Obrazowa Baza Danych – seminarium

W imieniu twórców OBD zapraszamy na seminarium „System wyszukiwania obrazów: stan obecny i perspektywy rozwoju”.

Swoje prace z zakresu klasyfikacji obrazów zaprezentuje p. Paulina Gul – dyplomantka WIT (kierunek Informatyka).

Obrazowa Baza Danych (OBD) rozwijana od jakiegoś czasu w Instytucie Badań Systemowych PAN zostanie zaprezentowana Państwu przez :

1. inż. Piotra Chmiela – MiNI PW
  2. dr hab. Marię Ganzhę – prof. IBS PAN
  3. Paulinę Gul – WIT
  4. dr inż. Tatianę Jaworską – IBS PAN

Seminarium naświetla problematykę związaną z wyszukiwaniem zawartości obrazów w oparciu o system CBIR (Content-Based Image Retrieval), zwany dalej na potrzeby wykładu obrazową bazą danych. Prezentacja istniejących systemów, np. Google, daje możliwość zapoznania się ze złożonością zagadnienia i sposobami działania tych systemów. Omówione będą miedzy innymi poszczególne elementy wchodzące w skład systemu budowanego w IBS-ie, poczynając od modułu przetwarzającego obrazy, poprzez samą bazę danych, aż do koncepcji wyszukiwania obrazów.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie w imieniu twórców OBD • 13 czerwca 2017 o godz 12.00 do sali 200 (p. II budynek IBS).

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
17/01/2020

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Zapraszamy na spotkanie z absolwentem Grafiki WIT Filipem Pachuckim, który od 5 lat profesjonalnie zajmuje się animacją komputerową na potrzeby filmów, gier i reklam!
Zastosowanie filtrów graficznych dla regularyzacji map fluencji w planowaniu radioterapii techniką IMRT
15/01/2020

20 stycznia Przemysław Juszczuk przedstawi referat w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN
Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”
14/01/2020

Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”

Zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej wystawy w Pałacu w Jabłonnie. Autorką wystawy zatytułowanej „Rośliny nas ocalą” jest Aneta Jaźwińska.
Indywidualna wystawa pt. „typo-collages”
13/01/2020

Indywidualna wystawa pt. „typo-collages”

Serdecznie zapraszamy na wystawę indywidualną dr Anny Kłos – wykładowcy kierunku Grafika WIT.
Dowiedz się więcej o wystawie pt. „typo-collages”
Międzynarodowa wystawa plakatu społecznego „Ja, Metropolia”
07/01/2020

Międzynarodowa wystawa plakatu społecznego „Ja, Metropolia”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy w Galerii WIT „Ja, Metropolia”.
Stypendium Ministra dla studenta WIT
19/12/2019

Stypendium Ministra dla studenta WIT

Z radością inforumujemy że Ryszard Pęza student Grafiki WIT Szkoła Wyższa pod auspicjami PAN otrzymał w dniu 19 grudnia 2019 r. stypendium Ministra za znaczące osiągnięcia.