Obrazowa Baza Danych – seminarium

W imieniu twórców OBD zapraszamy na seminarium „System wyszukiwania obrazów: stan obecny i perspektywy rozwoju”.

Swoje prace z zakresu klasyfikacji obrazów zaprezentuje p. Paulina Gul – dyplomantka WIT (kierunek Informatyka).

Obrazowa Baza Danych (OBD) rozwijana od jakiegoś czasu w Instytucie Badań Systemowych PAN zostanie zaprezentowana Państwu przez :

1. inż. Piotra Chmiela – MiNI PW
  2. dr hab. Marię Ganzhę – prof. IBS PAN
  3. Paulinę Gul – WIT
  4. dr inż. Tatianę Jaworską – IBS PAN

Seminarium naświetla problematykę związaną z wyszukiwaniem zawartości obrazów w oparciu o system CBIR (Content-Based Image Retrieval), zwany dalej na potrzeby wykładu obrazową bazą danych. Prezentacja istniejących systemów, np. Google, daje możliwość zapoznania się ze złożonością zagadnienia i sposobami działania tych systemów. Omówione będą miedzy innymi poszczególne elementy wchodzące w skład systemu budowanego w IBS-ie, poczynając od modułu przetwarzającego obrazy, poprzez samą bazę danych, aż do koncepcji wyszukiwania obrazów.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie w imieniu twórców OBD • 13 czerwca 2017 o godz 12.00 do sali 200 (p. II budynek IBS).

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".
Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki
19/03/2019

Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki

22 lutego 2019 r. w Galeria Bielska BWA odbył się wernisaż wystawy "Tajemnica drugiej strony" pracownika WIT Dariusza Mląckiego, który prowadzi na kierunku Grafika zajęcia z Rysunku i Malarstwa.
Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną
18/03/2019

Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną

Zapraszamy na wystawę Joanny Krzysztoń - wykładowcy Malarstwa na kierunku Grafika WIT.
Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów
15/03/2019

Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów

WIT partnerem Międzynarodowego Konkursu Ilustratorskiego SIGNU. W jury konkursu jest Anna Kłos , która prowadzi zajęcia z projektowania graficznego oraz wykłady z historii projektowania graficznego w WIT.
Finał akcji „Czekam na Ciebie”
11/03/2019

Finał akcji „Czekam na Ciebie”

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszytkim za wsparcie akcji „Czekam na Ciebie”. Zebrane zostało 6 200,00 (sześć tysięcy dwieście złotych)! Trzy grafiki zostały zakupione przez WIT - wkrótce będziecie mogli je podziwiać na korytarzu w budynku przy ul. Newelskiej.