Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej podjęły współpracę naukową w celu stworzenia wspólnego systemu edukacyjno-terapeutyczno-wspomagającego, z wykorzystaniem najnowszych technologii teleinformatycznych, dla dzieci z głębszą niepełnosprawnością intelektualną (w stopniu umiarkowanym i znacznym), uwzględniającego preferencje sensoryczne, indywidualne predyspozycje rozwojowe oraz zainteresowania.

We wspólnej publikacji „Multimedialny System Wsparcia Edukacji Uczniów z Niepełnosprawnością Intelektualną – Patryk też może” zaprezentowano koncepcję oraz raport z badań ankietowych projektu.

Istota rozwiązania wypracowanego, przez interdyscyplinarny Zespół, wyraża się w okresleniu ram i podstaw projektowania systemów wspomagania kształcenia specjalnego stanowiąc tym samym bazę dla ustrukturyzowanego  systemu oceny moinitorowania postępów rozwojowych uczniów oraz tworzenia zindywidualizowych programów edukacyjnych o wysokim stopniu efektywnosci pracy. W rezultacie planowany projektem System  „Patryk też może” będzie wspomagał proces identyfikacji i pomiaru rzeczywistych potrzeb w obszarze kształcenia specjalnego oraz przygotuje grunt pod dalszy rozwój narzędzi  wspomagających edukację.

Zaproponowane kompleksowe rozwiązanie w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej przeznaczone dla nauczycieli, opiekunów, uczniów z niepełnosprawnością, służyć będzie wsparciu nabywania kluczowych kompetencji edukacyjnych, w tym umiejętności cyfrowych stanowiących ważny element przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu.

Implementacja informatyczna e-ankiet w badaniu ankietowym została wykonana przez Bartłomieja Solarza-Niesłuchowskiego i Macieja Wysockiego (WSISiZ). Okładkę publikacji zaprojektowała Małgorzata Sobocińska-KISS (WSISiZ).

Komunikat Rektora w sprawie zapomóg
30/03/2020

Komunikat Rektora w sprawie zapomóg

Utrata źródła dochodów \ trudna sytuacja życiowa w związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemii.
Wsparcie psychologiczne
26/03/2020

Wsparcie psychologiczne

Obecny czas jest trudny dla nas wszystkich. Pod wieloma względami. Wszyscy oczekujemy powrotu do normalności, tymczasem każda osoba, z którą rozmawiamy aktualnie z czymś się zmaga i przestawia swój tryb, do którego się przyzwyczaiła na tryb wyjątkowy.
Wprowadzamy kolejne rozwiązania - OneDrive w ramach Office 365
24/03/2020

Wprowadzamy kolejne rozwiązania - OneDrive w ramach Office 365

Dysk w chmurze OneDrive o pojemności 1 TB dla Studentów, Wykładowców i Pracowników WIT.