Seminarium środowiskowe „Informacja – czym jest, co nią nie jest, i jak nią zarządzać?”

Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania (WIT) w Warszawie oraz Instytut Badań Systemowych PAN (IBS PAN) zapraszają na seminarium na temat informacji, jej znaczenia, przetwarzania i zarządzania nią, zwłaszcza wobec rewolucji telekomunikacyjnej i informatycznej.

Informacja – czym jest, co nią nie jest, i jak nią zarządzać?

Chcemy się zastanowić nad następującymi pytaniami:

1. Skoro używamy tego słowa tak często, to jak je rozumiemy?
  2. Czy naprawdę umiemy ją wyłowić z narastającego szumu?
  3. Jak powinniśmy się z nią obchodzić?
  4. Jak należy analizować informację?
  5. Czy potrafimy na niej właściwie budować (wiedzę, mądrość,…)?
  6. Jakie widzimy największe zagrożenia dla istnienia, identyfikacji i wykorzystania (rzeczywistej) informacji?
  7. Czy mamy pomysły na uniknięcie tych zagrożeń?

• 12:00 – Przywitanie uczestników
  • 12:10 – Bogdan Stefanowicz: Informacja. Tajemniczy składnik rzeczywistości.
  • 12:40 – Piotr Sienkiewicz: Wartościowanie informacji w systemach zarządzania.
  • 13:10 – Michał Bąba: Refleksje wokół prywatności i autonomii informacyjnej jednostki w świecie internetu (wszech)rzeczy.
  • 13:40 – Andrzej Kamiński: Rozwój systemów sztucznej inteligencji w perspektywie „Przemysł 4.0”.
  • 14:20 – Jan W. Owsiński: Dane, informacja, wiedza,… - czy (właściwie) rozróżniamy?
  • 14:40 – Dyskusja podsumowująca
  • 15:00 – Zakończenie seminarium

Przewiduje się publikację referatów w biuletynie WIT „Współczesne Problemy Zarządzania” (lista B MNiSW).

Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają jednak żadnych kosztów uczestnictwa.

Seminarium odbędzie się 9 października br. o godz. 12:00 w sali 200 (II piętro).

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.
WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów
17/07/2019

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów

Uzyskaliśmy certyfikat Uczelnia Liderów 2019 z wyróżnieniem specjalnym! W Uczelni Liderów warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.
Justyna Kabala – „Trzy Kolory”
17/07/2019

Justyna Kabala – „Trzy Kolory”

Zapraszamy serdecznie na wystawę, której otwarcie odbędzie się 20 lipca o godzinie 16.00 w galerii Si:said w Kłajpedzie.
Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.