Algorytmiczny handel giełdowy wysokich częstotliwości (HFT) – Seminarium

W dniu 6 marca (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, mgr Piotr Nycz przedstawi referat pt. „Algorytmiczny handel giełdowy wysokich częstotliwości (HFT)” - jak strategie inwestycyjne realizowane przez roboty zmieniły świat inwestycji.

Streszczenie

Na przestrzeni ostatnich 40 lat nastąpił gwałtowny rozwój technologii obliczeniowych umożliwiając zastosowanie ich praktycznie we wszystkich dziedzinach życia, także w świecie inwestycji giełdowych.
Inwestycje wysokich częstotliwości to technika inwestycyjna pozwalająca na podejmowanie decyzji inwestycyjnych oraz zawieranie transakcji na masową skalę w czasookresach mierzonych w ułamkach sekund.
Automaty regulują płynnością na giełdach, pozwalają kupować oraz sprzedawać duże ilości aktywów tak, aby nie wpłynąć na bieżący stan rynku, a w zależności od potrzeb, czasem wręcz przeciwnie.
Do realizacji takiego zadania stosuje się zarówno stare dobrze znane techniki obliczeniowe oraz te najnowsze, bardzo wyszukane.
Seminarium przybliży słuchaczom w przystępny i praktyczny sposób koncepcję handlu giełdowego wysokich częstotliwości z uwzględnieniem niektórych detali programowo-sprzętowych niezbędnych do jego realizacji.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Uzyskaliśmy po raz kolejny certyfikat Uczelnia Liderów 2019
17/07/2019

Uzyskaliśmy po raz kolejny certyfikat Uczelnia Liderów 2019

WIT z ogólnopolskim certyfikatem Uczelnia Liderów 2019 oraz z wyróżnieniem specjalnym! Uczelnia, w której warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.
Justyna Kabala – „Trzy Kolory”
17/07/2019

Justyna Kabala – „Trzy Kolory”

Zapraszamy serdecznie na wystawę, której otwarcie odbędzie się 20 lipca o godzinie 16.00 w galerii Si:said w Kłajpedzie.
Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”
10/06/2019

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT
10/06/2019

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00