Potyczki Algorytmiczne 2007

Zapraszamy studentów i pracowników uczelni do wzięcia udziału w konkursie: Potyczki Algorytmiczne 2007. Biorąc udział w konkursie można powalczyć z najlepszymi algorytmikami w kraju a także zdobyć cenne nagrody, m.in: laptopy i pamięci USB 2 GB.
Konkurs organizuje, już po raz trzeci Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz firma Advanced Digital Broadcast Sp. z o.o. Więcej szczegółow na stronie konkursu: www.konkurs.adb.pl Poniżej - list otwarty od prof.UW, dr hab. Krzysztofa Diksa zachęcający do udziału w ogólnopolskim konkursie: Drodzy Algorytmicy! Już po raz trzeci mam przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w dorocznym, ogólnopolskim konkursie "Potyczki Algorytmiczne". Podobnie jak w latach ubiegłych, głównymi organizatorami konkursu są Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz firma Advanced Digital Broadcast z Zielonej Góry. Celem konkursu jest propagowanie algorytmiki i programowania w Polsce oraz umożliwienie wszystkim informatykom, bez względu na wiek i wykształcenie, sprawdzenia swoich umiejętności w rozwiązywaniu problemów algorytmicznych, układaniu wydajnych algorytmów i pisaniu dobrej jakości programów. Konkurs pozwala każdemu zmierzyć się w bezpośredniej potyczce z najwybitniejszymi algorytmikami w kraju, którzy odnieśli już wiele sukcesów w prestiżowych, międzynarodowych konkursach informatycznych, takich, jak: TopCoder, ACM Collegiate Programming Contess, Google Code Jam, Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna. Zachęcam do udziału w konkursie każdego, niezależnie od stopnia posiadanych umiejętności algorytmiczno-programistycznych. Poczynione przez organizatorów zmiany regulaminowe gwarantują każdemu dobrą intelektualną zabawę do konca konkursu. Warto walczyć zarówno o koszulkę Potyczek, jak i o udział w finale w Zielonej Górze. Organizatorzy z ADB gwarantują nie tylko doskonałe warunki do przeprowadzenia zawodów, ale także wspaniałą zabawę na zakończenie. Zapraszam do konkursu. Z pozdrowieniami, Krzysztof Diks.

Sztuczna inteligencja w Korekcie
14/01/2019

Sztuczna inteligencja w Korekcie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Grzegorza Rogali i Joanny Krzysztoń pt. „Sztuczna inteligencja w Korekcie
Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
11/01/2019

Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej, której WIT był współorganizatorem.
DESDEO - platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji – Seminarium
11/01/2019

W dniu 16 stycznia (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dr Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „DESDEO − pierwsza platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji na zasadach wolnego oprogramowania”.
Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
03/01/2019

Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

Zapraszamy 9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 do Galerii Retroavangarda Jerozolimskie Business Park na otwarcie dużej wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej pt. „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”.
Świąteczne godziny pracy
18/12/2018

Świąteczne godziny pracy

Przed planowaną wizytą w WIT, między 21 grudnia 2018 – 6 stycznia 2019 prosimy sprawdzić godziny pracy poszczególnych Działów w zakładce kontakt.
Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita
17/12/2018

Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita

Spotkania z Twórcami: Droga ponad celem – Czyli jak w ramach pracy nad dyplomem zrobić coś użytecznego – Bartek Kmita / CG Supervisor
Odbyło się w WIT 13 grudnia 2018r.