Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej podjęły współpracę naukową w celu stworzenia wspólnego systemu edukacyjno-terapeutyczno-wspomagającego, z wykorzystaniem najnowszych technologii teleinformatycznych, dla dzieci z głębszą niepełnosprawnością intelektualną (w stopniu umiarkowanym i znacznym), uwzględniającego preferencje sensoryczne, indywidualne predyspozycje rozwojowe oraz zainteresowania.

We wspólnej publikacji „Multimedialny System Wsparcia Edukacji Uczniów z Niepełnosprawnością Intelektualną – Patryk też może” zaprezentowano koncepcję oraz raport z badań ankietowych projektu.

Istota rozwiązania wypracowanego, przez interdyscyplinarny Zespół, wyraża się w okresleniu ram i podstaw projektowania systemów wspomagania kształcenia specjalnego stanowiąc tym samym bazę dla ustrukturyzowanego  systemu oceny moinitorowania postępów rozwojowych uczniów oraz tworzenia zindywidualizowych programów edukacyjnych o wysokim stopniu efektywnosci pracy. W rezultacie planowany projektem System  „Patryk też może” będzie wspomagał proces identyfikacji i pomiaru rzeczywistych potrzeb w obszarze kształcenia specjalnego oraz przygotuje grunt pod dalszy rozwój narzędzi  wspomagających edukację.

Zaproponowane kompleksowe rozwiązanie w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej przeznaczone dla nauczycieli, opiekunów, uczniów z niepełnosprawnością, służyć będzie wsparciu nabywania kluczowych kompetencji edukacyjnych, w tym umiejętności cyfrowych stanowiących ważny element przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu.

Implementacja informatyczna e-ankiet w badaniu ankietowym została wykonana przez Bartłomieja Solarza-Niesłuchowskiego i Macieja Wysockiego (WSISiZ). Okładkę publikacji zaprojektowała Małgorzata Sobocińska-KISS (WSISiZ).

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT
17/05/2019

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych”
Jazz Art Fashion Festival 2019
17/05/2019

Jazz Art Fashion Festival 2019

11-12 maja odbyła się V edycji Jazz Art Fashion Festival w warszawskim Koneserze, w wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci Grafiki WIT.
Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna
16/05/2019

Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna

Zapraszamy do udziału w konferencji Oracle Cloud Day 2019, która odbędzie się 21 maja 2019 roku, w warszawskim hotelu Hilton.
Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina
14/05/2019

Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina

Wykład odbędzie się o godzinie 12:00 w czwartek - 30 maja br.  w sali N14 przy ul. Newelskiej 6.
Wystawa Dominiki Korzeniowskiej „Kolory”
26/04/2019

Wystawa Dominiki Korzeniowskiej „Kolory”

Zapraszamy na wystawę Dominiki Korzeniowskiej – wykładowcy Projektowania Graficznego na kierunku Grafika WIT.
Wystawa Joanny Mankiewicz „Struktura pyłu”
08/04/2019

Wystawa Joanny Mankiewicz „Struktura pyłu”

Zapraszamy na wystawę Joanny Mankiewicz – wykładowcy Typografii Komputerowej na kierunku Grafika WIT.