Projekt Hewlett-Packard „Innowacje w edukacji” − III edycja

Miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania jako jedna z 3 uczelni w Polsce wygrała sprzęt w postaci laptopów o łącznej wartości 100 tysięcy dolarów zgłaszając swój projekt „Mapy dostępnych sieci bezprzewodowych Warszawy i okolic” do ogólnoświatowego programu Hewlett-Packard − „Innowacje w edukacji”. W listopadzie rusza kolejna edycja tego projektu.
Celem tego projektu jest stworzenie map dostępnych sieci bezprzewodowych (w standardzie 2.4GHz) na terenie Warszawy i w okolicach. Produktem końcowym projektu będzie strona WWW, na której będą prezentowane mapy: dostępności/zasięgu sieci WiFi, jakości dostępnych sieci Wifi, bezpieczeństwa sieci Wifi. Prezentowane mapy a także analiza statystyczna wyników ma służyć sprawdzeniu czy rynek sieci radiowych w Polsce nie osiągnął już takiego stopnia wysycenia, że należy nowe sieci radiowe (domowe/korporacyjne) należy wdrażać w paśmie 5GHz. W ramach tego projektu przewidziany jest udział studentów WSISiZ. Uczestnicy projektu będą mieli wypożyczone laptopy do użytku domowego na okres jednego semestru. Studenci w trakcie uczestnictwa w tym projekcie odbędą szkolenie w zakresie sieci WiFi, a także zapoznają się z nowoczesnymi metodami przestrzennej prezentacji danych za pomocą Systemów Informacji przestrzennej (GIS). Przewidujemy uczestnictwo w trzeciej edycji projektu (listopad 2010 - kwiecień 2011) 20 studentów. Każdy z uczestników projektu na czas uczestnictwa dostanie do dyspozycji następujący sprzęt: 1) HP Elite Book Tablet PC 2730p, 4GB RAM, 160GB HDD, Core2 Duo SL9400 ,12.1 WXGA Display, Camera Integrated,56K Modem, WLAN 802.11a/b/g/n,Vista Business, 3 year warranty 2) DIB Tablet PC Tether/Eraser Pen = extra digital pen as replacement 3) DIB 6 Cell 46Whr Travel Battery = for up to 15h of usage 4) DIB HP Value Nylon Carrying Case = bag for transport 5) DIB HP/Kensington Cable Lock = for security 6) DIB USB Optical Travel Mouse 7) DIB HP 2700 Ultra-Slim Expansion Base = docking solution 8) AC ADP w/PC 65W Smart Drop in Box Module = second power adapter Laptopy posiadają system operacyjny Windows Vista oraz oprogramowanie MS Office 2007 Small Business Edition MLK (EMEA) SW. Uczestnicy projektu będą osobiście odpowiedzialni za sprzęt. Sprzęt będzie ubezpieczony od ognia, kradzieży, rabunku sprzętu. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie (w tej edycji tylko wydział Informatyki) proszone są o wysłanie zgłoszenia e-mailem na adres granthp@wit.edu.pl w terminie do 17 listopada 2010. W przypadku zgłoszenia się większej liczby potencjalnych uczestników projektu niż 20, uczestnicy będą wybierani na podstawie najwyższej średniej z poprzedniego roku.

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.
„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium
07/11/2018

„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.
Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT
29/10/2018

Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT

W dniach 21.11.2018 - 23.11.2018 w ramach Projektu UE pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędzie się druga edycja wizyty studyjnej studentów WIT w firmie IBPM S.A. w Gdyni.
Prelegenci z WIT na IX Zjeździe FUN
24/10/2018

Prelegenci z WIT na IX Zjeździe FUN

FUN – Forum Uczelni Niepublicznych jest Komisją Branżową Parlamentu Studentów RP zrzeszającą samorządy studenckie uczelni niepublicznych w Polsce.