Nowe ustawowe zadania ADO i ABI po roku doświadczeń - nieodpłatne szkolenie otwarte

Celem spotkania jest omówienie doświadczeń Administratorów Danych Osobowych [ADO] i Administratorów Bezpieczeństwa Informacji [ABI] po zmianach ustawy o ochronie danych osobowych znowelizowanej w 2015 roku. W związku z powyższym warto zadać sobie pytanie, który wariant jest korzystniejszy dla jednostki organizacyjnej, Kierownictwa, realnego nadzoru obszaru przetwarzania i wiedzy użytkowników.

Termin: 29 września 2016 godz. 10:00 - 14:00
Miejsce: Centralna Biblioteka Rolnicza w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 66
Prowadzący: Jarosław Jan Feliński - audytor wiodący ISMS 27001, wykładowca WIT

1. Zakres Ustawy o Ochronie Danych Osobowych po 01 stycznia 2015
    1. Zakres przedmiotowy i podmiotowy U.O.D.O po nowelizacji 01.01.2015
    2. Klasyfikacja przepisów UODO i związanych; Klasyfikacja danych; Klasyfikacja zbiorów w organizacji [trwałe, doraźne itd.]
    3. Kategorie danych osobowych -zwykłe, wrażliwe, identyfikacyjne, dziedzinowe –ustawa SIO –eDATA.
    4. Zakres zmian UODO 2015 – Ustawa Kodeks Wyborczy – Ustawa SIO – Ustawa o porządku i czystości w gminie 2015 – Rozporządzenie KRI – PN 27001
  2. Nowe obowiązki ABI w świetle zmian 2015
    1. ABI w strukturze organizacji – schemat organizacyjny omówienie zmian
    2. Status i zakres zadań ustawowych Administratora Bezpieczeństwa Informacji od 2015
    3. Słowniczek ABI od Aktywa do Zagrożenia – alfabet ABI.
    4. Celowość opracowania PBI
  3.  Obowiązki prawne ABI po nowelizacji 2015
    1. Przesłanki legalności przetwarzania danych osobowych
    2. Zakres i cel przetwarzania danych,
  4. Obowiązki organizacyjne ABI
    1. Struktura organizacyjna ochrony danych osobowych, Upoważnienia do przetwarzania danych – wariant
    2. Zasady prowadzenia nadzoru wewnętrznego i sprawozdania rocznego
  5. Obowiązki ABI w zakresie nadzoru ASI i zabezpieczeń informatycznych
    1. Wymagana dokumentacja
    2. Zadania funkcyjnych (ABI/ ASI)

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.