Pierwsza Konferencja Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych

Wszystkich zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa danych osobowych zapraszamy na Pierwszą Konferencję Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych, która odbędzie się 25 maja 2017 r w Pałacu Staszica w Warszawie. Konferencja jest organizowana przy wsparciu WIT.

Doceniając wagę czekających każdą instytucję nowych obowiązków1, nasza Uczelnia włącza się aktywnie w proces przygotowawczy do nadchodzących zmian.

Od października 2016 r WIT gości w swoich murach nowo powstałe Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych Osobowych /SIODO/. Dwaj przedstawiciele WIT (Rektor i Prodziekan WITZ) są współzałożycielami tego stowarzyszenia, a zarząd stowarzyszenia stanowią wykładowcy naszej uczelni.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia oraz konferencji (również możliwość rejestracji na konferencję) znajdą Państwo na stronie: www.siodo.org

Udział w konferencji jest nieodpłatny po dokonaniu rejestracji.

Liczba miejsc ograniczona.

1 Wraz z planowanym wejściem w życie od dnia 25 maja 2018 r Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony danych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (zwane dalej „RODO”) każda instytucja będzie zobowiązana realizować funkcje Inspektora Danych Osobowych (znika dotychczasowa funkcja Administratora Bezpieczeństwa Informacji). Rozporządzenie PE określa w art. 37 ust. 5, że Inspektor Ochrony Danych Osobowych ma być wyznaczany na podstawie kwalifikacji zawodowych, a w szczególności wiedzy fachowej na temat prawa i praktyk w dziedzinie ochrony danych oraz umiejętności wypełnienia zadań).

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie
16/09/2019

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie

Do 21 września trwa nabór na dualne studia stacjonarne „Technologie Oracle w biznesie” na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania
Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
29/08/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 25 września 2019 o 18.00 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.
WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio
26/08/2019

WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio

Trwają wytężone prace i niebawem budynek, w którym odbywają się zajęcia studentów Grafiki WIT jak i cała okolica Galerii WIT zyskają nowy mural.
WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.