„MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYPACZY” - wystawa naszej absolwentki Agaty Kacprzak

Zapraszamy serdecznie na otwarcie wystawy naszej absolwentki Agaty Kacprzak, które odbędzie się w sobotę, 6 lutego o godzinie 18:00. Portfolio: zdekaniepoprawne.com
FB: facebook.com/zdekaniepoprawne

Agata Kacprzak, 24 lata, uro­dzona w Warszawie - Absolwentka kierunku grafika w Wyższej Szkole Informatyki Stosowa­nej i Zarządzania WIT.

Wizu­alny efekt swoich prac, osiąga dzięki grafice komputerowej, posługując się tabletem, i pro­gramem Photoshop. Stosuje w swych pracach także tech­nikę linorytu, akwareli, pasteli, animacji. Większość jej prac utrzymana jest w konwencji plakatowej, zgodnie z którą stanowią one połączenie ję­zyka z obrazem. Tekst funk­cjonuje na zasadzie hasła, lub krótkiej rymowanki dopełniającej przedstawienie wizualne. Au­torka plakatów często stosuje różnego rodzaju gry słowne jak: „KOŃTEMPLUJ” „SąSiatki”, „KOTAM CIĘ” czy „OBMIER ZŁA” Forma plastyczna i tekstowa komunikuje prosty i łatwy w odbiorze przekaz. Styl zbliżony jest do estetyki „cuteness”, czy „kawaii”, które charakteryzują się nieporadnością fizjonomiczną postaci, jasną kolorystyką i słodyczą przedstawienia. Zgodne z tą, wyrosłą w Japonii, estetyką Kacprzak łączy cechy ludzkie ze zwierzęcymi (anthro). Charakterystyczne w jej pracach jest operowanie pła­ską plamą barwną, brak konturów (lineless), perspektywy. Efekt techniczny prac kojarzyć się może z wycinankami.

Słodycz i infantylizm w pracach wyraża radość życia, lub jest to próba obejścia przytła­czającej rzeczywistości absurdalnym żartem i czarnym humorem. Siła wyrazu, jej prac plakatowych, wynika z połączenia słodkich i kolorowych rysunków z krytycznym przesłaniem. Infantylizm, istnieje równocześnie z wnikliwą i obserwacją współczesnej rzeczywistości. Prace jej inspirowane współczesnymi komiksami, czy filmami ani­mowanymi, stanową narzędzie refleksji nad obszarem kulturowym. Postaci, mające potencjał stać się przedmiotem konsumenckiego uwielbienia, skonstruowane są tak, że wzbudzają ambiwalentne uczucia. Odbiorca ich, z jednej strony obcuje z dziecięcym światem bajek i zabawek, z drugiej styka się z krytyczną ocena otaczającego świata.

Wystawę będzie można oglądać do końca lutego w Warszawskim Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14.

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.