Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej podjęły współpracę naukową w celu stworzenia wspólnego systemu edukacyjno-terapeutyczno-wspomagającego, z wykorzystaniem najnowszych technologii teleinformatycznych, dla dzieci z głębszą niepełnosprawnością intelektualną (w stopniu umiarkowanym i znacznym), uwzględniającego preferencje sensoryczne, indywidualne predyspozycje rozwojowe oraz zainteresowania.

We wspólnej publikacji „Multimedialny System Wsparcia Edukacji Uczniów z Niepełnosprawnością Intelektualną – Patryk też może” zaprezentowano koncepcję oraz raport z badań ankietowych projektu.

Istota rozwiązania wypracowanego, przez interdyscyplinarny Zespół, wyraża się w okresleniu ram i podstaw projektowania systemów wspomagania kształcenia specjalnego stanowiąc tym samym bazę dla ustrukturyzowanego  systemu oceny moinitorowania postępów rozwojowych uczniów oraz tworzenia zindywidualizowych programów edukacyjnych o wysokim stopniu efektywnosci pracy. W rezultacie planowany projektem System  „Patryk też może” będzie wspomagał proces identyfikacji i pomiaru rzeczywistych potrzeb w obszarze kształcenia specjalnego oraz przygotuje grunt pod dalszy rozwój narzędzi  wspomagających edukację.

Zaproponowane kompleksowe rozwiązanie w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej przeznaczone dla nauczycieli, opiekunów, uczniów z niepełnosprawnością, służyć będzie wsparciu nabywania kluczowych kompetencji edukacyjnych, w tym umiejętności cyfrowych stanowiących ważny element przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu.

Implementacja informatyczna e-ankiet w badaniu ankietowym została wykonana przez Bartłomieja Solarza-Niesłuchowskiego i Macieja Wysockiego (WSISiZ). Okładkę publikacji zaprojektowała Małgorzata Sobocińska-KISS (WSISiZ).

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".
Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki
19/03/2019

Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki

22 lutego 2019 r. w Galeria Bielska BWA odbył się wernisaż wystawy "Tajemnica drugiej strony" pracownika WIT Dariusza Mląckiego, który prowadzi na kierunku Grafika zajęcia z Rysunku i Malarstwa.
Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną
18/03/2019

Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną

Zapraszamy na wystawę Joanny Krzysztoń - wykładowcy Malarstwa na kierunku Grafika WIT.
Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów
15/03/2019

Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów

WIT partnerem Międzynarodowego Konkursu Ilustratorskiego SIGNU. W jury konkursu jest Anna Kłos , która prowadzi zajęcia z projektowania graficznego oraz wykłady z historii projektowania graficznego w WIT.
Finał akcji „Czekam na Ciebie”
11/03/2019

Finał akcji „Czekam na Ciebie”

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszytkim za wsparcie akcji „Czekam na Ciebie”. Zebrane zostało 6 200,00 (sześć tysięcy dwieście złotych)! Trzy grafiki zostały zakupione przez WIT - wkrótce będziecie mogli je podziwiać na korytarzu w budynku przy ul. Newelskiej.