Piksele dobre dla dzieci

Już pod koniec kwietnia w warszawskiej Pragalerii rozpocznie się wystawa obrazów o tematyce dziecięcej pt. „Dobre Pixele”. Wydarzenie zostanie zwieńczone majową aukcją charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na rzecz Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”.

Polska Grafika Cyfrowa oraz warszawska Pragaleria już po raz kolejny wspólnie przygotowują wystawę sztuki cyfrowej. Tym razem pomysł jest o tyle ciekawy, że autorzy prezentowanych prac tworząc swoje premierowe obrazy kierowali się tematyką związaną z ogólnie pojętym światem dziecka. Zadanie stanowiło swego rodzaju wyzwanie, ponieważ, by dobrze zrozumieć zamysł akcji, artyści musieli w pewnym sensie przyjąć dziecięcy sposób patrzenia na świat, nie pozbywając się jednak przy tym swojego wieloletniego doświadczenia. W efekcie powstały profesjonalne prace, których dziecięca fantazja na pewno by się nie powstydziła.

Wernisaż „Dobrych Pixeli” odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 18:00 w Pragalerii (Warszawa ul. Stalowa 3), po którym organizatorzy zapraszają na after party w pobliskim Składzie Butelek (ul. 11 Listopada 22).Wystawa potrwa do 18 maja, kiedy to o godzinie 19:30 rozpocznie się aukcja charytatywna, na której będzie można zakupić przygotowywane cyfrowo, wyjątkowe pierwsze egzemplarze obrazów pochodzących z limitowanych niskonakładowych edycji. Pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przeznaczone na pomoc Niepublicznej Szkole Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”, gdzie zakupione zostaną m. in. tablice interaktywne i sprzęt komputerowy, niezbędne niektórym wychowankom „Przylądka” do komunikacji z innymi ludźmi.

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia wystawy oraz licytowania obrazów podczas aukcji. Jest to nie tylko doskonały sposób na pomoc tym, którzy dzięki wsparciu będą mogli czynić kolejne postępy w rozwijaniu skrzydeł, ale też okazja do pozyskania niepowtarzalnych prac znanych polskich artystów.

Sponsorami tego wydarzenia są Wacom Polska, Eizo oraz Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT.

Videorelacja z XXIV Inauguracji
22/10/2019

Videorelacja z XXIV Inauguracji

Wspominamy tegoroczną uroczystość i zapraszamy do zobaczenia relacji video.
Warsztaty z Mirosławem Jękotem
15/10/2019

Warsztaty z Mirosławem Jękotem

24 października w ramach projektu „Zintegrowany Program Rozwoju WSISiZ” odbędą się zajęcia warsztatowe „Zarządzanie stresem w biznesie”.
Czytaj więcej o warsztatach dla studentów
Wystawa Abstrakcja i Geometria
09/10/2019

Wystawa Abstrakcja i Geometria

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, której kuratorami są wspaniali wykładowcy kierunku Grafika WIT: Anna Kłos (Retroavangarda) oraz Dariusz Mlącki (Galeria Korekta)
Złoty Medal dla Profesora Mieczysława Wasilewskiego
09/10/2019

Złoty Medal dla Profesora Mieczysława Wasilewskiego

Profesor Mieczysław Wasilewski otrzymał złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
Joanna Krzysztoń Teraz Kolor
07/10/2019

Joanna Krzysztoń Teraz Kolor

Serdecznie zapraszamy na wernisaż i wystawę malarstwa Joanny Krzysztoń, wykładowcy WIT.
Wyróżnienie dla promotorów i opiekunów
02/10/2019

Wyróżnienie dla promotorów i opiekunów

Podczas Inauguracji roku akademickiego 2019/2020 promotorom i opiekunom prac dyplomowych zostały wręczone nagrody.