„MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYPACZY” - wystawa naszej absolwentki Agaty Kacprzak

Zapraszamy serdecznie na otwarcie wystawy naszej absolwentki Agaty Kacprzak, które odbędzie się w sobotę, 6 lutego o godzinie 18:00. Portfolio: zdekaniepoprawne.com
FB: facebook.com/zdekaniepoprawne

Agata Kacprzak, 24 lata, uro­dzona w Warszawie - Absolwentka kierunku grafika w Wyższej Szkole Informatyki Stosowa­nej i Zarządzania WIT.

Wizu­alny efekt swoich prac, osiąga dzięki grafice komputerowej, posługując się tabletem, i pro­gramem Photoshop. Stosuje w swych pracach także tech­nikę linorytu, akwareli, pasteli, animacji. Większość jej prac utrzymana jest w konwencji plakatowej, zgodnie z którą stanowią one połączenie ję­zyka z obrazem. Tekst funk­cjonuje na zasadzie hasła, lub krótkiej rymowanki dopełniającej przedstawienie wizualne. Au­torka plakatów często stosuje różnego rodzaju gry słowne jak: „KOŃTEMPLUJ” „SąSiatki”, „KOTAM CIĘ” czy „OBMIER ZŁA” Forma plastyczna i tekstowa komunikuje prosty i łatwy w odbiorze przekaz. Styl zbliżony jest do estetyki „cuteness”, czy „kawaii”, które charakteryzują się nieporadnością fizjonomiczną postaci, jasną kolorystyką i słodyczą przedstawienia. Zgodne z tą, wyrosłą w Japonii, estetyką Kacprzak łączy cechy ludzkie ze zwierzęcymi (anthro). Charakterystyczne w jej pracach jest operowanie pła­ską plamą barwną, brak konturów (lineless), perspektywy. Efekt techniczny prac kojarzyć się może z wycinankami.

Słodycz i infantylizm w pracach wyraża radość życia, lub jest to próba obejścia przytła­czającej rzeczywistości absurdalnym żartem i czarnym humorem. Siła wyrazu, jej prac plakatowych, wynika z połączenia słodkich i kolorowych rysunków z krytycznym przesłaniem. Infantylizm, istnieje równocześnie z wnikliwą i obserwacją współczesnej rzeczywistości. Prace jej inspirowane współczesnymi komiksami, czy filmami ani­mowanymi, stanową narzędzie refleksji nad obszarem kulturowym. Postaci, mające potencjał stać się przedmiotem konsumenckiego uwielbienia, skonstruowane są tak, że wzbudzają ambiwalentne uczucia. Odbiorca ich, z jednej strony obcuje z dziecięcym światem bajek i zabawek, z drugiej styka się z krytyczną ocena otaczającego świata.

Wystawę będzie można oglądać do końca lutego w Warszawskim Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14.

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA
09/07/2020

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA

Wykładowca na kierunku Grafika WIT - dr Piotr Krochmalski, został Honorowym członkiem CEIDA. Serdecznie gratulujemy!
Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.