Po jakich studiach można znaleźć dobrą pracę?

Studenci informatyki i kierunków artystycznych najlepiej oceniają swoje przygotowanie do wykonywania zawodu. Czy to oni mają największe szanse na rynku pracy?

Obecnie młodzi nie mają łatwego życia. Z każdej strony docierają do nich informacje, że studia nie są już gwarancją zatrudnienia, a pracodawcy, zmieniając oczekiwania jak w kalejdoskopie, mogą dyktować wciąż nowe warunki. Kto im nie sprosta, ten mimo dyplomu i staży zostanie na lodzie.

W efekcie część studentów jeszcze w trakcie pobierania nauki i przed faktyczną próbą wejścia na rynek pracy zaczyna dyskredytować swoje szanse na znalezienie zatrudnienia.

- Rankingi są istotne i dostarczają potrzebnej wiedzy, ale nie należy stawać się ich więźniem. To jak poradzimy sobie na studiach, a potem na rynku pracy, zależy przede wszystkim od naszych wyborów. To, my decydujemy o zdobywanych kwalifikacjach, dzięki którym będziemy mogli liczyć na lepszą pozycję w zawodzie. Ci, których uczelnie oceniane są dobrze lub bardzo dobrze, nabierają dodatkowego wiatru w żagle. Po drugiej stronie czasem znajdują się osoby, które do tej pory były zadowolone z przebiegu kształcenia, ale ponieważ ich szkoła dostała kiepskie noty, zaczynają mieć wątpliwości - mówi Małgorzata Sacewicz-Górska z firmy doradztwa personalnego ManpowerGroup.

Cały tekst: Po jakich studiach można znaleźć dobrą pracę?

Źródło: wyborcza.pl

Warsztaty z Mirosławem Jękotem
15/10/2019

Warsztaty z Mirosławem Jękotem

24 października w ramach projektu „Zintegrowany Program Rozwoju WSISiZ” odbędą się zajęcia warsztatowe „Zarządzanie stresem w biznesie”.
Czytaj więcej o warsztatach dla studentów
Wystawa Abstrakcja i Geometria
09/10/2019

Wystawa Abstrakcja i Geometria

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, której kuratorami są wspaniali wykładowcy kierunku Grafika WIT: Anna Kłos (Retroavangarda) oraz Dariusz Mlącki (Galeria Korekta)
Złoty Medal dla Profesora Mieczysława Wasilewskiego
09/10/2019

Złoty Medal dla Profesora Mieczysława Wasilewskiego

Profesor Mieczysław Wasilewski otrzymał złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
Joanna Krzysztoń Teraz Kolor
07/10/2019

Joanna Krzysztoń Teraz Kolor

Serdecznie zapraszamy na wernisaż i wystawę malarstwa Joanny Krzysztoń, wykładowcy WIT.
Wyróżnienie dla promotorów i opiekunów
02/10/2019

Wyróżnienie dla promotorów i opiekunów

Podczas Inauguracji roku akademickiego 2019/2020 promotorom i opiekunom prac dyplomowych zostały wręczone nagrody.
Wystawa Andrzeja Wieteszki
26/09/2019