NIK alarmuje, że publiczne uczelnie wyższe nie spełniają standardów nauczania!

Najpoważniejsze zarzuty dotyczą wysokości opłat za studia zaoczne i wieczorowe. Okazuje się, że placówki ustalają czesne nie na podstawie rzeczywistych kosztów funkcjonowania kierunku,a popularności czy prestiżu danego profilu. Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła także warunki studiowania i program nauczania na studiach zaocznych i wieczorowych na uczelniach państwowych.Znacząco różni się on od tego, który realizowany jest na studiach dziennych. Wykładowcy są przeciążeni i poświęcają za mało uwagi płacącym za naukę studentom. Niektóre uczelnie bez pozwolenia i spełnienia wymaganych standardów tworzą oddziały zamiejscowe. NIK oceniła uczelnie, do których w czasie poprzedniej kontroli miała najwięcej zastrzeżeń.Większośc nie dostosowała się do uwag zawartych w raporcie. Źródło Onet.pl

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
29/08/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 25 września 2019 o 18.00 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.
WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio
26/08/2019

WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio

Trwają wytężone prace i niebawem budynek, w którym odbywają się zajęcia studentów Grafiki WIT jak i cała okolica Galerii WIT zyskają nowy mural.
WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.
WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów
17/07/2019

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów

Uzyskaliśmy certyfikat Uczelnia Liderów 2019 z wyróżnieniem specjalnym! W Uczelni Liderów warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.