Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej podjęły współpracę naukową w celu stworzenia wspólnego systemu edukacyjno-terapeutyczno-wspomagającego, z wykorzystaniem najnowszych technologii teleinformatycznych, dla dzieci z głębszą niepełnosprawnością intelektualną (w stopniu umiarkowanym i znacznym), uwzględniającego preferencje sensoryczne, indywidualne predyspozycje rozwojowe oraz zainteresowania.

We wspólnej publikacji „Multimedialny System Wsparcia Edukacji Uczniów z Niepełnosprawnością Intelektualną – Patryk też może” zaprezentowano koncepcję oraz raport z badań ankietowych projektu.

Istota rozwiązania wypracowanego, przez interdyscyplinarny Zespół, wyraża się w okresleniu ram i podstaw projektowania systemów wspomagania kształcenia specjalnego stanowiąc tym samym bazę dla ustrukturyzowanego  systemu oceny moinitorowania postępów rozwojowych uczniów oraz tworzenia zindywidualizowych programów edukacyjnych o wysokim stopniu efektywnosci pracy. W rezultacie planowany projektem System  „Patryk też może” będzie wspomagał proces identyfikacji i pomiaru rzeczywistych potrzeb w obszarze kształcenia specjalnego oraz przygotuje grunt pod dalszy rozwój narzędzi  wspomagających edukację.

Zaproponowane kompleksowe rozwiązanie w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej przeznaczone dla nauczycieli, opiekunów, uczniów z niepełnosprawnością, służyć będzie wsparciu nabywania kluczowych kompetencji edukacyjnych, w tym umiejętności cyfrowych stanowiących ważny element przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu.

Implementacja informatyczna e-ankiet w badaniu ankietowym została wykonana przez Bartłomieja Solarza-Niesłuchowskiego i Macieja Wysockiego (WSISiZ). Okładkę publikacji zaprojektowała Małgorzata Sobocińska-KISS (WSISiZ).

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
29/08/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 25 września 2019 o 18.00 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.
WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio
26/08/2019

WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio

Trwają wytężone prace i niebawem budynek, w którym odbywają się zajęcia studentów Grafiki WIT jak i cała okolica Galerii WIT zyskają nowy mural.
WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.
WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów
17/07/2019

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów

Uzyskaliśmy certyfikat Uczelnia Liderów 2019 z wyróżnieniem specjalnym! W Uczelni Liderów warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.