Konferencja Naukowa pt. „Nowe zjawiska w administracji publicznej”

Wydział Informatycznych Technik Zarządzania Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT w Warszawie, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Katedra Nauki Administracji i Ochrony Środowiska oraz Warszawskie Seminarium Aksjologii Administracji mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. "Nowe zjawiska w administracji publicznej".

Konferencja odbędzie się 27 listopada 2014 r. w godz. 13:00 - 18:00 w budynku WSISiZ WIT, przy ul. Newelskiej 6 w Warszawie.

Program Konferencji

I. Panel godz. 13:00-14:30

Otwarcie konferencji Rektor WSISiZ WIT

• Prof. dr hab. Zbigniew Cieślak, UKSW, Sędzia TK, Wprowadzenie
  • Prof. dr hab. Paweł Sobczyk, UO, WSISiZ WIT, "Re-interpretacja" zakresu ustawowych kompetencji organu administracji publicznej na przykładzie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych
  • Dr Katarzyna Zalasińska, UW, Prywatyzacja zadań publicznych w zakresie kontroli wywozu zabytków za granicę?
  • Dr Mateusz Błachucki, INP PAN, Nowe rozwiązania procesowe w zakresie wykrywania naruszeń prawa i ich sankcjonowania w polskim prawie antymonopolowym

II. Panel godz. 14:50-16:10

• Dr Krzysztof Wąsowski, UW, Administracyjnoprawne aspekty zarządzania prawami autorskimi majątkowymi. Zmiana paradygmatu?
  • Dr Konrad Walczak, UHP w Siedlcach, Pozycja służb specjalnych w strukturze współczesnej administracji
  • Dr Bartosz Majchrzak, WSISiZ WIT, UKSW, Indywidualizacja odpowiedzialności administracyjnej - nowe zjawisko w orzecznictwie Trybunału Konstytucyjnego
  • Dr Wojciech Federczyk, UKSW, Czy udział społeczeństwa modyfikuje model postępowania administracyjnego w Polsce?

III. Panel godz. 16:30-17:50

• Dr Stefan Jarecki, WSISiZ WIT, Czy urząd obsługujący organ może być uznany za przedsiębiorstwo?
  • Izabela Mikiciuk, UKSW, Szybkość postępowania kosztem braku realizacji pozostałych zasad kpa – na przykładzie ochrony zabytków
  • Dr Agata Kosieradzka-Federczyk, WSISiZ WIT, Dostęp do informacji o środowisku – nowe zjawisko?
  • Dyskusja

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia udziału proszę przesyłać do dnia 24 listopada 2014 r. na adres email: adm2014@wit.edu.pl.

Academic League of Games w konkursie Projuvenes
20/11/2018

Academic League of Games w konkursie Projuvenes "Studencka Innowacja"

Academic League of Games (ALOG) – projekt Samorządu Studentów WIT dostał nominację w kategorii "Studencka Innowacja" w konkursie Projuvenes - inicjatywie stworzonej przez Parlament Studencki RP. Aby wygrać potrzebują Waszego wsparcia
WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”
16/11/2018

WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”

„Wieczny ogień” w reżyserii Piotra Janowczyka to krótkometrażowa artystyczna animacja według Ramayany na podstawie malowideł Stefana Norblina zdobiących pałac maharadży w Jodhpurze w Indiach.
Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.
„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium
07/11/2018

„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.