Projekt Hewlett-Packard „Innowacje w edukacji” − II edycja

Miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania jako jedna z 3 uczelni w Polsce wygrała sprzęt w postaci laptopów o łącznej wartości 100 tysięcy dolarów zgłaszając swój projekt „Mapy dostępnych sieci bezprzewodowych Warszawy i okolic” do ogólnoświatowego programu Hewlett-Packard − „Innowacje w edukacji”. W maju rusza kolejna edycja tego projektu.
Celem tego projektu jest stworzenie map dostępnych sieci bezprzewodowych (w standardzie 2.4GHz) na terenie Warszawy i w okolicach. Produktem końcowym projektu będzie strona WWW, na której będą prezentowane mapy: dostępności/zasięgu sieci WiFi, jakości dostępnych sieci Wifi, bezpieczeństwa sieci Wifi. Prezentowane mapy a także analiza statystyczna wyników ma służyć sprawdzeniu czy rynek sieci radiowych w Polsce nie osiągnął już takiego stopnia wysycenia, że należy nowe sieci radiowe (domowe/korporacyjne) należy wdrażać w paśmie 5GHz. W ramach tego projektu przewidziany jest udział studentów WSISiZ. Uczestnicy projektu będą mieli wypożyczone laptopy do użytku domowego na okres jednego semestru. Studenci w trakcie uczestnictwa w tym projekcie odbędą szkolenie w zakresie sieci WiFi, a także zapoznają się z nowoczesnymi metodami przestrzennej prezentacji danych za pomocą Systemów Informacji przestrzennej (GIS). Przewidujemy uczestnictwo w drugiej edycji projektu (maj 2010 - październik 2010) 18 studentów. Każdy z uczestników projektu na czas uczestnictwa dostanie do dyspozycji następujący sprzęt: 1) HP Elite Book Tablet PC 2730p, 4GB RAM, 160GB HDD, Core2 Duo SL9400 ,12.1 WXGA Display, Camera Integrated,56K Modem, WLAN 802.11a/b/g/n,Vista Business, 3 year warranty 2) DIB Tablet PC Tether/Eraser Pen = extra digital pen as replacement 3) DIB 6 Cell 46Whr Travel Battery = for up to 15h of usage 4) DIB HP Value Nylon Carrying Case = bag for transport 5) DIB HP/Kensington Cable Lock = for security 6) DIB USB Optical Travel Mouse 7) DIB HP 2700 Ultra-Slim Expansion Base = docking solution 8) AC ADP w/PC 65W Smart Drop in Box Module = second power adapter Laptopy posiadają system operacyjny Windows Vista oraz oprogramowanie MS Office 2007 Small Business Edition MLK (EMEA) SW. Uczestnicy projektu będą osobiście odpowiedzialni za sprzęt. Sprzęt będzie ubezpieczony od ognia, kradzieży, rabunku sprzętu. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie (w tej edycji tylko wydział Informatyki) proszone są o wysłanie zgłoszenia e-mailem na adres granthp@wit.edu.pl w terminie do 10 maja 2009. W przypadku zgłoszenia się większej liczby potencjalnych uczestników projektu niż 18, uczestnicy będą wybierani na podstawie najwyższej średniej z poprzedniego roku. Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie ma być wysłane na adres granthp@wit.edu.pl. Temat tej wiadomości to granthp. W treści wiadomości proszę podać imię i nazwisko, numer grupy i numer albumu. Lista uczestników zostanie ogłoszona w kolejnych dniach po zakończeniu naboru. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie !!!

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.