IX edycja Letnich Praktyk Badawczych

22 lipca 2013 w Instytucie Badań Systemowych PAN miała miejsce inauguracja dziewiątej edycji Letnich Praktyk Badawczych "MATEMATYKA, INFORMATYKA, KOMERCJALIZACJA - tak jak robią to w Cambridge".

Letnie Praktyki Badawcze to oryginalny sposób na aktywne spędzenie wakacji w interdyscyplinarnym gronie ambitnych, młodych ludzi. Udział w Praktykach umożliwia uczestnictwo w różnorodnych projektach: zarówno zlecanych przez firmy jak i naukowo-badawczych. Letnie Praktyki Badawcze, dzięki unikalnemu systemowi pracy, pozwalają na wszechstronny rozwój ich uczestników. Najlepsi praktykanci, po ukończeniu Praktyk i cyklu specjalistycznych szkoleń, mają szansę dołączenia do zespołu organizatorów. Umiejętności zdobyte podczas Praktyk są również wysoko cenione na rynku pracy.

Letnie Praktyki Badawcze przeznaczone są dla studentów o szerokim spektrum zainteresowań naukowych, począwszy od matematyki i informatyki, poprzez nanotechnologię, na ekonomii i zarządzaniu kończąc.

Praktyki organizowane są w miesiącach letnich, lipiec-wrzesień w Warszawie przez: Instytut Badań Systemowych PAN, Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematycznego PAN oraz Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania.

Studentka WIT w finale Idea Design Award 2019
01/04/2020

Studentka WIT w finale Idea Design Award 2019

Aż 6 plakatów Magdaleny Kosewskiej, studentki Grafiki WIT, zostało zakwalifikowanych przez jury do finału międzynarodowego konkursu Idea Design Award 2019.
Komunikat Rektora w sprawie zapomóg
30/03/2020

Komunikat Rektora w sprawie zapomóg

Utrata źródła dochodów \ trudna sytuacja życiowa w związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemii.
Wsparcie psychologiczne
26/03/2020

Wsparcie psychologiczne

Obecny czas jest trudny dla nas wszystkich. Pod wieloma względami. Wszyscy oczekujemy powrotu do normalności, tymczasem każda osoba, z którą rozmawiamy aktualnie z czymś się zmaga i przestawia swój tryb, do którego się przyzwyczaiła na tryb wyjątkowy.