Obrazowa Baza Danych – seminarium

W imieniu twórców OBD zapraszamy na seminarium „System wyszukiwania obrazów: stan obecny i perspektywy rozwoju”.

Swoje prace z zakresu klasyfikacji obrazów zaprezentuje p. Paulina Gul – dyplomantka WIT (kierunek Informatyka).

Obrazowa Baza Danych (OBD) rozwijana od jakiegoś czasu w Instytucie Badań Systemowych PAN zostanie zaprezentowana Państwu przez :

1. inż. Piotra Chmiela – MiNI PW
  2. dr hab. Marię Ganzhę – prof. IBS PAN
  3. Paulinę Gul – WIT
  4. dr inż. Tatianę Jaworską – IBS PAN

Seminarium naświetla problematykę związaną z wyszukiwaniem zawartości obrazów w oparciu o system CBIR (Content-Based Image Retrieval), zwany dalej na potrzeby wykładu obrazową bazą danych. Prezentacja istniejących systemów, np. Google, daje możliwość zapoznania się ze złożonością zagadnienia i sposobami działania tych systemów. Omówione będą miedzy innymi poszczególne elementy wchodzące w skład systemu budowanego w IBS-ie, poczynając od modułu przetwarzającego obrazy, poprzez samą bazę danych, aż do koncepcji wyszukiwania obrazów.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie w imieniu twórców OBD • 13 czerwca 2017 o godz 12.00 do sali 200 (p. II budynek IBS).

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów
17/07/2019

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów

Uzyskaliśmy certyfikat Uczelnia Liderów 2019 z wyróżnieniem specjalnym! W Uczelni Liderów warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.
Justyna Kabala – „Trzy Kolory”
17/07/2019

Justyna Kabala – „Trzy Kolory”

Zapraszamy serdecznie na wystawę, której otwarcie odbędzie się 20 lipca o godzinie 16.00 w galerii Si:said w Kłajpedzie.
Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”
10/06/2019

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT
10/06/2019

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00