Nowe ustawowe zadania ADO i ABI po roku doświadczeń - nieodpłatne szkolenie otwarte

Celem spotkania jest omówienie doświadczeń Administratorów Danych Osobowych [ADO] i Administratorów Bezpieczeństwa Informacji [ABI] po zmianach ustawy o ochronie danych osobowych znowelizowanej w 2015 roku. W związku z powyższym warto zadać sobie pytanie, który wariant jest korzystniejszy dla jednostki organizacyjnej, Kierownictwa, realnego nadzoru obszaru przetwarzania i wiedzy użytkowników.

Termin: 29 września 2016 godz. 10:00 - 14:00
Miejsce: Centralna Biblioteka Rolnicza w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 66
Prowadzący: Jarosław Jan Feliński - audytor wiodący ISMS 27001, wykładowca WIT

1. Zakres Ustawy o Ochronie Danych Osobowych po 01 stycznia 2015
    1. Zakres przedmiotowy i podmiotowy U.O.D.O po nowelizacji 01.01.2015
    2. Klasyfikacja przepisów UODO i związanych; Klasyfikacja danych; Klasyfikacja zbiorów w organizacji [trwałe, doraźne itd.]
    3. Kategorie danych osobowych -zwykłe, wrażliwe, identyfikacyjne, dziedzinowe –ustawa SIO –eDATA.
    4. Zakres zmian UODO 2015 – Ustawa Kodeks Wyborczy – Ustawa SIO – Ustawa o porządku i czystości w gminie 2015 – Rozporządzenie KRI – PN 27001
  2. Nowe obowiązki ABI w świetle zmian 2015
    1. ABI w strukturze organizacji – schemat organizacyjny omówienie zmian
    2. Status i zakres zadań ustawowych Administratora Bezpieczeństwa Informacji od 2015
    3. Słowniczek ABI od Aktywa do Zagrożenia – alfabet ABI.
    4. Celowość opracowania PBI
  3.  Obowiązki prawne ABI po nowelizacji 2015
    1. Przesłanki legalności przetwarzania danych osobowych
    2. Zakres i cel przetwarzania danych,
  4. Obowiązki organizacyjne ABI
    1. Struktura organizacyjna ochrony danych osobowych, Upoważnienia do przetwarzania danych – wariant
    2. Zasady prowadzenia nadzoru wewnętrznego i sprawozdania rocznego
  5. Obowiązki ABI w zakresie nadzoru ASI i zabezpieczeń informatycznych
    1. Wymagana dokumentacja
    2. Zadania funkcyjnych (ABI/ ASI)

Warsztaty z Mirosławem Jękotem
15/10/2019

Warsztaty z Mirosławem Jękotem

24 października w ramach projektu „Zintegrowany Program Rozwoju WSISiZ” odbędą się zajęcia warsztatowe „Zarządzanie stresem w biznesie”.
Czytaj więcej o warsztatach dla studentów
Wystawa Abstrakcja i Geometria
09/10/2019

Wystawa Abstrakcja i Geometria

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, której kuratorami są wspaniali wykładowcy kierunku Grafika WIT: Anna Kłos (Retroavangarda) oraz Dariusz Mlącki (Galeria Korekta)
Złoty Medal dla Profesora Mieczysława Wasilewskiego
09/10/2019

Złoty Medal dla Profesora Mieczysława Wasilewskiego

Profesor Mieczysław Wasilewski otrzymał złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
Joanna Krzysztoń Teraz Kolor
07/10/2019

Joanna Krzysztoń Teraz Kolor

Serdecznie zapraszamy na wernisaż i wystawę malarstwa Joanny Krzysztoń, wykładowcy WIT.
Wyróżnienie dla promotorów i opiekunów
02/10/2019

Wyróżnienie dla promotorów i opiekunów

Podczas Inauguracji roku akademickiego 2019/2020 promotorom i opiekunom prac dyplomowych zostały wręczone nagrody.
Wystawa Andrzeja Wieteszki
26/09/2019