Piksele dobre dla dzieci

Już pod koniec kwietnia w warszawskiej Pragalerii rozpocznie się wystawa obrazów o tematyce dziecięcej pt. „Dobre Pixele”. Wydarzenie zostanie zwieńczone majową aukcją charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na rzecz Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”.

Polska Grafika Cyfrowa oraz warszawska Pragaleria już po raz kolejny wspólnie przygotowują wystawę sztuki cyfrowej. Tym razem pomysł jest o tyle ciekawy, że autorzy prezentowanych prac tworząc swoje premierowe obrazy kierowali się tematyką związaną z ogólnie pojętym światem dziecka. Zadanie stanowiło swego rodzaju wyzwanie, ponieważ, by dobrze zrozumieć zamysł akcji, artyści musieli w pewnym sensie przyjąć dziecięcy sposób patrzenia na świat, nie pozbywając się jednak przy tym swojego wieloletniego doświadczenia. W efekcie powstały profesjonalne prace, których dziecięca fantazja na pewno by się nie powstydziła.

Wernisaż „Dobrych Pixeli” odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 18:00 w Pragalerii (Warszawa ul. Stalowa 3), po którym organizatorzy zapraszają na after party w pobliskim Składzie Butelek (ul. 11 Listopada 22).Wystawa potrwa do 18 maja, kiedy to o godzinie 19:30 rozpocznie się aukcja charytatywna, na której będzie można zakupić przygotowywane cyfrowo, wyjątkowe pierwsze egzemplarze obrazów pochodzących z limitowanych niskonakładowych edycji. Pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przeznaczone na pomoc Niepublicznej Szkole Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”, gdzie zakupione zostaną m. in. tablice interaktywne i sprzęt komputerowy, niezbędne niektórym wychowankom „Przylądka” do komunikacji z innymi ludźmi.

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia wystawy oraz licytowania obrazów podczas aukcji. Jest to nie tylko doskonały sposób na pomoc tym, którzy dzięki wsparciu będą mogli czynić kolejne postępy w rozwijaniu skrzydeł, ale też okazja do pozyskania niepowtarzalnych prac znanych polskich artystów.

Sponsorami tego wydarzenia są Wacom Polska, Eizo oraz Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT.

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.
WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”
02/07/2020

WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”

Nasza Uczelnia po raz kolejny otrzymała certyfikat „Uczelnia Liderów” wraz z nagrodami specjalnymi.
Dzień Otwarty WIT
20/06/2020

Dzień Otwarty WIT

Obejrzyj webinary DNIA OTWARTEGO WIT on‑line!