Seminarium środowiskowe „Informacja – czym jest, co nią nie jest, i jak nią zarządzać?”

Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania (WIT) w Warszawie oraz Instytut Badań Systemowych PAN (IBS PAN) zapraszają na seminarium na temat informacji, jej znaczenia, przetwarzania i zarządzania nią, zwłaszcza wobec rewolucji telekomunikacyjnej i informatycznej.

Informacja – czym jest, co nią nie jest, i jak nią zarządzać?

Chcemy się zastanowić nad następującymi pytaniami:

1. Skoro używamy tego słowa tak często, to jak je rozumiemy?
  2. Czy naprawdę umiemy ją wyłowić z narastającego szumu?
  3. Jak powinniśmy się z nią obchodzić?
  4. Jak należy analizować informację?
  5. Czy potrafimy na niej właściwie budować (wiedzę, mądrość,…)?
  6. Jakie widzimy największe zagrożenia dla istnienia, identyfikacji i wykorzystania (rzeczywistej) informacji?
  7. Czy mamy pomysły na uniknięcie tych zagrożeń?

• 12:00 – Przywitanie uczestników
  • 12:10 – Bogdan Stefanowicz: Informacja. Tajemniczy składnik rzeczywistości.
  • 12:40 – Piotr Sienkiewicz: Wartościowanie informacji w systemach zarządzania.
  • 13:10 – Michał Bąba: Refleksje wokół prywatności i autonomii informacyjnej jednostki w świecie internetu (wszech)rzeczy.
  • 13:40 – Andrzej Kamiński: Rozwój systemów sztucznej inteligencji w perspektywie „Przemysł 4.0”.
  • 14:20 – Jan W. Owsiński: Dane, informacja, wiedza,… - czy (właściwie) rozróżniamy?
  • 14:40 – Dyskusja podsumowująca
  • 15:00 – Zakończenie seminarium

Przewiduje się publikację referatów w biuletynie WIT „Współczesne Problemy Zarządzania” (lista B MNiSW).

Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają jednak żadnych kosztów uczestnictwa.

Seminarium odbędzie się 9 października br. o godz. 12:00 w sali 200 (II piętro).

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
17/01/2020

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Zapraszamy na spotkanie z absolwentem Grafiki WIT Filipem Pachuckim, który od 5 lat profesjonalnie zajmuje się animacją komputerową na potrzeby filmów, gier i reklam!
Zastosowanie filtrów graficznych dla regularyzacji map fluencji w planowaniu radioterapii techniką IMRT
15/01/2020

20 stycznia Przemysław Juszczuk przedstawi referat w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN
Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”
14/01/2020

Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”

Zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej wystawy w Pałacu w Jabłonnie. Autorką wystawy zatytułowanej „Rośliny nas ocalą” jest Aneta Jaźwińska.
Indywidualna wystawa pt. „typo-collages”
13/01/2020

Indywidualna wystawa pt. „typo-collages”

Serdecznie zapraszamy na wystawę indywidualną dr Anny Kłos – wykładowcy kierunku Grafika WIT.
Dowiedz się więcej o wystawie pt. „typo-collages”
Międzynarodowa wystawa plakatu społecznego „Ja, Metropolia”
07/01/2020

Międzynarodowa wystawa plakatu społecznego „Ja, Metropolia”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy w Galerii WIT „Ja, Metropolia”.
Stypendium Ministra dla studenta WIT
19/12/2019

Stypendium Ministra dla studenta WIT

Z radością inforumujemy że Ryszard Pęza student Grafiki WIT Szkoła Wyższa pod auspicjami PAN otrzymał w dniu 19 grudnia 2019 r. stypendium Ministra za znaczące osiągnięcia.