Pierwsza Konferencja Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych

Wszystkich zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa danych osobowych zapraszamy na Pierwszą Konferencję Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych, która odbędzie się 25 maja 2017 r w Pałacu Staszica w Warszawie. Konferencja jest organizowana przy wsparciu WIT.

Doceniając wagę czekających każdą instytucję nowych obowiązków1, nasza Uczelnia włącza się aktywnie w proces przygotowawczy do nadchodzących zmian.

Od października 2016 r WIT gości w swoich murach nowo powstałe Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych Osobowych /SIODO/. Dwaj przedstawiciele WIT (Rektor i Prodziekan WITZ) są współzałożycielami tego stowarzyszenia, a zarząd stowarzyszenia stanowią wykładowcy naszej uczelni.

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia oraz konferencji (również możliwość rejestracji na konferencję) znajdą Państwo na stronie: www.siodo.org

Udział w konferencji jest nieodpłatny po dokonaniu rejestracji.

Liczba miejsc ograniczona.

1 Wraz z planowanym wejściem w życie od dnia 25 maja 2018 r Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony danych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (zwane dalej „RODO”) każda instytucja będzie zobowiązana realizować funkcje Inspektora Danych Osobowych (znika dotychczasowa funkcja Administratora Bezpieczeństwa Informacji). Rozporządzenie PE określa w art. 37 ust. 5, że Inspektor Ochrony Danych Osobowych ma być wyznaczany na podstawie kwalifikacji zawodowych, a w szczególności wiedzy fachowej na temat prawa i praktyk w dziedzinie ochrony danych oraz umiejętności wypełnienia zadań).

Plakaty urugwajskie – wykład Gabriela Benderskiego
23/05/2019

Plakaty urugwajskie – wykład Gabriela Benderskiego

Zapraszamy na wykład pt. Plakaty urugwajskie, który poprowadzi Gabriel Benderski, artysta grafik z Urugwaju.
Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka
22/05/2019

Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka

Serdecznie zapraszamy na wystawę Krzysztofa Franaszka – wykładowcy na kierunku Grafika WIT.
Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT
17/05/2019

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych”
Jazz Art Fashion Festival 2019
17/05/2019

Jazz Art Fashion Festival 2019

11-12 maja odbyła się V edycji Jazz Art Fashion Festival w warszawskim Koneserze, w wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci Grafiki WIT.
Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna
16/05/2019

Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna

Zapraszamy do udziału w konferencji Oracle Cloud Day 2019, która odbędzie się 21 maja 2019 roku, w warszawskim hotelu Hilton.
Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina
14/05/2019

Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina

Wykład odbędzie się o godzinie 12:00 w czwartek - 30 maja br.  w sali N14 przy ul. Newelskiej 6.