Po jakich studiach można znaleźć dobrą pracę?

Studenci informatyki i kierunków artystycznych najlepiej oceniają swoje przygotowanie do wykonywania zawodu. Czy to oni mają największe szanse na rynku pracy?

Obecnie młodzi nie mają łatwego życia. Z każdej strony docierają do nich informacje, że studia nie są już gwarancją zatrudnienia, a pracodawcy, zmieniając oczekiwania jak w kalejdoskopie, mogą dyktować wciąż nowe warunki. Kto im nie sprosta, ten mimo dyplomu i staży zostanie na lodzie.

W efekcie część studentów jeszcze w trakcie pobierania nauki i przed faktyczną próbą wejścia na rynek pracy zaczyna dyskredytować swoje szanse na znalezienie zatrudnienia.

- Rankingi są istotne i dostarczają potrzebnej wiedzy, ale nie należy stawać się ich więźniem. To jak poradzimy sobie na studiach, a potem na rynku pracy, zależy przede wszystkim od naszych wyborów. To, my decydujemy o zdobywanych kwalifikacjach, dzięki którym będziemy mogli liczyć na lepszą pozycję w zawodzie. Ci, których uczelnie oceniane są dobrze lub bardzo dobrze, nabierają dodatkowego wiatru w żagle. Po drugiej stronie czasem znajdują się osoby, które do tej pory były zadowolone z przebiegu kształcenia, ale ponieważ ich szkoła dostała kiepskie noty, zaczynają mieć wątpliwości - mówi Małgorzata Sacewicz-Górska z firmy doradztwa personalnego ManpowerGroup.

Cały tekst: Po jakich studiach można znaleźć dobrą pracę?

Źródło: wyborcza.pl

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.