Piksele dobre dla dzieci

Już pod koniec kwietnia w warszawskiej Pragalerii rozpocznie się wystawa obrazów o tematyce dziecięcej pt. „Dobre Pixele”. Wydarzenie zostanie zwieńczone majową aukcją charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na rzecz Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”.

Polska Grafika Cyfrowa oraz warszawska Pragaleria już po raz kolejny wspólnie przygotowują wystawę sztuki cyfrowej. Tym razem pomysł jest o tyle ciekawy, że autorzy prezentowanych prac tworząc swoje premierowe obrazy kierowali się tematyką związaną z ogólnie pojętym światem dziecka. Zadanie stanowiło swego rodzaju wyzwanie, ponieważ, by dobrze zrozumieć zamysł akcji, artyści musieli w pewnym sensie przyjąć dziecięcy sposób patrzenia na świat, nie pozbywając się jednak przy tym swojego wieloletniego doświadczenia. W efekcie powstały profesjonalne prace, których dziecięca fantazja na pewno by się nie powstydziła.

Wernisaż „Dobrych Pixeli” odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 18:00 w Pragalerii (Warszawa ul. Stalowa 3), po którym organizatorzy zapraszają na after party w pobliskim Składzie Butelek (ul. 11 Listopada 22).Wystawa potrwa do 18 maja, kiedy to o godzinie 19:30 rozpocznie się aukcja charytatywna, na której będzie można zakupić przygotowywane cyfrowo, wyjątkowe pierwsze egzemplarze obrazów pochodzących z limitowanych niskonakładowych edycji. Pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przeznaczone na pomoc Niepublicznej Szkole Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”, gdzie zakupione zostaną m. in. tablice interaktywne i sprzęt komputerowy, niezbędne niektórym wychowankom „Przylądka” do komunikacji z innymi ludźmi.

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia wystawy oraz licytowania obrazów podczas aukcji. Jest to nie tylko doskonały sposób na pomoc tym, którzy dzięki wsparciu będą mogli czynić kolejne postępy w rozwijaniu skrzydeł, ale też okazja do pozyskania niepowtarzalnych prac znanych polskich artystów.

Sponsorami tego wydarzenia są Wacom Polska, Eizo oraz Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT.

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.