Efektywne systemy transakcyjne dla rynku Forex – Seminarium

W dniu 13 lutego (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dr Przemysław Juszczuk przedstawi referat pt. „Efektywne systemy transakcyjne dla rynku Forex”.

Streszczenie

Obecnie obserwuje się stale rosnącą popularność różnych alternatywnych metod inwestowania dostępnych dla szerokiej grupy inwestorów. Obok popularnych ostatnio inwestycji związanych z kryptowalutami, niesłabnącą popularnością cieszą się rynki walutowe. Jednocześnie inwestorzy indywidualni nierzadko preferują systemy regułowe bazujące na zestawach wskaźników rynkowych, natomiast złożone systemy bazujące na sieciach neuronowych, wykorzystujące mechanizmy machine learning, są pomijane.

Podczas prezentacji omówione zostaną dotychczasowe wyniki badań nad efektywnością regułowych systemów transakcyjnych oraz zaproponowane zostaną metody ich oceny. Przeprowadzona analiza wrażliwości wskazuje, iż dobór parametrów wejściowych związanych ze wskaźnikami rynkowymi ma znaczenie drugorzędne. Wraz ze wzrostem analizowanego horyzontu czasowego skuteczność różnych wskaźników oscyluje w granicach 50%. Kluczowa zatem staje się odpowiedź na pytanie, w którym momencie taki system powinien być aktywny. Jednocześnie odpowiedź na pytanie, który zestaw wskaźników niesie ze sobą największą skuteczność, może być bardzo trudna.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.
WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów
17/07/2019

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów

Uzyskaliśmy certyfikat Uczelnia Liderów 2019 z wyróżnieniem specjalnym! W Uczelni Liderów warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.
Justyna Kabala – „Trzy Kolory”
17/07/2019

Justyna Kabala – „Trzy Kolory”

Zapraszamy serdecznie na wystawę, której otwarcie odbędzie się 20 lipca o godzinie 16.00 w galerii Si:said w Kłajpedzie.
Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.