Po jakich studiach można znaleźć dobrą pracę?

09/09/2014

Studenci informatyki i kierunków artystycznych najlepiej oceniają swoje przygotowanie do wykonywania zawodu. Czy to oni mają największe szanse na rynku pracy?

Obecnie młodzi nie mają łatwego życia. Z każdej strony docierają do nich informacje, że studia nie są już gwarancją zatrudnienia, a pracodawcy, zmieniając oczekiwania jak w kalejdoskopie, mogą dyktować wciąż nowe warunki. Kto im nie sprosta, ten mimo dyplomu i staży zostanie na lodzie.

W efekcie część studentów jeszcze w trakcie pobierania nauki i przed faktyczną próbą wejścia na rynek pracy zaczyna dyskredytować swoje szanse na znalezienie zatrudnienia.

- Rankingi są istotne i dostarczają potrzebnej wiedzy, ale nie należy stawać się ich więźniem. To jak poradzimy sobie na studiach, a potem na rynku pracy, zależy przede wszystkim od naszych wyborów. To, my decydujemy o zdobywanych kwalifikacjach, dzięki którym będziemy mogli liczyć na lepszą pozycję w zawodzie. Ci, których uczelnie oceniane są dobrze lub bardzo dobrze, nabierają dodatkowego wiatru w żagle. Po drugiej stronie czasem znajdują się osoby, które do tej pory były zadowolone z przebiegu kształcenia, ale ponieważ ich szkoła dostała kiepskie noty, zaczynają mieć wątpliwości - mówi Małgorzata Sacewicz-Górska z firmy doradztwa personalnego ManpowerGroup.

Cały tekst: Po jakich studiach można znaleźć dobrą pracę?

Źródło: wyborcza.pl