DESDEO - platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji – Seminarium

W dniu 16 stycznia (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dr Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „DESDEO − pierwsza platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji na zasadach wolnego oprogramowania”.

Streszczenie

Platforma DESDEO została założona i jest rozwijana przez grupę badawczą na Jyvaskyla University (Finlandia) (https://desdeo.it.jyu.fi/). Jej celem jest ułatwienie pracy nad tworzeniem interakcyjnych systemów wspomagania decyzji na bazie metod optymalizacji wielokryterialnej. Językiem programowania jest Python wersja 3, z wykorzystaniem zasad programowania obiektowego. Kod źródłowy jest przechowywany w zasobach https://github.com i udostępniany na licencji wolnego oprogramowania.

Na chwilę obecną zaimplementowana jest ogólna struktura klasów, para metod interaktywnych oraz kilka przykładowych problemów. Platforma wymaga dalszego rozwoju zanim może być używana zgodnie z przeznaczeniem. Celem prezentacji jest omówienie technologii, dobrych praktyk oraz problemów występujących podczas realizacji takich projektów w środowisku akademickim.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
29/08/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 25 września 2019 o 18.00 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.
WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio
26/08/2019

WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio

Trwają wytężone prace i niebawem budynek, w którym odbywają się zajęcia studentów Grafiki WIT jak i cała okolica Galerii WIT zyskają nowy mural.
WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.
WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów
17/07/2019

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów

Uzyskaliśmy certyfikat Uczelnia Liderów 2019 z wyróżnieniem specjalnym! W Uczelni Liderów warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.