Seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN

W dniu 23 czerwca, o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach wspólnego seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN, prof. dr hab. inż. Ignacy Kaliszewski przedstawi wyniki swoich ostatnich prac (i obliczeń) pod roboczym tytułem: Rozwiązania Pareto suboptymalne dla wielokryterialnych wielowymiarowych zadań załadunku wielkiej skali z oszacowaniem przedziału Pareto optymalności.

Będzie to kontynuacja prezentacji z 4 listopada ub. roku, a jednocześnie raport końcowy.

Streszczenie

W prezentacji zostanie pokazane co robić, gdy pakiet optymalizacyjny typu mixed-integer programming, taki jak np. CPLEX, wykorzystany do rozwiązywania zadań wielokryterialnych, natrafi na ograniczenie pamięci lub czasu obliczeń. W takiej sytuacji, oprócz ograniczeń dolnych na wartości funkcji celu rozwiązania Pareto optymalnego (które można przybliżać poprzez wyznaczone w procesie rozwiązywania rozwiązanie dopuszczalne o najwyższej wartości funkcji celu, tzw. incumbent) potrzebne są ograniczenia od góry, których pakiety optymalizacyjne nie dostarczają. Zostanie przedstawiona metoda uzyskiwania takich ograniczeń. W trakcie prezentacji, dla ilustracji rozważań, będą rozwiązywane w czasie rzeczywistym przykłady numeryczne z wykorzystaniem platformy udostępnianej przez University of Wisconsin. W prezentacji będą używane bardzo proste pojęcia, tak aby prezentacja była łatwo zrozumiała dla osób nie mających dotychczas styczności z zadaniami i pakietami optymalizacyjnymi.

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.
WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”
02/07/2020

WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”

Nasza Uczelnia po raz kolejny otrzymała certyfikat „Uczelnia Liderów” wraz z nagrodami specjalnymi.
Dzień Otwarty WIT
20/06/2020

Dzień Otwarty WIT

Obejrzyj webinary DNIA OTWARTEGO WIT on‑line!