Potyczki Algorytmiczne 2007

Zapraszamy studentów i pracowników uczelni do wzięcia udziału w konkursie: Potyczki Algorytmiczne 2007. Biorąc udział w konkursie można powalczyć z najlepszymi algorytmikami w kraju a także zdobyć cenne nagrody, m.in: laptopy i pamięci USB 2 GB.
Konkurs organizuje, już po raz trzeci Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz firma Advanced Digital Broadcast Sp. z o.o. Więcej szczegółow na stronie konkursu: www.konkurs.adb.pl Poniżej - list otwarty od prof.UW, dr hab. Krzysztofa Diksa zachęcający do udziału w ogólnopolskim konkursie: Drodzy Algorytmicy! Już po raz trzeci mam przyjemność zaprosić Was do wzięcia udziału w dorocznym, ogólnopolskim konkursie "Potyczki Algorytmiczne". Podobnie jak w latach ubiegłych, głównymi organizatorami konkursu są Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz firma Advanced Digital Broadcast z Zielonej Góry. Celem konkursu jest propagowanie algorytmiki i programowania w Polsce oraz umożliwienie wszystkim informatykom, bez względu na wiek i wykształcenie, sprawdzenia swoich umiejętności w rozwiązywaniu problemów algorytmicznych, układaniu wydajnych algorytmów i pisaniu dobrej jakości programów. Konkurs pozwala każdemu zmierzyć się w bezpośredniej potyczce z najwybitniejszymi algorytmikami w kraju, którzy odnieśli już wiele sukcesów w prestiżowych, międzynarodowych konkursach informatycznych, takich, jak: TopCoder, ACM Collegiate Programming Contess, Google Code Jam, Międzynarodowa Olimpiada Informatyczna. Zachęcam do udziału w konkursie każdego, niezależnie od stopnia posiadanych umiejętności algorytmiczno-programistycznych. Poczynione przez organizatorów zmiany regulaminowe gwarantują każdemu dobrą intelektualną zabawę do konca konkursu. Warto walczyć zarówno o koszulkę Potyczek, jak i o udział w finale w Zielonej Górze. Organizatorzy z ADB gwarantują nie tylko doskonałe warunki do przeprowadzenia zawodów, ale także wspaniałą zabawę na zakończenie. Zapraszam do konkursu. Z pozdrowieniami, Krzysztof Diks.

Galeria WIT – otwarcie nowej galerii sztuki już wkrótce
24/05/2019

Galeria WIT – otwarcie nowej galerii sztuki już wkrótce

4 czerwca o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż pierwszej wystawy w Galerii WIT.
Wykład „Plakaty urugwajskie”
23/05/2019

Wykład „Plakaty urugwajskie”

Zapraszamy na wykład pt. Plakaty urugwajskie, który poprowadzi Gabriel Benderski, artysta grafik z Urugwaju.
Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka
22/05/2019

Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka

Serdecznie zapraszamy na autorską wystawę Krzysztofa Franaszka – wykładowcy na kierunku Grafika WIT.
Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT
17/05/2019

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych”
Jazz Art Fashion Festival 2019
17/05/2019

Jazz Art Fashion Festival 2019

11-12 maja odbyła się V edycji Jazz Art Fashion Festival w warszawskim Koneserze, w wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci Grafiki WIT.
Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna
16/05/2019

Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna

Zapraszamy do udziału w konferencji Oracle Cloud Day 2019, która odbędzie się 21 maja 2019 roku, w warszawskim hotelu Hilton.