Pierwsza Konferencja Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych

Wszystkich zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa danych osobowych zapraszamy na Pierwszą Konferencję Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych, która odbędzie się 25 maja 2017 r w Pałacu Staszica w Warszawie. Konferencja jest organizowana przy wsparciu WIT.

Doceniając wagę czekających każdą instytucję nowych obowiązków1, nasza Uczelnia włącza się aktywnie w proces przygotowawczy do nadchodzących zmian.

Od października 2016 r WIT gości w swoich murach nowo powstałe Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych Osobowych /SIODO/. Dwaj przedstawiciele WIT (Rektor i Prodziekan WITZ) są współzałożycielami tego stowarzyszenia, a zarząd stowarzyszenia stanowią wykładowcy naszej uczelni.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia oraz konferencji (również możliwość rejestracji na konferencję) znajdą Państwo na stronie: www.siodo.org

Udział w konferencji jest nieodpłatny po dokonaniu rejestracji.

Liczba miejsc ograniczona.

1 Wraz z planowanym wejściem w życie od dnia 25 maja 2018 r Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony danych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (zwane dalej „RODO”) każda instytucja będzie zobowiązana realizować funkcje Inspektora Danych Osobowych (znika dotychczasowa funkcja Administratora Bezpieczeństwa Informacji). Rozporządzenie PE określa w art. 37 ust. 5, że Inspektor Ochrony Danych Osobowych ma być wyznaczany na podstawie kwalifikacji zawodowych, a w szczególności wiedzy fachowej na temat prawa i praktyk w dziedzinie ochrony danych oraz umiejętności wypełnienia zadań).

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA
09/07/2020

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA

Wykładowca na kierunku Grafika WIT - dr Piotr Krochmalski, został Honorowym członkiem CEIDA. Serdecznie gratulujemy!
Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.