Obrazowa Baza Danych – seminarium

W imieniu twórców OBD zapraszamy na seminarium „System wyszukiwania obrazów: stan obecny i perspektywy rozwoju”.

Swoje prace z zakresu klasyfikacji obrazów zaprezentuje p. Paulina Gul – dyplomantka WIT (kierunek Informatyka).

Obrazowa Baza Danych (OBD) rozwijana od jakiegoś czasu w Instytucie Badań Systemowych PAN zostanie zaprezentowana Państwu przez :

1. inż. Piotra Chmiela – MiNI PW
  2. dr hab. Marię Ganzhę – prof. IBS PAN
  3. Paulinę Gul – WIT
  4. dr inż. Tatianę Jaworską – IBS PAN

Seminarium naświetla problematykę związaną z wyszukiwaniem zawartości obrazów w oparciu o system CBIR (Content-Based Image Retrieval), zwany dalej na potrzeby wykładu obrazową bazą danych. Prezentacja istniejących systemów, np. Google, daje możliwość zapoznania się ze złożonością zagadnienia i sposobami działania tych systemów. Omówione będą miedzy innymi poszczególne elementy wchodzące w skład systemu budowanego w IBS-ie, poczynając od modułu przetwarzającego obrazy, poprzez samą bazę danych, aż do koncepcji wyszukiwania obrazów.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie w imieniu twórców OBD • 13 czerwca 2017 o godz 12.00 do sali 200 (p. II budynek IBS).

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie
16/09/2019

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie

Do 21 września trwa nabór na dualne studia stacjonarne „Technologie Oracle w biznesie” na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania
Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
29/08/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 25 września 2019 o 18.00 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.
WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio
26/08/2019

WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio

Trwają wytężone prace i niebawem budynek, w którym odbywają się zajęcia studentów Grafiki WIT jak i cała okolica Galerii WIT zyskają nowy mural.
WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.