Profesor Janusz Kacprzyk został członkiem Academii Europaea w sekcji informatyka

Miło nam zakomunikować, że prof Janusz Kacprzyk, pracownik naszej uczelni, Dyrektor Centrum Technik Informatycznych WSISiZ - IBS PAN, zostal przyjety do Academii Europaea w sekcji informatyka. Academia Europaea to europejska instytucja skupiająca naukowców z 35 krajów. Powstała w 1988 r., pełni doradczą i opiniotwórczą rolę w zakresie nauki. Należy do niej 2,5 tys. naukowców, w tym 50 laureatów Nagrody Nobla. Z Polski do Academii należy 40 naukowców.
Warto również dodać iż, Academia Europaea otwiera we Wrocławiu swoje drugie po Londynie biuro. List intencyjny podpisali prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i prezes Academii prof. Lars Walloe.

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA
09/07/2020

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA

Wykładowca na kierunku Grafika WIT - dr Piotr Krochmalski, został Honorowym członkiem CEIDA. Serdecznie gratulujemy!
Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.