Obrazowa Baza Danych – seminarium

W imieniu twórców OBD zapraszamy na seminarium „System wyszukiwania obrazów: stan obecny i perspektywy rozwoju”.

Swoje prace z zakresu klasyfikacji obrazów zaprezentuje p. Paulina Gul – dyplomantka WIT (kierunek Informatyka).

Obrazowa Baza Danych (OBD) rozwijana od jakiegoś czasu w Instytucie Badań Systemowych PAN zostanie zaprezentowana Państwu przez :

1. inż. Piotra Chmiela – MiNI PW
  2. dr hab. Marię Ganzhę – prof. IBS PAN
  3. Paulinę Gul – WIT
  4. dr inż. Tatianę Jaworską – IBS PAN

Seminarium naświetla problematykę związaną z wyszukiwaniem zawartości obrazów w oparciu o system CBIR (Content-Based Image Retrieval), zwany dalej na potrzeby wykładu obrazową bazą danych. Prezentacja istniejących systemów, np. Google, daje możliwość zapoznania się ze złożonością zagadnienia i sposobami działania tych systemów. Omówione będą miedzy innymi poszczególne elementy wchodzące w skład systemu budowanego w IBS-ie, poczynając od modułu przetwarzającego obrazy, poprzez samą bazę danych, aż do koncepcji wyszukiwania obrazów.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie w imieniu twórców OBD • 13 czerwca 2017 o godz 12.00 do sali 200 (p. II budynek IBS).

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.
WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”
02/07/2020

WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”

Nasza Uczelnia po raz kolejny otrzymała certyfikat „Uczelnia Liderów” wraz z nagrodami specjalnymi.