Projekt Hewlett-Packard „Innowacje w edukacji” − II edycja

Miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania jako jedna z 3 uczelni w Polsce wygrała sprzęt w postaci laptopów o łącznej wartości 100 tysięcy dolarów zgłaszając swój projekt „Mapy dostępnych sieci bezprzewodowych Warszawy i okolic” do ogólnoświatowego programu Hewlett-Packard − „Innowacje w edukacji”. W maju rusza kolejna edycja tego projektu.
Celem tego projektu jest stworzenie map dostępnych sieci bezprzewodowych (w standardzie 2.4GHz) na terenie Warszawy i w okolicach. Produktem końcowym projektu będzie strona WWW, na której będą prezentowane mapy: dostępności/zasięgu sieci WiFi, jakości dostępnych sieci Wifi, bezpieczeństwa sieci Wifi. Prezentowane mapy a także analiza statystyczna wyników ma służyć sprawdzeniu czy rynek sieci radiowych w Polsce nie osiągnął już takiego stopnia wysycenia, że należy nowe sieci radiowe (domowe/korporacyjne) należy wdrażać w paśmie 5GHz. W ramach tego projektu przewidziany jest udział studentów WSISiZ. Uczestnicy projektu będą mieli wypożyczone laptopy do użytku domowego na okres jednego semestru. Studenci w trakcie uczestnictwa w tym projekcie odbędą szkolenie w zakresie sieci WiFi, a także zapoznają się z nowoczesnymi metodami przestrzennej prezentacji danych za pomocą Systemów Informacji przestrzennej (GIS). Przewidujemy uczestnictwo w drugiej edycji projektu (maj 2010 - październik 2010) 18 studentów. Każdy z uczestników projektu na czas uczestnictwa dostanie do dyspozycji następujący sprzęt: 1) HP Elite Book Tablet PC 2730p, 4GB RAM, 160GB HDD, Core2 Duo SL9400 ,12.1 WXGA Display, Camera Integrated,56K Modem, WLAN 802.11a/b/g/n,Vista Business, 3 year warranty 2) DIB Tablet PC Tether/Eraser Pen = extra digital pen as replacement 3) DIB 6 Cell 46Whr Travel Battery = for up to 15h of usage 4) DIB HP Value Nylon Carrying Case = bag for transport 5) DIB HP/Kensington Cable Lock = for security 6) DIB USB Optical Travel Mouse 7) DIB HP 2700 Ultra-Slim Expansion Base = docking solution 8) AC ADP w/PC 65W Smart Drop in Box Module = second power adapter Laptopy posiadają system operacyjny Windows Vista oraz oprogramowanie MS Office 2007 Small Business Edition MLK (EMEA) SW. Uczestnicy projektu będą osobiście odpowiedzialni za sprzęt. Sprzęt będzie ubezpieczony od ognia, kradzieży, rabunku sprzętu. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie (w tej edycji tylko wydział Informatyki) proszone są o wysłanie zgłoszenia e-mailem na adres granthp@wit.edu.pl w terminie do 10 maja 2009. W przypadku zgłoszenia się większej liczby potencjalnych uczestników projektu niż 18, uczestnicy będą wybierani na podstawie najwyższej średniej z poprzedniego roku. Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie ma być wysłane na adres granthp@wit.edu.pl. Temat tej wiadomości to granthp. W treści wiadomości proszę podać imię i nazwisko, numer grupy i numer albumu. Lista uczestników zostanie ogłoszona w kolejnych dniach po zakończeniu naboru. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie !!!

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie
16/09/2019

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie

Do 21 września trwa nabór na dualne studia stacjonarne „Technologie Oracle w biznesie” na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania
Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
29/08/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 25 września 2019 o 18.00 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.
WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio
26/08/2019

WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio

Trwają wytężone prace i niebawem budynek, w którym odbywają się zajęcia studentów Grafiki WIT jak i cała okolica Galerii WIT zyskają nowy mural.
WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.