DESDEO - platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji – Seminarium

W dniu 16 stycznia (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dr Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „DESDEO − pierwsza platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji na zasadach wolnego oprogramowania”.

Streszczenie

Platforma DESDEO została założona i jest rozwijana przez grupę badawczą na Jyvaskyla University (Finlandia) (https://desdeo.it.jyu.fi/). Jej celem jest ułatwienie pracy nad tworzeniem interakcyjnych systemów wspomagania decyzji na bazie metod optymalizacji wielokryterialnej. Językiem programowania jest Python wersja 3, z wykorzystaniem zasad programowania obiektowego. Kod źródłowy jest przechowywany w zasobach https://github.com i udostępniany na licencji wolnego oprogramowania.

Na chwilę obecną zaimplementowana jest ogólna struktura klasów, para metod interaktywnych oraz kilka przykładowych problemów. Platforma wymaga dalszego rozwoju zanim może być używana zgodnie z przeznaczeniem. Celem prezentacji jest omówienie technologii, dobrych praktyk oraz problemów występujących podczas realizacji takich projektów w środowisku akademickim.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Wybrane zagadnienia modelowania i optymalizacji działalności przedsiębiorstw
02/12/2020

Wybrane zagadnienia modelowania i optymalizacji działalności przedsiębiorstw

Zapraszamy na Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.
Weź udział w programie Erasmus+
16/11/2020

Weź udział w programie Erasmus+

Szanowni Studenci! Mimo niesprzyjającej sytuacji związanej z epidemią Covid chcielibyśmy Wam przypomnieć o możliwości wzięcia udziału w programie Erasmus.
Valencia Design Education Forum 2020
04/11/2020

Valencia Design Education Forum 2020

Nasz wykładowca dr Michał Piekarski weźmie udział w konferencji online „Valencia Design Education Forum 2020” o edukacji w szkołach artystycznych.