Konferencja Naukowa pt. „Nowe zjawiska w administracji publicznej”

Wydział Informatycznych Technik Zarządzania Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT w Warszawie, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Katedra Nauki Administracji i Ochrony Środowiska oraz Warszawskie Seminarium Aksjologii Administracji mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. "Nowe zjawiska w administracji publicznej".

Konferencja odbędzie się 27 listopada 2014 r. w godz. 13:00 - 18:00 w budynku WSISiZ WIT, przy ul. Newelskiej 6 w Warszawie.

Program Konferencji

I. Panel godz. 13:00-14:30
  • Rektor WSISiZ WIT, Otwarcie konferencji
  • Prof. dr hab. Zbigniew Cieślak, UKSW, Sędzia TK, Wprowadzenie
  • Prof. dr hab. Paweł Sobczyk, UO, WSISiZ WIT, "Re-interpretacja" zakresu ustawowych kompetencji organu administracji publicznej na przykładzie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych
  • Dr Katarzyna Zalasińska, UW, Prywatyzacja zadań publicznych w zakresie kontroli wywozu zabytków za granicę?
  • Dr Mateusz Błachucki, INP PAN, Nowe rozwiązania procesowe w zakresie wykrywania naruszeń prawa i ich sankcjonowania w polskim prawie antymonopolowym
II. Panel godz. 14:50-16:10
  • Dr Krzysztof Wąsowski, UW, Administracyjnoprawne aspekty zarządzania prawami autorskimi majątkowymi. Zmiana paradygmatu?
  • Dr Konrad Walczak, UHP w Siedlcach, Pozycja służb specjalnych w strukturze współczesnej administracji
  • Dr Bartosz Majchrzak, WSISiZ WIT, UKSW, Indywidualizacja odpowiedzialności administracyjnej - nowe zjawisko w orzecznictwie Trybunału Konstytucyjnego
  • Dr Wojciech Federczyk, UKSW, Czy udział społeczeństwa modyfikuje model postępowania administracyjnego w Polsce?
III. Panel godz. 16:30-17:50
  • Dr Stefan Jarecki, WSISiZ WIT, Czy urząd obsługujący organ może być uznany za przedsiębiorstwo?
  • Izabela Mikiciuk, UKSW, Szybkość postępowania kosztem braku realizacji pozostałych zasad kpa – na przykładzie ochrony zabytków
  • Dr Agata Kosieradzka-Federczyk, WSISiZ WIT, Dostęp do informacji o środowisku – nowe zjawisko?
  • Dyskusja

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia udziału proszę przesyłać do dnia 24 listopada 2014 r. na adres email: adm2014@wit.edu.pl.

Na Pomoc Australii - Aukcja Charytatywna
24/01/2020

Na Pomoc Australii - Aukcja Charytatywna

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Aukcji Charytatywnej „Na Pomoc Australii!”.
Trzeci Wymiar Grafiki / Galeria WIT
24/01/2020

Trzeci Wymiar Grafiki / Galeria WIT

Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. „Trzeci Wymiar Grafiki”, na którą składają się prace studentów z pracowni Rzeźby Cyfrowej oraz Rzeźby i Rysunku prowadzonej przez dr Krzysztofa Franaszka.
Dowiedz sie więcej o wystawie Trzeci Wymiar Grafiki
WIT partnerem ITechDay 2020
23/01/2020

WIT partnerem ITechDay 2020

Jako Partner ITechDay 2020 serdecznie zapraszamy do udziału w tym niesamowitym wydarzeniu, które odbędzie się 3 marca 2020 r.
Poznaj szczegóły wydarzenia ITechDay 2020
Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
17/01/2020

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Zapraszamy na spotkanie z absolwentem Grafiki WIT Filipem Pachuckim, który od 5 lat profesjonalnie zajmuje się animacją komputerową na potrzeby filmów, gier i reklam!
Zastosowanie filtrów graficznych dla regularyzacji map fluencji w planowaniu radioterapii techniką IMRT
15/01/2020

20 stycznia Przemysław Juszczuk przedstawi referat w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN
Wystawa „Rośliny nas ocalą” / Fotorelacja z wernisażu
14/01/2020

Wystawa „Rośliny nas ocalą” / Fotorelacja z wernisażu

Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”, odbył się w niedzielę 19 stycznia o godz. 14.30 w Zespole pałacowo-parkowym PAN w Jabłonnie.