Efektywne systemy transakcyjne dla rynku Forex – Seminarium

W dniu 13 lutego (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dr Przemysław Juszczuk przedstawi referat pt. „Efektywne systemy transakcyjne dla rynku Forex”.

Streszczenie

Obecnie obserwuje się stale rosnącą popularność różnych alternatywnych metod inwestowania dostępnych dla szerokiej grupy inwestorów. Obok popularnych ostatnio inwestycji związanych z kryptowalutami, niesłabnącą popularnością cieszą się rynki walutowe. Jednocześnie inwestorzy indywidualni nierzadko preferują systemy regułowe bazujące na zestawach wskaźników rynkowych, natomiast złożone systemy bazujące na sieciach neuronowych, wykorzystujące mechanizmy machine learning, są pomijane.

Podczas prezentacji omówione zostaną dotychczasowe wyniki badań nad efektywnością regułowych systemów transakcyjnych oraz zaproponowane zostaną metody ich oceny. Przeprowadzona analiza wrażliwości wskazuje, iż dobór parametrów wejściowych związanych ze wskaźnikami rynkowymi ma znaczenie drugorzędne. Wraz ze wzrostem analizowanego horyzontu czasowego skuteczność różnych wskaźników oscyluje w granicach 50%. Kluczowa zatem staje się odpowiedź na pytanie, w którym momencie taki system powinien być aktywny. Jednocześnie odpowiedź na pytanie, który zestaw wskaźników niesie ze sobą największą skuteczność, może być bardzo trudna.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Kanaan – malarstwo semantyczne \ Rafał Strent
18/02/2019

Kanaan – malarstwo semantyczne \ Rafał Strent

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Kanaan – malarstwo semantyczne” naszego wykładowcy kierunku Grafika - Rafała Strenta.

Plakaty studentów WIT na pokonkursowej międzynarodowej wystawie plakatu Ecuador Poster Bienal
13/02/2019

Serdecznie zapraszamy na 2. edycję pokonkursowej międzynarodowej wystawy obejmującej ponad 200 najlepszych prac artystów z 80 krajów świata.

UPGROWTH 2017/2018 najlepsze dyplomy WIT
07/02/2019

UPGROWTH 2017/2018 najlepsze dyplomy WIT

Publiczna prezentacja osiągnięć absolwentów kierunku Grafika jest okazją do szerszego spojrzenia na to, co udało się osiągnąć wspólnym wysiłkiem nauczycieli i studentów oraz wyznaczenia kierunków dalszego rozwoju.

Palimpsest – Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala
28/01/2019

Palimpsest – Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Palimpsest
Sztuczna inteligencja w Korekcie
14/01/2019

Sztuczna inteligencja w Korekcie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Grzegorza Rogali i Joanny Krzysztoń pt. „Sztuczna inteligencja w Korekcie
Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
11/01/2019

Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej, której WIT był współorganizatorem.