„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.

Streszczenie

Praktycznie każda decyzja biznesowa wymaga wybrania optymalnego sposobu działania na podstawie posiadanych przesłanek. To otwiera praktycznie nieskończone możliwości na stosowanie narzędzi i metod z obszaru optymalizacji matematycznej i plasuje te techniki jako niezbędne w warsztacie data scientist. Podczas prelekcji opowiem jakie są bariery w stosowaniu optymalizacji, jakie metody są stosowane w praktyce, oraz jak dostarczać i utrzymywać modele optymalizacyjne.

Podczas prezentacji użyję przykładów z branży mleczarskiej (optymalizacja pracy serowarni przy wykorzystaniu contraint programming), bankowej (planowanie zasileń oddziałów w gotówkę przy wykorzystaniu programowania całkowito-liczbowego) oraz usługowej (planowanie przewozów przy użyciu metod heurystycznych).

O Autorze

Założyciel i współwłaściciel firmy doradczej WLOG Solutions będącej strategicznym partnerem we wdrażaniu zaawansowanej analityki w organizacji. W firmie jest odpowiedzialny za tłumaczenie potrzeb biznesowych klientów na język matematyki. Prowadził projekty dla wielu branż: bankowość, energetyka, gaz, marketing, logistyka, farmacja, retail, telekomunikacja, ubezpieczenia. W ramach tych projektów tworzył i wdrażał rozwiązania wielkiej skali w środowisku R (i nie tylko) wykorzystujące modele predykcyjne, optymalizacyjne i symulacyjne.
Z wykształcenia matematyk (MIM UW), w 2006 uzyskał tytuł doktora w IPI PAN.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie
16/09/2019

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie

Do 21 września trwa nabór na dualne studia stacjonarne „Technologie Oracle w biznesie” na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania
Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
29/08/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 25 września 2019 o 18.00 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.
WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio
26/08/2019

WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio

Trwają wytężone prace i niebawem budynek, w którym odbywają się zajęcia studentów Grafiki WIT jak i cała okolica Galerii WIT zyskają nowy mural.
WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.