„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.

Streszczenie

Praktycznie każda decyzja biznesowa wymaga wybrania optymalnego sposobu działania na podstawie posiadanych przesłanek. To otwiera praktycznie nieskończone możliwości na stosowanie narzędzi i metod z obszaru optymalizacji matematycznej i plasuje te techniki jako niezbędne w warsztacie data scientist. Podczas prelekcji opowiem jakie są bariery w stosowaniu optymalizacji, jakie metody są stosowane w praktyce, oraz jak dostarczać i utrzymywać modele optymalizacyjne.

Podczas prezentacji użyję przykładów z branży mleczarskiej (optymalizacja pracy serowarni przy wykorzystaniu contraint programming), bankowej (planowanie zasileń oddziałów w gotówkę przy wykorzystaniu programowania całkowito-liczbowego) oraz usługowej (planowanie przewozów przy użyciu metod heurystycznych).

O Autorze

Założyciel i współwłaściciel firmy doradczej WLOG Solutions będącej strategicznym partnerem we wdrażaniu zaawansowanej analityki w organizacji. W firmie jest odpowiedzialny za tłumaczenie potrzeb biznesowych klientów na język matematyki. Prowadził projekty dla wielu branż: bankowość, energetyka, gaz, marketing, logistyka, farmacja, retail, telekomunikacja, ubezpieczenia. W ramach tych projektów tworzył i wdrażał rozwiązania wielkiej skali w środowisku R (i nie tylko) wykorzystujące modele predykcyjne, optymalizacyjne i symulacyjne.
Z wykształcenia matematyk (MIM UW), w 2006 uzyskał tytuł doktora w IPI PAN.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".
Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki
19/03/2019

Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki

22 lutego 2019 r. w Galeria Bielska BWA odbył się wernisaż wystawy "Tajemnica drugiej strony" pracownika WIT Dariusza Mląckiego, który prowadzi na kierunku Grafika zajęcia z Rysunku i Malarstwa.
Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną
18/03/2019

Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną

Zapraszamy na wystawę Joanny Krzysztoń - wykładowcy Malarstwa na kierunku Grafika WIT.
Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów
15/03/2019

Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów

WIT partnerem Międzynarodowego Konkursu Ilustratorskiego SIGNU. W jury konkursu jest Anna Kłos , która prowadzi zajęcia z projektowania graficznego oraz wykłady z historii projektowania graficznego w WIT.
Finał akcji „Czekam na Ciebie”
11/03/2019

Finał akcji „Czekam na Ciebie”

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszytkim za wsparcie akcji „Czekam na Ciebie”. Zebrane zostało 6 200,00 (sześć tysięcy dwieście złotych)! Trzy grafiki zostały zakupione przez WIT - wkrótce będziecie mogli je podziwiać na korytarzu w budynku przy ul. Newelskiej.