Piksele dobre dla dzieci

Już pod koniec kwietnia w warszawskiej Pragalerii rozpocznie się wystawa obrazów o tematyce dziecięcej pt. „Dobre Pixele”. Wydarzenie zostanie zwieńczone majową aukcją charytatywną, z której dochód będzie przeznaczony na rzecz Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”.

Polska Grafika Cyfrowa oraz warszawska Pragaleria już po raz kolejny wspólnie przygotowują wystawę sztuki cyfrowej. Tym razem pomysł jest o tyle ciekawy, że autorzy prezentowanych prac tworząc swoje premierowe obrazy kierowali się tematyką związaną z ogólnie pojętym światem dziecka. Zadanie stanowiło swego rodzaju wyzwanie, ponieważ, by dobrze zrozumieć zamysł akcji, artyści musieli w pewnym sensie przyjąć dziecięcy sposób patrzenia na świat, nie pozbywając się jednak przy tym swojego wieloletniego doświadczenia. W efekcie powstały profesjonalne prace, których dziecięca fantazja na pewno by się nie powstydziła.

Wernisaż „Dobrych Pixeli” odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 18:00 w Pragalerii (Warszawa ul. Stalowa 3), po którym organizatorzy zapraszają na after party w pobliskim Składzie Butelek (ul. 11 Listopada 22).Wystawa potrwa do 18 maja, kiedy to o godzinie 19:30 rozpocznie się aukcja charytatywna, na której będzie można zakupić przygotowywane cyfrowo, wyjątkowe pierwsze egzemplarze obrazów pochodzących z limitowanych niskonakładowych edycji. Pieniądze zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przeznaczone na pomoc Niepublicznej Szkole Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek”, gdzie zakupione zostaną m. in. tablice interaktywne i sprzęt komputerowy, niezbędne niektórym wychowankom „Przylądka” do komunikacji z innymi ludźmi.

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia wystawy oraz licytowania obrazów podczas aukcji. Jest to nie tylko doskonały sposób na pomoc tym, którzy dzięki wsparciu będą mogli czynić kolejne postępy w rozwijaniu skrzydeł, ale też okazja do pozyskania niepowtarzalnych prac znanych polskich artystów.

Sponsorami tego wydarzenia są Wacom Polska, Eizo oraz Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT.

Sztuczna inteligencja w Korekcie
14/01/2019

Sztuczna inteligencja w Korekcie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Grzegorza Rogali i Joanny Krzysztoń pt. „Sztuczna inteligencja w Korekcie
Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
11/01/2019

Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej, której WIT był współorganizatorem.
DESDEO - platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji – Seminarium
11/01/2019

W dniu 16 stycznia (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dr Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „DESDEO − pierwsza platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji na zasadach wolnego oprogramowania”.
Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
03/01/2019

Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

Zapraszamy 9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 do Galerii Retroavangarda Jerozolimskie Business Park na otwarcie dużej wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej pt. „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”.
Świąteczne godziny pracy
18/12/2018

Świąteczne godziny pracy

Przed planowaną wizytą w WIT, między 21 grudnia 2018 – 6 stycznia 2019 prosimy sprawdzić godziny pracy poszczególnych Działów w zakładce kontakt.
Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita
17/12/2018

Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita

Spotkania z Twórcami: Droga ponad celem – Czyli jak w ramach pracy nad dyplomem zrobić coś użytecznego – Bartek Kmita / CG Supervisor
Odbyło się w WIT 13 grudnia 2018r.