Projekt Hewlett-Packard „Innowacje w edukacji” − III edycja

Miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania jako jedna z 3 uczelni w Polsce wygrała sprzęt w postaci laptopów o łącznej wartości 100 tysięcy dolarów zgłaszając swój projekt „Mapy dostępnych sieci bezprzewodowych Warszawy i okolic” do ogólnoświatowego programu Hewlett-Packard − „Innowacje w edukacji”. W listopadzie rusza kolejna edycja tego projektu.
Celem tego projektu jest stworzenie map dostępnych sieci bezprzewodowych (w standardzie 2.4GHz) na terenie Warszawy i w okolicach. Produktem końcowym projektu będzie strona WWW, na której będą prezentowane mapy: dostępności/zasięgu sieci WiFi, jakości dostępnych sieci Wifi, bezpieczeństwa sieci Wifi. Prezentowane mapy a także analiza statystyczna wyników ma służyć sprawdzeniu czy rynek sieci radiowych w Polsce nie osiągnął już takiego stopnia wysycenia, że należy nowe sieci radiowe (domowe/korporacyjne) należy wdrażać w paśmie 5GHz. W ramach tego projektu przewidziany jest udział studentów WSISiZ. Uczestnicy projektu będą mieli wypożyczone laptopy do użytku domowego na okres jednego semestru. Studenci w trakcie uczestnictwa w tym projekcie odbędą szkolenie w zakresie sieci WiFi, a także zapoznają się z nowoczesnymi metodami przestrzennej prezentacji danych za pomocą Systemów Informacji przestrzennej (GIS). Przewidujemy uczestnictwo w trzeciej edycji projektu (listopad 2010 - kwiecień 2011) 20 studentów. Każdy z uczestników projektu na czas uczestnictwa dostanie do dyspozycji następujący sprzęt: 1) HP Elite Book Tablet PC 2730p, 4GB RAM, 160GB HDD, Core2 Duo SL9400 ,12.1 WXGA Display, Camera Integrated,56K Modem, WLAN 802.11a/b/g/n,Vista Business, 3 year warranty 2) DIB Tablet PC Tether/Eraser Pen = extra digital pen as replacement 3) DIB 6 Cell 46Whr Travel Battery = for up to 15h of usage 4) DIB HP Value Nylon Carrying Case = bag for transport 5) DIB HP/Kensington Cable Lock = for security 6) DIB USB Optical Travel Mouse 7) DIB HP 2700 Ultra-Slim Expansion Base = docking solution 8) AC ADP w/PC 65W Smart Drop in Box Module = second power adapter Laptopy posiadają system operacyjny Windows Vista oraz oprogramowanie MS Office 2007 Small Business Edition MLK (EMEA) SW. Uczestnicy projektu będą osobiście odpowiedzialni za sprzęt. Sprzęt będzie ubezpieczony od ognia, kradzieży, rabunku sprzętu. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie (w tej edycji tylko wydział Informatyki) proszone są o wysłanie zgłoszenia e-mailem na adres granthp@wit.edu.pl w terminie do 17 listopada 2010. W przypadku zgłoszenia się większej liczby potencjalnych uczestników projektu niż 20, uczestnicy będą wybierani na podstawie najwyższej średniej z poprzedniego roku.

Wystawa Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”
22/11/2019

Wystawa Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”.
Przyjdź na wystawę Piękno stworzenia
Kreatywny warsztat cyfrowy dla studentów WIT w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
20/11/2019

W dniach 22–25 listopada 2019 w ramach Projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbędą się zajęcia Kreatywny warsztat cyfrowy.
Nowa edycja kursów CISCO
18/11/2019

Nowa edycja kursów CISCO

Program Akademii CISCO przy WIT (tak jak każdej akademii CNAP) ma za zadanie uporządkować wiadomości i przygotować do zdania egzaminu na certyfikat CCNA. Materiały szkoleniowe oraz egzaminy są w języku polskim oraz angielskim (wszystkie semestry).
Więcej o kurach CISCO
Antypody – podróż do raju
15/11/2019

Antypody – podróż do raju

14 listopada 2019 r. o godzinie 14.30 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbyło się otwarcie instalacji permanentnej „Antypody – podróż do raju”, którą zrealizowali wykładowcy Kierunku Grafika WIT: Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala.
Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019
15/11/2019

Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów RP
5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii
08/11/2019

5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii

Plakat Anny Kłos zakwalifikował się do finału 5. Międzynarodowego Konkursu na temat typografii.