Konferencja Naukowa pt. „Nowe zjawiska w administracji publicznej”

Wydział Informatycznych Technik Zarządzania Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT w Warszawie, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Katedra Nauki Administracji i Ochrony Środowiska oraz Warszawskie Seminarium Aksjologii Administracji mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. "Nowe zjawiska w administracji publicznej".

Konferencja odbędzie się 27 listopada 2014 r. w godz. 13:00 - 18:00 w budynku WSISiZ WIT, przy ul. Newelskiej 6 w Warszawie.

Program Konferencji

I. Panel godz. 13:00-14:30
  • Rektor WSISiZ WIT, Otwarcie konferencji
  • Prof. dr hab. Zbigniew Cieślak, UKSW, Sędzia TK, Wprowadzenie
  • Prof. dr hab. Paweł Sobczyk, UO, WSISiZ WIT, "Re-interpretacja" zakresu ustawowych kompetencji organu administracji publicznej na przykładzie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych
  • Dr Katarzyna Zalasińska, UW, Prywatyzacja zadań publicznych w zakresie kontroli wywozu zabytków za granicę?
  • Dr Mateusz Błachucki, INP PAN, Nowe rozwiązania procesowe w zakresie wykrywania naruszeń prawa i ich sankcjonowania w polskim prawie antymonopolowym
II. Panel godz. 14:50-16:10
  • Dr Krzysztof Wąsowski, UW, Administracyjnoprawne aspekty zarządzania prawami autorskimi majątkowymi. Zmiana paradygmatu?
  • Dr Konrad Walczak, UHP w Siedlcach, Pozycja służb specjalnych w strukturze współczesnej administracji
  • Dr Bartosz Majchrzak, WSISiZ WIT, UKSW, Indywidualizacja odpowiedzialności administracyjnej - nowe zjawisko w orzecznictwie Trybunału Konstytucyjnego
  • Dr Wojciech Federczyk, UKSW, Czy udział społeczeństwa modyfikuje model postępowania administracyjnego w Polsce?
III. Panel godz. 16:30-17:50
  • Dr Stefan Jarecki, WSISiZ WIT, Czy urząd obsługujący organ może być uznany za przedsiębiorstwo?
  • Izabela Mikiciuk, UKSW, Szybkość postępowania kosztem braku realizacji pozostałych zasad kpa – na przykładzie ochrony zabytków
  • Dr Agata Kosieradzka-Federczyk, WSISiZ WIT, Dostęp do informacji o środowisku – nowe zjawisko?
  • Dyskusja

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia udziału proszę przesyłać do dnia 24 listopada 2014 r. na adres email: adm2014@wit.edu.pl.

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.
WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”
02/07/2020

WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”

Nasza Uczelnia po raz kolejny otrzymała certyfikat „Uczelnia Liderów” wraz z nagrodami specjalnymi.
Dzień Otwarty WIT
20/06/2020

Dzień Otwarty WIT

Obejrzyj webinary DNIA OTWARTEGO WIT on‑line!