Seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN

W dniu 23 czerwca, o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach wspólnego seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN, prof. dr hab. inż. Ignacy Kaliszewski przedstawi wyniki swoich ostatnich prac (i obliczeń) pod roboczym tytułem: Rozwiązania Pareto suboptymalne dla wielokryterialnych wielowymiarowych zadań załadunku wielkiej skali z oszacowaniem przedziału Pareto optymalności.

Będzie to kontynuacja prezentacji z 4 listopada ub. roku, a jednocześnie raport końcowy.

Streszczenie

W prezentacji zostanie pokazane co robić, gdy pakiet optymalizacyjny typu mixed-integer programming, taki jak np. CPLEX, wykorzystany do rozwiązywania zadań wielokryterialnych, natrafi na ograniczenie pamięci lub czasu obliczeń. W takiej sytuacji, oprócz ograniczeń dolnych na wartości funkcji celu rozwiązania Pareto optymalnego (które można przybliżać poprzez wyznaczone w procesie rozwiązywania rozwiązanie dopuszczalne o najwyższej wartości funkcji celu, tzw. incumbent) potrzebne są ograniczenia od góry, których pakiety optymalizacyjne nie dostarczają. Zostanie przedstawiona metoda uzyskiwania takich ograniczeń. W trakcie prezentacji, dla ilustracji rozważań, będą rozwiązywane w czasie rzeczywistym przykłady numeryczne z wykorzystaniem platformy udostępnianej przez University of Wisconsin. W prezentacji będą używane bardzo proste pojęcia, tak aby prezentacja była łatwo zrozumiała dla osób nie mających dotychczas styczności z zadaniami i pakietami optymalizacyjnymi.

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.