„MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYPACZY” - wystawa naszej absolwentki Agaty Kacprzak

Zapraszamy serdecznie na otwarcie wystawy naszej absolwentki Agaty Kacprzak, które odbędzie się w sobotę, 6 lutego o godzinie 18:00. Portfolio: zdekaniepoprawne.com
FB: facebook.com/zdekaniepoprawne

Agata Kacprzak, 24 lata, uro­dzona w Warszawie - Absolwentka kierunku grafika w Wyższej Szkole Informatyki Stosowa­nej i Zarządzania WIT.

Wizu­alny efekt swoich prac, osiąga dzięki grafice komputerowej, posługując się tabletem, i pro­gramem Photoshop. Stosuje w swych pracach także tech­nikę linorytu, akwareli, pasteli, animacji. Większość jej prac utrzymana jest w konwencji plakatowej, zgodnie z którą stanowią one połączenie ję­zyka z obrazem. Tekst funk­cjonuje na zasadzie hasła, lub krótkiej rymowanki dopełniającej przedstawienie wizualne. Au­torka plakatów często stosuje różnego rodzaju gry słowne jak: „KOŃTEMPLUJ” „SąSiatki”, „KOTAM CIĘ” czy „OBMIER ZŁA” Forma plastyczna i tekstowa komunikuje prosty i łatwy w odbiorze przekaz. Styl zbliżony jest do estetyki „cuteness”, czy „kawaii”, które charakteryzują się nieporadnością fizjonomiczną postaci, jasną kolorystyką i słodyczą przedstawienia. Zgodne z tą, wyrosłą w Japonii, estetyką Kacprzak łączy cechy ludzkie ze zwierzęcymi (anthro). Charakterystyczne w jej pracach jest operowanie pła­ską plamą barwną, brak konturów (lineless), perspektywy. Efekt techniczny prac kojarzyć się może z wycinankami.

Słodycz i infantylizm w pracach wyraża radość życia, lub jest to próba obejścia przytła­czającej rzeczywistości absurdalnym żartem i czarnym humorem. Siła wyrazu, jej prac plakatowych, wynika z połączenia słodkich i kolorowych rysunków z krytycznym przesłaniem. Infantylizm, istnieje równocześnie z wnikliwą i obserwacją współczesnej rzeczywistości. Prace jej inspirowane współczesnymi komiksami, czy filmami ani­mowanymi, stanową narzędzie refleksji nad obszarem kulturowym. Postaci, mające potencjał stać się przedmiotem konsumenckiego uwielbienia, skonstruowane są tak, że wzbudzają ambiwalentne uczucia. Odbiorca ich, z jednej strony obcuje z dziecięcym światem bajek i zabawek, z drugiej styka się z krytyczną ocena otaczającego świata.

Wystawę będzie można oglądać do końca lutego w Warszawskim Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14.

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".
Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki
19/03/2019

Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki

22 lutego 2019 r. w Galeria Bielska BWA odbył się wernisaż wystawy "Tajemnica drugiej strony" pracownika WIT Dariusza Mląckiego, który prowadzi na kierunku Grafika zajęcia z Rysunku i Malarstwa.
Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną
18/03/2019

Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną

Zapraszamy na wystawę Joanny Krzysztoń - wykładowcy Malarstwa na kierunku Grafika WIT.
Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów
15/03/2019

Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów

WIT partnerem Międzynarodowego Konkursu Ilustratorskiego SIGNU. W jury konkursu jest Anna Kłos , która prowadzi zajęcia z projektowania graficznego oraz wykłady z historii projektowania graficznego w WIT.
Finał akcji „Czekam na Ciebie”
11/03/2019

Finał akcji „Czekam na Ciebie”

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszytkim za wsparcie akcji „Czekam na Ciebie”. Zebrane zostało 6 200,00 (sześć tysięcy dwieście złotych)! Trzy grafiki zostały zakupione przez WIT - wkrótce będziecie mogli je podziwiać na korytarzu w budynku przy ul. Newelskiej.