Jesteśmy wśród najlepszych w Europie !!!

13/07/2007

Student uzupełniających studiów magisterskich - absolwent studiów inżynierskich Wydziału Informatyki WSISiZ - inż. Piotr Kułaga został wybrany przez firmę Microsoft do odbycia praktyk w siedzibie firmy w Redmond w USA. Co roku firma Microsoft wybiera z całej Europy kilkudziesięciu studentów.

Oto co Pan Piotr mówi o sobie: "Moją przygodę z szeroko rozumianą informatyką zacząłem wiele lat temu tworząc wirusy w języku assembler. Żaden z nich oczywiście nie wydostał się poza mój komputer. Pisanie niskopoziomowych programów pozwoliło mi poznać działanie systemów operacyjnych oraz samych procesorów. Wiedza taka ułatwia optymalizowanie programów, ponieważ można je lepiej dopasować do środowiska w którym mają działać. Z czasem zacząłem pracować na coraz wyższym poziomie - pisząc w wysokopoziomowych językach czy w końcu skupiając się na algorytmice. Mimo że jest to moja pasja, nie da się spędzać każdego dnia przed komputerem. Każda wolną chwile poświęcam wiec ćwiczeniu Aikido oraz jeździe na rowerze." Panu Piotrowi gratulujemy i życzymy owocnych praktyk.