Konferencja Naukowa pt. „Nowe zjawiska w administracji publicznej”

Wydział Informatycznych Technik Zarządzania Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT w Warszawie, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Katedra Nauki Administracji i Ochrony Środowiska oraz Warszawskie Seminarium Aksjologii Administracji mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. "Nowe zjawiska w administracji publicznej".

Konferencja odbędzie się 27 listopada 2014 r. w godz. 13:00 - 18:00 w budynku WSISiZ WIT, przy ul. Newelskiej 6 w Warszawie.

Program Konferencji

I. Panel godz. 13:00-14:30
  • Rektor WSISiZ WIT, Otwarcie konferencji
  • Prof. dr hab. Zbigniew Cieślak, UKSW, Sędzia TK, Wprowadzenie
  • Prof. dr hab. Paweł Sobczyk, UO, WSISiZ WIT, "Re-interpretacja" zakresu ustawowych kompetencji organu administracji publicznej na przykładzie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych
  • Dr Katarzyna Zalasińska, UW, Prywatyzacja zadań publicznych w zakresie kontroli wywozu zabytków za granicę?
  • Dr Mateusz Błachucki, INP PAN, Nowe rozwiązania procesowe w zakresie wykrywania naruszeń prawa i ich sankcjonowania w polskim prawie antymonopolowym
II. Panel godz. 14:50-16:10
  • Dr Krzysztof Wąsowski, UW, Administracyjnoprawne aspekty zarządzania prawami autorskimi majątkowymi. Zmiana paradygmatu?
  • Dr Konrad Walczak, UHP w Siedlcach, Pozycja służb specjalnych w strukturze współczesnej administracji
  • Dr Bartosz Majchrzak, WSISiZ WIT, UKSW, Indywidualizacja odpowiedzialności administracyjnej - nowe zjawisko w orzecznictwie Trybunału Konstytucyjnego
  • Dr Wojciech Federczyk, UKSW, Czy udział społeczeństwa modyfikuje model postępowania administracyjnego w Polsce?
III. Panel godz. 16:30-17:50
  • Dr Stefan Jarecki, WSISiZ WIT, Czy urząd obsługujący organ może być uznany za przedsiębiorstwo?
  • Izabela Mikiciuk, UKSW, Szybkość postępowania kosztem braku realizacji pozostałych zasad kpa – na przykładzie ochrony zabytków
  • Dr Agata Kosieradzka-Federczyk, WSISiZ WIT, Dostęp do informacji o środowisku – nowe zjawisko?
  • Dyskusja

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia udziału proszę przesyłać do dnia 24 listopada 2014 r. na adres email: adm2014@wit.edu.pl.

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.