Nowe ustawowe zadania ADO i ABI po roku doświadczeń - nieodpłatne szkolenie otwarte

Celem spotkania jest omówienie doświadczeń Administratorów Danych Osobowych [ADO] i Administratorów Bezpieczeństwa Informacji [ABI] po zmianach ustawy o ochronie danych osobowych znowelizowanej w 2015 roku. W związku z powyższym warto zadać sobie pytanie, który wariant jest korzystniejszy dla jednostki organizacyjnej, Kierownictwa, realnego nadzoru obszaru przetwarzania i wiedzy użytkowników.

Termin: 29 września 2016 godz. 10:00 - 14:00
Miejsce: Centralna Biblioteka Rolnicza w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 66
Prowadzący: Jarosław Jan Feliński - audytor wiodący ISMS 27001, wykładowca WIT

1. Zakres Ustawy o Ochronie Danych Osobowych po 01 stycznia 2015
    1. Zakres przedmiotowy i podmiotowy U.O.D.O po nowelizacji 01.01.2015
    2. Klasyfikacja przepisów UODO i związanych; Klasyfikacja danych; Klasyfikacja zbiorów w organizacji [trwałe, doraźne itd.]
    3. Kategorie danych osobowych -zwykłe, wrażliwe, identyfikacyjne, dziedzinowe –ustawa SIO –eDATA.
    4. Zakres zmian UODO 2015 – Ustawa Kodeks Wyborczy – Ustawa SIO – Ustawa o porządku i czystości w gminie 2015 – Rozporządzenie KRI – PN 27001
  2. Nowe obowiązki ABI w świetle zmian 2015
    1. ABI w strukturze organizacji – schemat organizacyjny omówienie zmian
    2. Status i zakres zadań ustawowych Administratora Bezpieczeństwa Informacji od 2015
    3. Słowniczek ABI od Aktywa do Zagrożenia – alfabet ABI.
    4. Celowość opracowania PBI
  3.  Obowiązki prawne ABI po nowelizacji 2015
    1. Przesłanki legalności przetwarzania danych osobowych
    2. Zakres i cel przetwarzania danych,
  4. Obowiązki organizacyjne ABI
    1. Struktura organizacyjna ochrony danych osobowych, Upoważnienia do przetwarzania danych – wariant
    2. Zasady prowadzenia nadzoru wewnętrznego i sprawozdania rocznego
  5. Obowiązki ABI w zakresie nadzoru ASI i zabezpieczeń informatycznych
    1. Wymagana dokumentacja
    2. Zadania funkcyjnych (ABI/ ASI)

Sztuczna inteligencja w Korekcie
14/01/2019

Sztuczna inteligencja w Korekcie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Grzegorza Rogali i Joanny Krzysztoń pt. „Sztuczna inteligencja w Korekcie
Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
11/01/2019

Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej, której WIT był współorganizatorem.
DESDEO - platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji – Seminarium
11/01/2019

W dniu 16 stycznia (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dr Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „DESDEO − pierwsza platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji na zasadach wolnego oprogramowania”.
Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
03/01/2019

Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

Zapraszamy 9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 do Galerii Retroavangarda Jerozolimskie Business Park na otwarcie dużej wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej pt. „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”.
Świąteczne godziny pracy
18/12/2018

Świąteczne godziny pracy

Przed planowaną wizytą w WIT, między 21 grudnia 2018 – 6 stycznia 2019 prosimy sprawdzić godziny pracy poszczególnych Działów w zakładce kontakt.
Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita
17/12/2018

Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita

Spotkania z Twórcami: Droga ponad celem – Czyli jak w ramach pracy nad dyplomem zrobić coś użytecznego – Bartek Kmita / CG Supervisor
Odbyło się w WIT 13 grudnia 2018r.