Piksele dobre dla dzieci

Już pod koniec kwietnia w warszawskiej Pragalerii rozpocznie się wystawa obrazów o tematyce dziecięcej pt. „Dobre Pixele”. Wydarzenie zostanie zwieńczone majową aukcją charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na rzecz Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”.

Polska Grafika Cyfrowa oraz warszawska Pragaleria już po raz kolejny wspólnie przygotowują wystawę sztuki cyfrowej. Tym razem pomysł jest o tyle ciekawy, że autorzy prezentowanych prac tworząc swoje premierowe obrazy kierowali się tematyką związaną z ogólnie pojętym światem dziecka. Zadanie stanowiło swego rodzaju wyzwanie, ponieważ, by dobrze zrozumieć zamysł akcji, artyści musieli w pewnym sensie przyjąć dziecięcy sposób patrzenia na świat, nie pozbywając się jednak przy tym swojego wieloletniego doświadczenia. W efekcie powstały profesjonalne prace, których dziecięca fantazja na pewno by się nie powstydziła.

Wernisaż „Dobrych Pixeli” odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 18:00 w Pragalerii (Warszawa ul. Stalowa 3), po którym organizatorzy zapraszają na after party w pobliskim Składzie Butelek (ul. 11 Listopada 22).Wystawa potrwa do 18 maja, kiedy to o godzinie 19:30 rozpocznie się aukcja charytatywna, na której będzie można zakupić przygotowywane cyfrowo, wyjątkowe pierwsze egzemplarze obrazów pochodzących z limitowanych niskonakładowych edycji. Pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przeznaczone na pomoc Niepublicznej Szkole Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”, gdzie zakupione zostaną m. in. tablice interaktywne i sprzęt komputerowy, niezbędne niektórym wychowankom „Przylądka” do komunikacji z innymi ludźmi.

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia wystawy oraz licytowania obrazów podczas aukcji. Jest to nie tylko doskonały sposób na pomoc tym, którzy dzięki wsparciu będą mogli czynić kolejne postępy w rozwijaniu skrzydeł, ale też okazja do pozyskania niepowtarzalnych prac znanych polskich artystów.

Sponsorami tego wydarzenia są Wacom Polska, Eizo oraz Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT.

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".
Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki
19/03/2019

Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki

22 lutego 2019 r. w Galeria Bielska BWA odbył się wernisaż wystawy "Tajemnica drugiej strony" pracownika WIT Dariusza Mląckiego, który prowadzi na kierunku Grafika zajęcia z Rysunku i Malarstwa.
Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną
18/03/2019

Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną

Zapraszamy na wystawę Joanny Krzysztoń - wykładowcy Malarstwa na kierunku Grafika WIT.
Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów
15/03/2019

Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów

WIT partnerem Międzynarodowego Konkursu Ilustratorskiego SIGNU. W jury konkursu jest Anna Kłos , która prowadzi zajęcia z projektowania graficznego oraz wykłady z historii projektowania graficznego w WIT.
Finał akcji „Czekam na Ciebie”
11/03/2019

Finał akcji „Czekam na Ciebie”

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszytkim za wsparcie akcji „Czekam na Ciebie”. Zebrane zostało 6 200,00 (sześć tysięcy dwieście złotych)! Trzy grafiki zostały zakupione przez WIT - wkrótce będziecie mogli je podziwiać na korytarzu w budynku przy ul. Newelskiej.