Pierwsza Konferencja Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych

Wszystkich zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa danych osobowych zapraszamy na Pierwszą Konferencję Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych, która odbędzie się 25 maja 2017 r w Pałacu Staszica w Warszawie. Konferencja jest organizowana przy wsparciu WIT.

Doceniając wagę czekających każdą instytucję nowych obowiązków1, nasza Uczelnia włącza się aktywnie w proces przygotowawczy do nadchodzących zmian.

Od października 2016 r WIT gości w swoich murach nowo powstałe Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych Osobowych /SIODO/. Dwaj przedstawiciele WIT (Rektor i Prodziekan WITZ) są współzałożycielami tego stowarzyszenia, a zarząd stowarzyszenia stanowią wykładowcy naszej uczelni.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia oraz konferencji (również możliwość rejestracji na konferencję) znajdą Państwo na stronie: www.siodo.org

Udział w konferencji jest nieodpłatny po dokonaniu rejestracji.

Liczba miejsc ograniczona.

1 Wraz z planowanym wejściem w życie od dnia 25 maja 2018 r Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony danych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (zwane dalej „RODO”) każda instytucja będzie zobowiązana realizować funkcje Inspektora Danych Osobowych (znika dotychczasowa funkcja Administratora Bezpieczeństwa Informacji). Rozporządzenie PE określa w art. 37 ust. 5, że Inspektor Ochrony Danych Osobowych ma być wyznaczany na podstawie kwalifikacji zawodowych, a w szczególności wiedzy fachowej na temat prawa i praktyk w dziedzinie ochrony danych oraz umiejętności wypełnienia zadań).

Wybrane zagadnienia modelowania i optymalizacji działalności przedsiębiorstw
02/12/2020

Wybrane zagadnienia modelowania i optymalizacji działalności przedsiębiorstw

Zapraszamy na Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.
Weź udział w programie Erasmus+
16/11/2020

Weź udział w programie Erasmus+

Szanowni Studenci! Mimo niesprzyjającej sytuacji związanej z epidemią Covid chcielibyśmy Wam przypomnieć o możliwości wzięcia udziału w programie Erasmus.
Valencia Design Education Forum 2020
04/11/2020

Valencia Design Education Forum 2020

Nasz wykładowca dr Michał Piekarski weźmie udział w konferencji online „Valencia Design Education Forum 2020” o edukacji w szkołach artystycznych.