Seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN

W dniu 23 czerwca, o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach wspólnego seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN, prof. dr hab. inż. Ignacy Kaliszewski przedstawi wyniki swoich ostatnich prac (i obliczeń) pod roboczym tytułem: Rozwiązania Pareto suboptymalne dla wielokryterialnych wielowymiarowych zadań załadunku wielkiej skali z oszacowaniem przedziału Pareto optymalności.

Będzie to kontynuacja prezentacji z 4 listopada ub. roku, a jednocześnie raport końcowy.

Streszczenie

W prezentacji zostanie pokazane co robić, gdy pakiet optymalizacyjny typu mixed-integer programming, taki jak np. CPLEX, wykorzystany do rozwiązywania zadań wielokryterialnych, natrafi na ograniczenie pamięci lub czasu obliczeń. W takiej sytuacji, oprócz ograniczeń dolnych na wartości funkcji celu rozwiązania Pareto optymalnego (które można przybliżać poprzez wyznaczone w procesie rozwiązywania rozwiązanie dopuszczalne o najwyższej wartości funkcji celu, tzw. incumbent) potrzebne są ograniczenia od góry, których pakiety optymalizacyjne nie dostarczają. Zostanie przedstawiona metoda uzyskiwania takich ograniczeń. W trakcie prezentacji, dla ilustracji rozważań, będą rozwiązywane w czasie rzeczywistym przykłady numeryczne z wykorzystaniem platformy udostępnianej przez University of Wisconsin. W prezentacji będą używane bardzo proste pojęcia, tak aby prezentacja była łatwo zrozumiała dla osób nie mających dotychczas styczności z zadaniami i pakietami optymalizacyjnymi.

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.
„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium
07/11/2018

„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.
Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT
29/10/2018

Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT

W dniach 21.11.2018 - 23.11.2018 w ramach Projektu UE pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędzie się druga edycja wizyty studyjnej studentów WIT w firmie IBPM S.A. w Gdyni.
Prelegenci z WIT na IX Zjeździe FUN
24/10/2018

Prelegenci z WIT na IX Zjeździe FUN

FUN – Forum Uczelni Niepublicznych jest Komisją Branżową Parlamentu Studentów RP zrzeszającą samorządy studenckie uczelni niepublicznych w Polsce.