Otrzymaliśmy certyfikaty „Wiarygodna Szkoła” oraz „Dobra uczelnia, Dobra praca”

Miło nam poinformować, że po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikaty, które podkreślą naszą rzetelność i uczciwość w działaniu „Wiarygodna Szkoła” oraz „Dobra uczelnia, Dobra praca”.

Czujemy się dodatkowo wyróżnieni, bo Uczelnia uplasowała się w gronie wyróżnionych w konkursie "Najbardziej innowacyjna i kreatywna Uczelnia w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych". Wyróżnienie potwierdza pozycję Szkoły jako placówki prezentującej najlepsze narzędzia oraz projekty poprawiające status własnych absolwentów na rynku pracy, a także realizującej adekwatne do rynku pracy programy nauczania, dzięki którym może kształcić dobrych specjalistów, poszukiwanych przez pracodawców.

Certyfikat "Dobra Uczelnia - Dobra Praca" ma na celu popularyzować oraz wyróżniać dobre wzorce w sektorze szkolnictwa wyższego w zakresie innowacyjnych i kreatywnych działań na rzecz tworzenia perspektyw zawodowych. Uczelnie, które są uhonorowane certyfikatem "Dobra Uczelnia - Dobra Praca", zostały poddane wnikliwej analizie pod kątem m.in. funkcjonowania jednostek uczelnianych na rzecz absolwentów, dostosowania programu nauczania do potrzeb rynku pracy, krajowych i zagranicznych programów stażowych, współpracy uczelni z pracodawcami z regionu, a także wykorzystania nowoczesnych technologii w obszarze administracji i zarządzania uczelni oraz korzystania z zasobów wiedzy w Internecie.

Program certyfikacji "Wiarygodna Szkoła" - od 1994 roku wyłania placówki godne zaufania. Przedmiotem weryfikacji były podstawy prawne działalności niepublicznych szkół wyższych, oferta i baza dydaktyczna, posiadane przez szkołę akredytacje (w szczególności nadawane przez Państwową Komisję Akredytacyjną), działalność naukowa i współpraca zagraniczna uczelniperspektywy zawodowe absolwentów, a także formy aktywności pozaedukacyjnej.

Antypody – podróż do raju
15/11/2019

Antypody – podróż do raju

14 listopada 2019 r. o godzinie 14.30 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbyło się otwarcie instalacji permanentnej „Antypody – podróż do raju”, którą zrealizowali wykładowcy Kierunku Grafika WIT: Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala.
Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019
15/11/2019

Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów RP
Zmarł dr Marek Doros
12/11/2019

Zmarł dr Marek Doros

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci dr. inż. Marka Dorosa, wykładowcy akademickiego na Wydziale Informatyki, wspaniałego człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii
08/11/2019

5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii

Plakat Anny Kłos zakwalifikował się do finału 5. Międzynarodowego Konkursu na temat typografii.
Wystawa Ich Dwoje
05/11/2019

Wystawa Ich Dwoje

Projekt - w ramach cyklu „Dances with Sculptures”, realizowany przez artystę i wykładowcę WIT, Piotra Janowczyka - zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.
Więcej o Wystawie Ich Dwoje
Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku
31/10/2019

Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku

Warsztaty odbędą się w dniach 8–11 listopada 2019 w Orońsku w ramach projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania”.
Dowiedz się więcej o Warsztatach Cyjanotypii