Seminarium środowiskowe „Informacja – czym jest, co nią nie jest, i jak nią zarządzać?”

Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania (WIT) w Warszawie oraz Instytut Badań Systemowych PAN (IBS PAN) zapraszają na seminarium na temat informacji, jej znaczenia, przetwarzania i zarządzania nią, zwłaszcza wobec rewolucji telekomunikacyjnej i informatycznej.

Informacja – czym jest, co nią nie jest, i jak nią zarządzać?

Chcemy się zastanowić nad następującymi pytaniami:

1. Skoro używamy tego słowa tak często, to jak je rozumiemy?
  2. Czy naprawdę umiemy ją wyłowić z narastającego szumu?
  3. Jak powinniśmy się z nią obchodzić?
  4. Jak należy analizować informację?
  5. Czy potrafimy na niej właściwie budować (wiedzę, mądrość,…)?
  6. Jakie widzimy największe zagrożenia dla istnienia, identyfikacji i wykorzystania (rzeczywistej) informacji?
  7. Czy mamy pomysły na uniknięcie tych zagrożeń?

• 12:00 – Przywitanie uczestników
  • 12:10 – Bogdan Stefanowicz: Informacja. Tajemniczy składnik rzeczywistości.
  • 12:40 – Piotr Sienkiewicz: Wartościowanie informacji w systemach zarządzania.
  • 13:10 – Michał Bąba: Refleksje wokół prywatności i autonomii informacyjnej jednostki w świecie internetu (wszech)rzeczy.
  • 13:40 – Andrzej Kamiński: Rozwój systemów sztucznej inteligencji w perspektywie „Przemysł 4.0”.
  • 14:20 – Jan W. Owsiński: Dane, informacja, wiedza,… - czy (właściwie) rozróżniamy?
  • 14:40 – Dyskusja podsumowująca
  • 15:00 – Zakończenie seminarium

Przewiduje się publikację referatów w biuletynie WIT „Współczesne Problemy Zarządzania” (lista B MNiSW).

Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają jednak żadnych kosztów uczestnictwa.

Seminarium odbędzie się 9 października br. o godz. 12:00 w sali 200 (II piętro).

Kreatywny warsztat cyfrowy dla studentów WIT w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
20/11/2019

W dniach 22–25 listopada 2019 w ramach Projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbędą się zajęcia Kreatywny warsztat cyfrowy.
Nowa edycja kursów CISCO
18/11/2019

Nowa edycja kursów CISCO

Program Akademii CISCO przy WIT (tak jak każdej akademii CNAP) ma za zadanie uporządkować wiadomości i przygotować do zdania egzaminu na certyfikat CCNA. Materiały szkoleniowe oraz egzaminy są w języku polskim oraz angielskim (wszystkie semestry).
Więcej o kurach CISCO
Antypody – podróż do raju
15/11/2019

Antypody – podróż do raju

14 listopada 2019 r. o godzinie 14.30 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbyło się otwarcie instalacji permanentnej „Antypody – podróż do raju”, którą zrealizowali wykładowcy Kierunku Grafika WIT: Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala.
Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019
15/11/2019

Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów RP
5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii
08/11/2019

5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii

Plakat Anny Kłos zakwalifikował się do finału 5. Międzynarodowego Konkursu na temat typografii.
Wystawa Ich Dwoje
05/11/2019

Wystawa Ich Dwoje

Projekt - w ramach cyklu „Dances with Sculptures”, realizowany przez artystę i wykładowcę WIT, Piotra Janowczyka - zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.
Więcej o Wystawie Ich Dwoje