Seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN

W dniu 23 czerwca, o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach wspólnego seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN, prof. dr hab. inż. Ignacy Kaliszewski przedstawi wyniki swoich ostatnich prac (i obliczeń) pod roboczym tytułem: Rozwiązania Pareto suboptymalne dla wielokryterialnych wielowymiarowych zadań załadunku wielkiej skali z oszacowaniem przedziału Pareto optymalności.

Będzie to kontynuacja prezentacji z 4 listopada ub. roku, a jednocześnie raport końcowy.

Streszczenie

W prezentacji zostanie pokazane co robić, gdy pakiet optymalizacyjny typu mixed-integer programming, taki jak np. CPLEX, wykorzystany do rozwiązywania zadań wielokryterialnych, natrafi na ograniczenie pamięci lub czasu obliczeń. W takiej sytuacji, oprócz ograniczeń dolnych na wartości funkcji celu rozwiązania Pareto optymalnego (które można przybliżać poprzez wyznaczone w procesie rozwiązywania rozwiązanie dopuszczalne o najwyższej wartości funkcji celu, tzw. incumbent) potrzebne są ograniczenia od góry, których pakiety optymalizacyjne nie dostarczają. Zostanie przedstawiona metoda uzyskiwania takich ograniczeń. W trakcie prezentacji, dla ilustracji rozważań, będą rozwiązywane w czasie rzeczywistym przykłady numeryczne z wykorzystaniem platformy udostępnianej przez University of Wisconsin. W prezentacji będą używane bardzo proste pojęcia, tak aby prezentacja była łatwo zrozumiała dla osób nie mających dotychczas styczności z zadaniami i pakietami optymalizacyjnymi.

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie
16/09/2019

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie

Do 21 września trwa nabór na dualne studia stacjonarne „Technologie Oracle w biznesie” na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania
Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
29/08/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 25 września 2019 o 18.00 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.
WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio
26/08/2019

WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio

Trwają wytężone prace i niebawem budynek, w którym odbywają się zajęcia studentów Grafiki WIT jak i cała okolica Galerii WIT zyskają nowy mural.
WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.