Seminarium środowiskowe „Informacja – czym jest, co nią nie jest, i jak nią zarządzać?”

Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania (WIT) w Warszawie oraz Instytut Badań Systemowych PAN (IBS PAN) zapraszają na seminarium na temat informacji, jej znaczenia, przetwarzania i zarządzania nią, zwłaszcza wobec rewolucji telekomunikacyjnej i informatycznej.

Informacja – czym jest, co nią nie jest, i jak nią zarządzać?

Chcemy się zastanowić nad następującymi pytaniami:

1. Skoro używamy tego słowa tak często, to jak je rozumiemy?
  2. Czy naprawdę umiemy ją wyłowić z narastającego szumu?
  3. Jak powinniśmy się z nią obchodzić?
  4. Jak należy analizować informację?
  5. Czy potrafimy na niej właściwie budować (wiedzę, mądrość,…)?
  6. Jakie widzimy największe zagrożenia dla istnienia, identyfikacji i wykorzystania (rzeczywistej) informacji?
  7. Czy mamy pomysły na uniknięcie tych zagrożeń?

• 12:00 – Przywitanie uczestników
  • 12:10 – Bogdan Stefanowicz: Informacja. Tajemniczy składnik rzeczywistości.
  • 12:40 – Piotr Sienkiewicz: Wartościowanie informacji w systemach zarządzania.
  • 13:10 – Michał Bąba: Refleksje wokół prywatności i autonomii informacyjnej jednostki w świecie internetu (wszech)rzeczy.
  • 13:40 – Andrzej Kamiński: Rozwój systemów sztucznej inteligencji w perspektywie „Przemysł 4.0”.
  • 14:20 – Jan W. Owsiński: Dane, informacja, wiedza,… - czy (właściwie) rozróżniamy?
  • 14:40 – Dyskusja podsumowująca
  • 15:00 – Zakończenie seminarium

Przewiduje się publikację referatów w biuletynie WIT „Współczesne Problemy Zarządzania” (lista B MNiSW).

Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają jednak żadnych kosztów uczestnictwa.

Seminarium odbędzie się 9 października br. o godz. 12:00 w sali 200 (II piętro).

Wystawa Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali – Władca mgieł

Wystawa Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali – Władca mgieł

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.
Wyróżnienie dla WIT w 59. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek
27/05/2019

Wyróżnienie dla WIT w 59. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek

Ogromnie miło nam poinformować, że w 59. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek - Najpiękniejsze Ksiażki Roku 2018 WIT, jako współwydawca, otrzymał wyróżnienie w kategorii VII: Albumy, za książkę: Mieczysław Wasilewski. Plakat &…