DESDEO - platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji – Seminarium

W dniu 16 stycznia (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dr Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „DESDEO − pierwsza platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji na zasadach wolnego oprogramowania”.

Streszczenie

Platforma DESDEO została założona i jest rozwijana przez grupę badawczą na Jyvaskyla University (Finlandia) (https://desdeo.it.jyu.fi/). Jej celem jest ułatwienie pracy nad tworzeniem interakcyjnych systemów wspomagania decyzji na bazie metod optymalizacji wielokryterialnej. Językiem programowania jest Python wersja 3, z wykorzystaniem zasad programowania obiektowego. Kod źródłowy jest przechowywany w zasobach https://github.com i udostępniany na licencji wolnego oprogramowania.

Na chwilę obecną zaimplementowana jest ogólna struktura klasów, para metod interaktywnych oraz kilka przykładowych problemów. Platforma wymaga dalszego rozwoju zanim może być używana zgodnie z przeznaczeniem. Celem prezentacji jest omówienie technologii, dobrych praktyk oraz problemów występujących podczas realizacji takich projektów w środowisku akademickim.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Uzyskaliśmy po raz kolejny certyfikat Uczelnia Liderów 2019
17/07/2019

Uzyskaliśmy po raz kolejny certyfikat Uczelnia Liderów 2019

WIT z ogólnopolskim certyfikatem Uczelnia Liderów 2019 oraz z wyróżnieniem specjalnym! Uczelnia, w której warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.
Justyna Kabala – „Trzy Kolory”
17/07/2019

Justyna Kabala – „Trzy Kolory”

Zapraszamy serdecznie na wystawę, której otwarcie odbędzie się 20 lipca o godzinie 16.00 w galerii Si:said w Kłajpedzie.
Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”
10/06/2019

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT
10/06/2019

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00