Nowe ustawowe zadania ADO i ABI po roku doświadczeń - nieodpłatne szkolenie otwarte

Celem spotkania jest omówienie doświadczeń Administratorów Danych Osobowych [ADO] i Administratorów Bezpieczeństwa Informacji [ABI] po zmianach ustawy o ochronie danych osobowych znowelizowanej w 2015 roku. W związku z powyższym warto zadać sobie pytanie, który wariant jest korzystniejszy dla jednostki organizacyjnej, Kierownictwa, realnego nadzoru obszaru przetwarzania i wiedzy użytkowników.

Termin: 29 września 2016 godz. 10:00 - 14:00
Miejsce: Centralna Biblioteka Rolnicza w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 66
Prowadzący: Jarosław Jan Feliński - audytor wiodący ISMS 27001, wykładowca WIT

1. Zakres Ustawy o Ochronie Danych Osobowych po 01 stycznia 2015
    1. Zakres przedmiotowy i podmiotowy U.O.D.O po nowelizacji 01.01.2015
    2. Klasyfikacja przepisów UODO i związanych; Klasyfikacja danych; Klasyfikacja zbiorów w organizacji [trwałe, doraźne itd.]
    3. Kategorie danych osobowych -zwykłe, wrażliwe, identyfikacyjne, dziedzinowe –ustawa SIO –eDATA.
    4. Zakres zmian UODO 2015 – Ustawa Kodeks Wyborczy – Ustawa SIO – Ustawa o porządku i czystości w gminie 2015 – Rozporządzenie KRI – PN 27001
  2. Nowe obowiązki ABI w świetle zmian 2015
    1. ABI w strukturze organizacji – schemat organizacyjny omówienie zmian
    2. Status i zakres zadań ustawowych Administratora Bezpieczeństwa Informacji od 2015
    3. Słowniczek ABI od Aktywa do Zagrożenia – alfabet ABI.
    4. Celowość opracowania PBI
  3.  Obowiązki prawne ABI po nowelizacji 2015
    1. Przesłanki legalności przetwarzania danych osobowych
    2. Zakres i cel przetwarzania danych,
  4. Obowiązki organizacyjne ABI
    1. Struktura organizacyjna ochrony danych osobowych, Upoważnienia do przetwarzania danych – wariant
    2. Zasady prowadzenia nadzoru wewnętrznego i sprawozdania rocznego
  5. Obowiązki ABI w zakresie nadzoru ASI i zabezpieczeń informatycznych
    1. Wymagana dokumentacja
    2. Zadania funkcyjnych (ABI/ ASI)

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
17/01/2020

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Zapraszamy na spotkanie z absolwentem Grafiki WIT Filipem Pachuckim, który od 5 lat profesjonalnie zajmuje się animacją komputerową na potrzeby filmów, gier i reklam!
Zastosowanie filtrów graficznych dla regularyzacji map fluencji w planowaniu radioterapii techniką IMRT
15/01/2020

20 stycznia Przemysław Juszczuk przedstawi referat w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN
Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”
14/01/2020

Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”

Zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej wystawy w Pałacu w Jabłonnie. Autorką wystawy zatytułowanej „Rośliny nas ocalą” jest Aneta Jaźwińska.
Indywidualna wystawa pt. „typo-collages”
13/01/2020

Indywidualna wystawa pt. „typo-collages”

Serdecznie zapraszamy na wystawę indywidualną dr Anny Kłos – wykładowcy kierunku Grafika WIT.
Dowiedz się więcej o wystawie pt. „typo-collages”
Międzynarodowa wystawa plakatu społecznego „Ja, Metropolia”
07/01/2020

Międzynarodowa wystawa plakatu społecznego „Ja, Metropolia”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy w Galerii WIT „Ja, Metropolia”.
Stypendium Ministra dla studenta WIT
19/12/2019

Stypendium Ministra dla studenta WIT

Z radością inforumujemy że Ryszard Pęza student Grafiki WIT Szkoła Wyższa pod auspicjami PAN otrzymał w dniu 19 grudnia 2019 r. stypendium Ministra za znaczące osiągnięcia.