Po jakich studiach można znaleźć dobrą pracę?

Studenci informatyki i kierunków artystycznych najlepiej oceniają swoje przygotowanie do wykonywania zawodu. Czy to oni mają największe szanse na rynku pracy?

Obecnie młodzi nie mają łatwego życia. Z każdej strony docierają do nich informacje, że studia nie są już gwarancją zatrudnienia, a pracodawcy, zmieniając oczekiwania jak w kalejdoskopie, mogą dyktować wciąż nowe warunki. Kto im nie sprosta, ten mimo dyplomu i staży zostanie na lodzie.

W efekcie część studentów jeszcze w trakcie pobierania nauki i przed faktyczną próbą wejścia na rynek pracy zaczyna dyskredytować swoje szanse na znalezienie zatrudnienia.

- Rankingi są istotne i dostarczają potrzebnej wiedzy, ale nie należy stawać się ich więźniem. To jak poradzimy sobie na studiach, a potem na rynku pracy, zależy przede wszystkim od naszych wyborów. To, my decydujemy o zdobywanych kwalifikacjach, dzięki którym będziemy mogli liczyć na lepszą pozycję w zawodzie. Ci, których uczelnie oceniane są dobrze lub bardzo dobrze, nabierają dodatkowego wiatru w żagle. Po drugiej stronie czasem znajdują się osoby, które do tej pory były zadowolone z przebiegu kształcenia, ale ponieważ ich szkoła dostała kiepskie noty, zaczynają mieć wątpliwości - mówi Małgorzata Sacewicz-Górska z firmy doradztwa personalnego ManpowerGroup.

Cały tekst: Po jakich studiach można znaleźć dobrą pracę?

Źródło: wyborcza.pl

Galeria WIT – otwarcie nowej galerii sztuki już wkrótce
24/05/2019

Galeria WIT – otwarcie nowej galerii sztuki już wkrótce

4 czerwca o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż pierwszej wystawy w Galerii WIT.
Wykład „Plakaty urugwajskie”
23/05/2019

Wykład „Plakaty urugwajskie”

Zapraszamy na wykład pt. Plakaty urugwajskie, który poprowadzi Gabriel Benderski, artysta grafik z Urugwaju.
Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka
22/05/2019

Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka

Serdecznie zapraszamy na autorską wystawę Krzysztofa Franaszka – wykładowcy na kierunku Grafika WIT.
Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT
17/05/2019

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych”
Jazz Art Fashion Festival 2019
17/05/2019

Jazz Art Fashion Festival 2019

11-12 maja odbyła się V edycji Jazz Art Fashion Festival w warszawskim Koneserze, w wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci Grafiki WIT.
Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna
16/05/2019

Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna

Zapraszamy do udziału w konferencji Oracle Cloud Day 2019, która odbędzie się 21 maja 2019 roku, w warszawskim hotelu Hilton.