Seminarium środowiskowe „Informacja – czym jest, co nią nie jest, i jak nią zarządzać?”

Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania (WIT) w Warszawie oraz Instytut Badań Systemowych PAN (IBS PAN) zapraszają na seminarium na temat informacji, jej znaczenia, przetwarzania i zarządzania nią, zwłaszcza wobec rewolucji telekomunikacyjnej i informatycznej.

Informacja – czym jest, co nią nie jest, i jak nią zarządzać?

Chcemy się zastanowić nad następującymi pytaniami:

1. Skoro używamy tego słowa tak często, to jak je rozumiemy?
  2. Czy naprawdę umiemy ją wyłowić z narastającego szumu?
  3. Jak powinniśmy się z nią obchodzić?
  4. Jak należy analizować informację?
  5. Czy potrafimy na niej właściwie budować (wiedzę, mądrość,…)?
  6. Jakie widzimy największe zagrożenia dla istnienia, identyfikacji i wykorzystania (rzeczywistej) informacji?
  7. Czy mamy pomysły na uniknięcie tych zagrożeń?

• 12:00 – Przywitanie uczestników
  • 12:10 – Bogdan Stefanowicz: Informacja. Tajemniczy składnik rzeczywistości.
  • 12:40 – Piotr Sienkiewicz: Wartościowanie informacji w systemach zarządzania.
  • 13:10 – Michał Bąba: Refleksje wokół prywatności i autonomii informacyjnej jednostki w świecie internetu (wszech)rzeczy.
  • 13:40 – Andrzej Kamiński: Rozwój systemów sztucznej inteligencji w perspektywie „Przemysł 4.0”.
  • 14:20 – Jan W. Owsiński: Dane, informacja, wiedza,… - czy (właściwie) rozróżniamy?
  • 14:40 – Dyskusja podsumowująca
  • 15:00 – Zakończenie seminarium

Przewiduje się publikację referatów w biuletynie WIT „Współczesne Problemy Zarządzania” (lista B MNiSW).

Udział w seminarium jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają jednak żadnych kosztów uczestnictwa.

Seminarium odbędzie się 9 października br. o godz. 12:00 w sali 200 (II piętro).

„Current research and developments in optimization and image processing” – Seminarium
04/12/2018

W dniu 5 grudnia o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Profesor Jean-Christophe Pesquet (Centre de Vision Numérique, CentraleSupelec, University Paris-Saclay, Inria, France) przedstawi referat „Current research and developments in optimization and image processing”.
Wyróżnienie Honorowe w konkursie Ecuador Poster Bienal dla Łukasza Ulatowskiego – studenta WIT
20/11/2018

Łukasz Ulatowski – student WIT, który otrzymał Wyróżnienie Honorowe w prestiżowym międzynarodowym konkursie Ecuador Poster Bienal za serię plakatów społecznych zbiera kolejne Gratulacje!
Academic League of Games w konkursie Projuvenes
20/11/2018

Academic League of Games w konkursie Projuvenes "Studencka Innowacja"

Academic League of Games (ALOG) – projekt Samorządu Studentów WIT dostał nominację w kategorii "Studencka Innowacja" w konkursie Projuvenes - inicjatywie stworzonej przez Parlament Studencki RP. Aby wygrać potrzebują Waszego wsparcia
WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”
16/11/2018

WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”

„Wieczny ogień” w reżyserii Piotra Janowczyka to krótkometrażowa artystyczna animacja według Ramayany na podstawie malowideł Stefana Norblina zdobiących pałac maharadży w Jodhpurze w Indiach.
Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!