Projekt Hewlett-Packard „Innowacje w edukacji” − III edycja

Miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania jako jedna z 3 uczelni w Polsce wygrała sprzęt w postaci laptopów o łącznej wartości 100 tysięcy dolarów zgłaszając swój projekt „Mapy dostępnych sieci bezprzewodowych Warszawy i okolic” do ogólnoświatowego programu Hewlett-Packard − „Innowacje w edukacji”. W listopadzie rusza kolejna edycja tego projektu.
Celem tego projektu jest stworzenie map dostępnych sieci bezprzewodowych (w standardzie 2.4GHz) na terenie Warszawy i w okolicach. Produktem końcowym projektu będzie strona WWW, na której będą prezentowane mapy: dostępności/zasięgu sieci WiFi, jakości dostępnych sieci Wifi, bezpieczeństwa sieci Wifi. Prezentowane mapy a także analiza statystyczna wyników ma służyć sprawdzeniu czy rynek sieci radiowych w Polsce nie osiągnął już takiego stopnia wysycenia, że należy nowe sieci radiowe (domowe/korporacyjne) należy wdrażać w paśmie 5GHz. W ramach tego projektu przewidziany jest udział studentów WSISiZ. Uczestnicy projektu będą mieli wypożyczone laptopy do użytku domowego na okres jednego semestru. Studenci w trakcie uczestnictwa w tym projekcie odbędą szkolenie w zakresie sieci WiFi, a także zapoznają się z nowoczesnymi metodami przestrzennej prezentacji danych za pomocą Systemów Informacji przestrzennej (GIS). Przewidujemy uczestnictwo w trzeciej edycji projektu (listopad 2010 - kwiecień 2011) 20 studentów. Każdy z uczestników projektu na czas uczestnictwa dostanie do dyspozycji następujący sprzęt: 1) HP Elite Book Tablet PC 2730p, 4GB RAM, 160GB HDD, Core2 Duo SL9400 ,12.1 WXGA Display, Camera Integrated,56K Modem, WLAN 802.11a/b/g/n,Vista Business, 3 year warranty 2) DIB Tablet PC Tether/Eraser Pen = extra digital pen as replacement 3) DIB 6 Cell 46Whr Travel Battery = for up to 15h of usage 4) DIB HP Value Nylon Carrying Case = bag for transport 5) DIB HP/Kensington Cable Lock = for security 6) DIB USB Optical Travel Mouse 7) DIB HP 2700 Ultra-Slim Expansion Base = docking solution 8) AC ADP w/PC 65W Smart Drop in Box Module = second power adapter Laptopy posiadają system operacyjny Windows Vista oraz oprogramowanie MS Office 2007 Small Business Edition MLK (EMEA) SW. Uczestnicy projektu będą osobiście odpowiedzialni za sprzęt. Sprzęt będzie ubezpieczony od ognia, kradzieży, rabunku sprzętu. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie (w tej edycji tylko wydział Informatyki) proszone są o wysłanie zgłoszenia e-mailem na adres granthp@wit.edu.pl w terminie do 17 listopada 2010. W przypadku zgłoszenia się większej liczby potencjalnych uczestników projektu niż 20, uczestnicy będą wybierani na podstawie najwyższej średniej z poprzedniego roku.

Plakaty urugwajskie – wykład Gabriela Benderskiego
23/05/2019

Plakaty urugwajskie – wykład Gabriela Benderskiego

Zapraszamy na wykład pt. Plakaty urugwajskie, który poprowadzi Gabriel Benderski, artysta grafik z Urugwaju.
Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka
22/05/2019

Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka

Serdecznie zapraszamy na wystawę Krzysztofa Franaszka – wykładowcy na kierunku Grafika WIT.
Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT
17/05/2019

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych”
Jazz Art Fashion Festival 2019
17/05/2019

Jazz Art Fashion Festival 2019

11-12 maja odbyła się V edycji Jazz Art Fashion Festival w warszawskim Koneserze, w wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci Grafiki WIT.
Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna
16/05/2019

Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna

Zapraszamy do udziału w konferencji Oracle Cloud Day 2019, która odbędzie się 21 maja 2019 roku, w warszawskim hotelu Hilton.
Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina
14/05/2019

Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina

Wykład odbędzie się o godzinie 12:00 w czwartek - 30 maja br.  w sali N14 przy ul. Newelskiej 6.