Seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN

W dniu 23 czerwca, o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach wspólnego seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN, prof. dr hab. inż. Ignacy Kaliszewski przedstawi wyniki swoich ostatnich prac (i obliczeń) pod roboczym tytułem: Rozwiązania Pareto suboptymalne dla wielokryterialnych wielowymiarowych zadań załadunku wielkiej skali z oszacowaniem przedziału Pareto optymalności.

Będzie to kontynuacja prezentacji z 4 listopada ub. roku, a jednocześnie raport końcowy.

Streszczenie

W prezentacji zostanie pokazane co robić, gdy pakiet optymalizacyjny typu mixed-integer programming, taki jak np. CPLEX, wykorzystany do rozwiązywania zadań wielokryterialnych, natrafi na ograniczenie pamięci lub czasu obliczeń. W takiej sytuacji, oprócz ograniczeń dolnych na wartości funkcji celu rozwiązania Pareto optymalnego (które można przybliżać poprzez wyznaczone w procesie rozwiązywania rozwiązanie dopuszczalne o najwyższej wartości funkcji celu, tzw. incumbent) potrzebne są ograniczenia od góry, których pakiety optymalizacyjne nie dostarczają. Zostanie przedstawiona metoda uzyskiwania takich ograniczeń. W trakcie prezentacji, dla ilustracji rozważań, będą rozwiązywane w czasie rzeczywistym przykłady numeryczne z wykorzystaniem platformy udostępnianej przez University of Wisconsin. W prezentacji będą używane bardzo proste pojęcia, tak aby prezentacja była łatwo zrozumiała dla osób nie mających dotychczas styczności z zadaniami i pakietami optymalizacyjnymi.

Międzynarodowy konkurs SIGNÚ
09/04/2020

Międzynarodowy konkurs SIGNÚ

Zapraszamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym
Dowiedz się więcej o międzynarodowym konkursie SIGNÚ
Życzenia Wielkanocne
08/04/2020

Życzenia Wielkanocne

Szanowni Państwo, w imieniu Rektora prof. Macieja Krawczaka, Prorektor dr Barbary Mażbic-Kulmy, Prorektora dr. Jarosława Sikorskiego i całego zespołu Uczelni WIT życzymy Wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!
Metrem do WIT
04/04/2020

Metrem do WIT

Metro pojechało dzisiaj (4 kwietnia) na Wolę. Do naszej Uczelni jest jeszcze bliżej!