umiejętności zdobyte podczas Praktyk są również wysoko cenione na rynku pracy.

Letnie Praktyki Badawcze przeznaczone są dla studentów o szerokim spektrum zainteresowań naukowych, począwszy od matematyki i informatyki, poprzez nanotechnologię, na ekonomii i zarządzaniu kończąc.

Praktyki organizowane są w miesiącach letnich, lipiec-wrzesień w Warszawie przez: Instytut Badań Systemowych PAN, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego PAN oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania.

Wystawy WIT w Chinach - International Art Education Achievement
06/12/2019

Wystawy WIT w Chinach - International Art Education Achievement

Miło nam poinformować, że nasza uczelnia wzięła udział w dwóch dużych, międzynarodowych wystawach w Chinach: w mieście Jinan (prowincja Szantung) oraz w mieście Wuhan (prowincja Hubei).
Pomagamy Pani Danusi
05/12/2019

Pomagamy Pani Danusi

Zapraszamy wszystkich w imieniu Samorządu Studentów WIT oraz Vertex - Coworking Space do wzięcia udziału w szlachetnej paczce „Pomagamy Pani Danusi”!
Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej
04/12/2019

Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej

9 grudnia Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej” w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN.
Międzynarodowa Wystawa Ilustracji Cyfrowej w Galerii WIT
04/12/2019

Międzynarodowa Wystawa Ilustracji Cyfrowej w Galerii WIT

Zapraszamy na otwarcie nowej wystawy we współpracy z Uniwersytetem UTE w Ekwadorze
Fotorelacja z wystawy „Piękno stworzenia”
02/12/2019

Fotorelacja z wystawy „Piękno stworzenia”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia wystawy Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”.
Andrzej Wieteszka kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
29/11/2019

Andrzej Wieteszka kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Wykład „Murale- wielkoformatowe malarstwo uliczne” towarzyszy odsłoniętemu muralowi autorstwa Andrzeja Wieteszki, który wspaniale pręży się na ścianie budynku Kierunku Grafiki WIT.