Algorytmiczny handel giełdowy wysokich częstotliwości (HFT) – Seminarium

W dniu 6 marca (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, mgr Piotr Nycz przedstawi referat pt. „Algorytmiczny handel giełdowy wysokich częstotliwości (HFT)” - jak strategie inwestycyjne realizowane przez roboty zmieniły świat inwestycji.

Streszczenie

Na przestrzeni ostatnich 40 lat nastąpił gwałtowny rozwój technologii obliczeniowych umożliwiając zastosowanie ich praktycznie we wszystkich dziedzinach życia, także w świecie inwestycji giełdowych.
Inwestycje wysokich częstotliwości to technika inwestycyjna pozwalająca na podejmowanie decyzji inwestycyjnych oraz zawieranie transakcji na masową skalę w czasookresach mierzonych w ułamkach sekund.
Automaty regulują płynnością na giełdach, pozwalają kupować oraz sprzedawać duże ilości aktywów tak, aby nie wpłynąć na bieżący stan rynku, a w zależności od potrzeb, czasem wręcz przeciwnie.
Do realizacji takiego zadania stosuje się zarówno stare dobrze znane techniki obliczeniowe oraz te najnowsze, bardzo wyszukane.
Seminarium przybliży słuchaczom w przystępny i praktyczny sposób koncepcję handlu giełdowego wysokich częstotliwości z uwzględnieniem niektórych detali programowo-sprzętowych niezbędnych do jego realizacji.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
17/01/2020

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Zapraszamy na spotkanie z absolwentem Grafiki WIT Filipem Pachuckim, który od 5 lat profesjonalnie zajmuje się animacją komputerową na potrzeby filmów, gier i reklam!
Zastosowanie filtrów graficznych dla regularyzacji map fluencji w planowaniu radioterapii techniką IMRT
15/01/2020

20 stycznia Przemysław Juszczuk przedstawi referat w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN
Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”
14/01/2020

Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”

Zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej wystawy w Pałacu w Jabłonnie. Autorką wystawy zatytułowanej „Rośliny nas ocalą” jest Aneta Jaźwińska.
Indywidualna wystawa pt. „typo-collages”
13/01/2020

Indywidualna wystawa pt. „typo-collages”

Serdecznie zapraszamy na wystawę indywidualną dr Anny Kłos – wykładowcy kierunku Grafika WIT.
Dowiedz się więcej o wystawie pt. „typo-collages”
Międzynarodowa wystawa plakatu społecznego „Ja, Metropolia”
07/01/2020

Międzynarodowa wystawa plakatu społecznego „Ja, Metropolia”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy w Galerii WIT „Ja, Metropolia”.
Stypendium Ministra dla studenta WIT
19/12/2019

Stypendium Ministra dla studenta WIT

Z radością inforumujemy że Ryszard Pęza student Grafiki WIT Szkoła Wyższa pod auspicjami PAN otrzymał w dniu 19 grudnia 2019 r. stypendium Ministra za znaczące osiągnięcia.