„MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYPACZY” - wystawa naszej absolwentki Agaty Kacprzak

Zapraszamy serdecznie na otwarcie wystawy naszej absolwentki Agaty Kacprzak, które odbędzie się w sobotę, 6 lutego o godzinie 18:00. Portfolio: zdekaniepoprawne.com
FB: facebook.com/zdekaniepoprawne

Agata Kacprzak, 24 lata, uro­dzona w Warszawie - Absolwentka kierunku grafika w Wyższej Szkole Informatyki Stosowa­nej i Zarządzania WIT.

Wizu­alny efekt swoich prac, osiąga dzięki grafice komputerowej, posługując się tabletem, i pro­gramem Photoshop. Stosuje w swych pracach także tech­nikę linorytu, akwareli, pasteli, animacji. Większość jej prac utrzymana jest w konwencji plakatowej, zgodnie z którą stanowią one połączenie ję­zyka z obrazem. Tekst funk­cjonuje na zasadzie hasła, lub krótkiej rymowanki dopełniającej przedstawienie wizualne. Au­torka plakatów często stosuje różnego rodzaju gry słowne jak: „KOŃTEMPLUJ” „SąSiatki”, „KOTAM CIĘ” czy „OBMIER ZŁA” Forma plastyczna i tekstowa komunikuje prosty i łatwy w odbiorze przekaz. Styl zbliżony jest do estetyki „cuteness”, czy „kawaii”, które charakteryzują się nieporadnością fizjonomiczną postaci, jasną kolorystyką i słodyczą przedstawienia. Zgodne z tą, wyrosłą w Japonii, estetyką Kacprzak łączy cechy ludzkie ze zwierzęcymi (anthro). Charakterystyczne w jej pracach jest operowanie pła­ską plamą barwną, brak konturów (lineless), perspektywy. Efekt techniczny prac kojarzyć się może z wycinankami.

Słodycz i infantylizm w pracach wyraża radość życia, lub jest to próba obejścia przytła­czającej rzeczywistości absurdalnym żartem i czarnym humorem. Siła wyrazu, jej prac plakatowych, wynika z połączenia słodkich i kolorowych rysunków z krytycznym przesłaniem. Infantylizm, istnieje równocześnie z wnikliwą i obserwacją współczesnej rzeczywistości. Prace jej inspirowane współczesnymi komiksami, czy filmami ani­mowanymi, stanową narzędzie refleksji nad obszarem kulturowym. Postaci, mające potencjał stać się przedmiotem konsumenckiego uwielbienia, skonstruowane są tak, że wzbudzają ambiwalentne uczucia. Odbiorca ich, z jednej strony obcuje z dziecięcym światem bajek i zabawek, z drugiej styka się z krytyczną ocena otaczającego świata.

Wystawę będzie można oglądać do końca lutego w Warszawskim Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14.

Wystawy WIT w Chinach - International Art Education Achievement
06/12/2019

Wystawy WIT w Chinach - International Art Education Achievement

Miło nam poinformować, że nasza uczelnia wzięła udział w dwóch dużych, międzynarodowych wystawach w Chinach: w mieście Jinan (prowincja Szantung) oraz w mieście Wuhan (prowincja Hubei).
Pomagamy Pani Danusi
05/12/2019

Pomagamy Pani Danusi

Zapraszamy wszystkich w imieniu Samorządu Studentów WIT oraz Vertex - Coworking Space do wzięcia udziału w szlachetnej paczce „Pomagamy Pani Danusi”!
Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej
04/12/2019

Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej

9 grudnia Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej” w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN.
Międzynarodowa Wystawa Ilustracji Cyfrowej w Galerii WIT
04/12/2019

Międzynarodowa Wystawa Ilustracji Cyfrowej w Galerii WIT

Zapraszamy na otwarcie nowej wystawy we współpracy z Uniwersytetem UTE w Ekwadorze
Fotorelacja z wystawy „Piękno stworzenia”
02/12/2019

Fotorelacja z wystawy „Piękno stworzenia”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia wystawy Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”.
Andrzej Wieteszka kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
29/11/2019

Andrzej Wieteszka kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Wykład „Murale- wielkoformatowe malarstwo uliczne” towarzyszy odsłoniętemu muralowi autorstwa Andrzeja Wieteszki, który wspaniale pręży się na ścianie budynku Kierunku Grafiki WIT.