Nowe ustawowe zadania ADO i ABI po roku doświadczeń - nieodpłatne szkolenie otwarte

Celem spotkania jest omówienie doświadczeń Administratorów Danych Osobowych [ADO] i Administratorów Bezpieczeństwa Informacji [ABI] po zmianach ustawy o ochronie danych osobowych znowelizowanej w 2015 roku. W związku z powyższym warto zadać sobie pytanie, który wariant jest korzystniejszy dla jednostki organizacyjnej, Kierownictwa, realnego nadzoru obszaru przetwarzania i wiedzy użytkowników.

Termin: 29 września 2016 godz. 10:00 - 14:00
Miejsce: Centralna Biblioteka Rolnicza w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 66
Prowadzący: Jarosław Jan Feliński - audytor wiodący ISMS 27001, wykładowca WIT

1. Zakres Ustawy o Ochronie Danych Osobowych po 01 stycznia 2015
    1. Zakres przedmiotowy i podmiotowy U.O.D.O po nowelizacji 01.01.2015
    2. Klasyfikacja przepisów UODO i związanych; Klasyfikacja danych; Klasyfikacja zbiorów w organizacji [trwałe, doraźne itd.]
    3. Kategorie danych osobowych -zwykłe, wrażliwe, identyfikacyjne, dziedzinowe –ustawa SIO –eDATA.
    4. Zakres zmian UODO 2015 – Ustawa Kodeks Wyborczy – Ustawa SIO – Ustawa o porządku i czystości w gminie 2015 – Rozporządzenie KRI – PN 27001
  2. Nowe obowiązki ABI w świetle zmian 2015
    1. ABI w strukturze organizacji – schemat organizacyjny omówienie zmian
    2. Status i zakres zadań ustawowych Administratora Bezpieczeństwa Informacji od 2015
    3. Słowniczek ABI od Aktywa do Zagrożenia – alfabet ABI.
    4. Celowość opracowania PBI
  3.  Obowiązki prawne ABI po nowelizacji 2015
    1. Przesłanki legalności przetwarzania danych osobowych
    2. Zakres i cel przetwarzania danych,
  4. Obowiązki organizacyjne ABI
    1. Struktura organizacyjna ochrony danych osobowych, Upoważnienia do przetwarzania danych – wariant
    2. Zasady prowadzenia nadzoru wewnętrznego i sprawozdania rocznego
  5. Obowiązki ABI w zakresie nadzoru ASI i zabezpieczeń informatycznych
    1. Wymagana dokumentacja
    2. Zadania funkcyjnych (ABI/ ASI)

WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”
16/11/2018

WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”

„Wieczny ogień” w reżyserii Piotra Janowczyka to krótkometrażowa artystyczna animacja według Ramayany na podstawie malowideł Stefana Norblina zdobiących pałac maharadży w Jodhpurze w Indiach.
Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.
„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium
07/11/2018

„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.
Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT
29/10/2018

Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT

W dniach 21.11.2018 - 23.11.2018 w ramach Projektu UE pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędzie się druga edycja wizyty studyjnej studentów WIT w firmie IBPM S.A. w Gdyni.