Algorytmiczny handel giełdowy wysokich częstotliwości (HFT) – Seminarium

W dniu 6 marca (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, mgr Piotr Nycz przedstawi referat pt. „Algorytmiczny handel giełdowy wysokich częstotliwości (HFT)” - jak strategie inwestycyjne realizowane przez roboty zmieniły świat inwestycji.

Streszczenie

Na przestrzeni ostatnich 40 lat nastąpił gwałtowny rozwój technologii obliczeniowych umożliwiając zastosowanie ich praktycznie we wszystkich dziedzinach życia, także w świecie inwestycji giełdowych.
Inwestycje wysokich częstotliwości to technika inwestycyjna pozwalająca na podejmowanie decyzji inwestycyjnych oraz zawieranie transakcji na masową skalę w czasookresach mierzonych w ułamkach sekund.
Automaty regulują płynnością na giełdach, pozwalają kupować oraz sprzedawać duże ilości aktywów tak, aby nie wpłynąć na bieżący stan rynku, a w zależności od potrzeb, czasem wręcz przeciwnie.
Do realizacji takiego zadania stosuje się zarówno stare dobrze znane techniki obliczeniowe oraz te najnowsze, bardzo wyszukane.
Seminarium przybliży słuchaczom w przystępny i praktyczny sposób koncepcję handlu giełdowego wysokich częstotliwości z uwzględnieniem niektórych detali programowo-sprzętowych niezbędnych do jego realizacji.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
29/08/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 25 września 2019 o 18.00 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.
WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio
26/08/2019

WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio

Trwają wytężone prace i niebawem budynek, w którym odbywają się zajęcia studentów Grafiki WIT jak i cała okolica Galerii WIT zyskają nowy mural.
WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.
WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów
17/07/2019

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów

Uzyskaliśmy certyfikat Uczelnia Liderów 2019 z wyróżnieniem specjalnym! W Uczelni Liderów warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.