„MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYPACZY” - wystawa naszej absolwentki Agaty Kacprzak

Zapraszamy serdecznie na otwarcie wystawy naszej absolwentki Agaty Kacprzak, które odbędzie się w sobotę, 6 lutego o godzinie 18:00. Portfolio: zdekaniepoprawne.com
FB: facebook.com/zdekaniepoprawne

Agata Kacprzak, 24 lata, uro­dzona w Warszawie - Absolwentka kierunku grafika w Wyższej Szkole Informatyki Stosowa­nej i Zarządzania WIT.

Wizu­alny efekt swoich prac, osiąga dzięki grafice komputerowej, posługując się tabletem, i pro­gramem Photoshop. Stosuje w swych pracach także tech­nikę linorytu, akwareli, pasteli, animacji. Większość jej prac utrzymana jest w konwencji plakatowej, zgodnie z którą stanowią one połączenie ję­zyka z obrazem. Tekst funk­cjonuje na zasadzie hasła, lub krótkiej rymowanki dopełniającej przedstawienie wizualne. Au­torka plakatów często stosuje różnego rodzaju gry słowne jak: „KOŃTEMPLUJ” „SąSiatki”, „KOTAM CIĘ” czy „OBMIER ZŁA” Forma plastyczna i tekstowa komunikuje prosty i łatwy w odbiorze przekaz. Styl zbliżony jest do estetyki „cuteness”, czy „kawaii”, które charakteryzują się nieporadnością fizjonomiczną postaci, jasną kolorystyką i słodyczą przedstawienia. Zgodne z tą, wyrosłą w Japonii, estetyką Kacprzak łączy cechy ludzkie ze zwierzęcymi (anthro). Charakterystyczne w jej pracach jest operowanie pła­ską plamą barwną, brak konturów (lineless), perspektywy. Efekt techniczny prac kojarzyć się może z wycinankami.

Słodycz i infantylizm w pracach wyraża radość życia, lub jest to próba obejścia przytła­czającej rzeczywistości absurdalnym żartem i czarnym humorem. Siła wyrazu, jej prac plakatowych, wynika z połączenia słodkich i kolorowych rysunków z krytycznym przesłaniem. Infantylizm, istnieje równocześnie z wnikliwą i obserwacją współczesnej rzeczywistości. Prace jej inspirowane współczesnymi komiksami, czy filmami ani­mowanymi, stanową narzędzie refleksji nad obszarem kulturowym. Postaci, mające potencjał stać się przedmiotem konsumenckiego uwielbienia, skonstruowane są tak, że wzbudzają ambiwalentne uczucia. Odbiorca ich, z jednej strony obcuje z dziecięcym światem bajek i zabawek, z drugiej styka się z krytyczną ocena otaczającego świata.

Wystawę będzie można oglądać do końca lutego w Warszawskim Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14.

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.
„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium
07/11/2018

„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.
Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT
29/10/2018

Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT

W dniach 21.11.2018 - 23.11.2018 w ramach Projektu UE pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędzie się druga edycja wizyty studyjnej studentów WIT w firmie IBPM S.A. w Gdyni.
Prelegenci z WIT na IX Zjeździe FUN
24/10/2018

Prelegenci z WIT na IX Zjeździe FUN

FUN – Forum Uczelni Niepublicznych jest Komisją Branżową Parlamentu Studentów RP zrzeszającą samorządy studenckie uczelni niepublicznych w Polsce.