Potyczki Algorytmiczne 2007

Zapraszamy studentów i pracowników uczelni do wzięcia udziału w konkursie: Potyczki Algorytmiczne 2007. Biorąc udział w konkursie można powalczyć z najlepszymi algorytmikami w kraju a także zdobyć cenne nagrody, m.in: laptopy i pamięci USB 2 GB.
Konkurs organizuje, już po raz trzeci Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz firma Advanced Digital Broadcast Sp. z o.o. Więcej szczegółow na stronie konkursu: www.konkurs.adb.pl Poniżej - list otwarty od prof.UW, dr hab. Krzysztofa Diksa zachęcający do udziału w ogólnopolskim konkursie: Drodzy Algorytmicy! Już po raz trzeci mam przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w dorocznym, ogólnopolskim konkursie "Potyczki Algorytmiczne". Podobnie jak w latach ubiegłych, głównymi organizatorami konkursu są Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz firma Advanced Digital Broadcast z Zielonej Góry. Celem konkursu jest propagowanie algorytmiki i programowania w Polsce oraz umożliwienie wszystkim informatykom, bez względu na wiek i wykształcenie, sprawdzenia swoich umiejętności w rozwiązywaniu problemów algorytmicznych, układaniu wydajnych algorytmów i pisaniu dobrej jakości programów. Konkurs pozwala każdemu zmierzyć się w bezpośredniej potyczce z najwybitniejszymi algorytmikami w kraju, którzy odnieśli już wiele sukcesów w prestiżowych, międzynarodowych konkursach informatycznych, takich, jak: TopCoder, ACM Collegiate Programming Contess, Google Code Jam, Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna. Zachęcam do udziału w konkursie każdego, niezależnie od stopnia posiadanych umiejętności algorytmiczno-programistycznych. Poczynione przez organizatorów zmiany regulaminowe gwarantują każdemu dobrą intelektualną zabawę do konca konkursu. Warto walczyć zarówno o koszulkę Potyczek, jak i o udział w finale w Zielonej Górze. Organizatorzy z ADB gwarantują nie tylko doskonałe warunki do przeprowadzenia zawodów, ale także wspaniałą zabawę na zakończenie. Zapraszam do konkursu. Z pozdrowieniami, Krzysztof Diks.

Academic League of Games w konkursie Projuvenes
20/11/2018

Academic League of Games w konkursie Projuvenes "Studencka Innowacja"

Academic League of Games (ALOG) – projekt Samorządu Studentów WIT dostał nominację w kategorii "Studencka Innowacja" w konkursie Projuvenes - inicjatywie stworzonej przez Parlament Studencki RP. Aby wygrać potrzebują Waszego wsparcia
WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”
16/11/2018

WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”

„Wieczny ogień” w reżyserii Piotra Janowczyka to krótkometrażowa artystyczna animacja według Ramayany na podstawie malowideł Stefana Norblina zdobiących pałac maharadży w Jodhpurze w Indiach.
Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.
„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium
07/11/2018

„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.