Konkurs na Najlepszego Studenta RP "Primus Inter Pares"

Konkurs PRIMUS INTER PARES to najważniejsze wydarzenie środowiska akademickiego w kraju. To coroczne wyłonienie oraz nagrodzenie studentów w całej Polsce, którzy poza wysoką średnią (min. 4,53) poszczycić się mogą dodatkowymi osiągnięciami w murach swej uczelni lub poza nią.
Są to m.in. referaty, publikacje, odczyty, wnioski racjonalizatorskie, działalność w organizacjach studenckich, udział w wymianach zagranicznych.
Tegoroczna edycja Konkursu jest już czterdziestą drugą w historii. W 2011 roku chcemy jeszcze szerzej rozpropagować idee Konkursu, dotrzeć do nowych środowisk studenckich oraz zapewnić wysoki poziom i oryginalność zgłoszonych wniosków konkursowych. Bezapelacyjnie Konkurs przyczyni się do promocji osiągnięć studentów danej uczelni oraz zachęci młodzież do aktywnej postawy na polu działalności naukowej, społecznej i kulturalnej.

Tryb przebiegu Konkursu w roku 2011 zakłada zakończenie etapów uczelnianych do dnia 15 maja 2011, następnie wybór laureatów uczelnianych i okręgowych oraz podsumowanie Konkursu na uroczystym Finale Regionalnym, który odbędzie się w czerwcu 2011 w Warszawie. Rozstrzygnięcie etapu Ogólnopolskiego planowane jest w listopadzie. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.primus-inter-pares.pl oraz primus.zsp.waw.pl.

Równolegle do konkursu głównego przeprowadzana jest tzw. część branżowa, która wyłania i nagradza spośród wszystkich zgłoszeń, najlepszych studentów przyporządkowanych do kilkunastu kategorii według kierunku studiów. W ten sposób wyłonieni zostaną Eksperci jak: prawnik, lekarz, ekolog, artysta, sportowiec, ekonomista, informatyk, pedagog, historyk, lingwista, PR-owiec, inżynier, dziennikarz.

Zgłoszenia do konkursu, wraz z formularzem zgłoszeniowym przyjmujemy do 15 maja 2011 pod adresem: ul. Mokotowska 48, 00-543 Warszawa

Więcej informacji na stronach:
www.primus-inter-pares.pl
primus.zsp.waw.pl

WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”
16/11/2018

WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”

„Wieczny ogień” w reżyserii Piotra Janowczyka to krótkometrażowa artystyczna animacja według Ramayany na podstawie malowideł Stefana Norblina zdobiących pałac maharadży w Jodhpurze w Indiach.
Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.
„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium
07/11/2018

„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.
Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT
29/10/2018

Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT

W dniach 21.11.2018 - 23.11.2018 w ramach Projektu UE pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędzie się druga edycja wizyty studyjnej studentów WIT w firmie IBPM S.A. w Gdyni.