„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.

Streszczenie

Praktycznie każda decyzja biznesowa wymaga wybrania optymalnego sposobu działania na podstawie posiadanych przesłanek. To otwiera praktycznie nieskończone możliwości na stosowanie narzędzi i metod z obszaru optymalizacji matematycznej i plasuje te techniki jako niezbędne w warsztacie data scientist. Podczas prelekcji opowiem jakie są bariery w stosowaniu optymalizacji, jakie metody są stosowane w praktyce, oraz jak dostarczać i utrzymywać modele optymalizacyjne.

Podczas prezentacji użyję przykładów z branży mleczarskiej (optymalizacja pracy serowarni przy wykorzystaniu contraint programming), bankowej (planowanie zasileń oddziałów w gotówkę przy wykorzystaniu programowania całkowito-liczbowego) oraz usługowej (planowanie przewozów przy użyciu metod heurystycznych).

O Autorze

Założyciel i współwłaściciel firmy doradczej WLOG Solutions będącej strategicznym partnerem we wdrażaniu zaawansowanej analityki w organizacji. W firmie jest odpowiedzialny za tłumaczenie potrzeb biznesowych klientów na język matematyki. Prowadził projekty dla wielu branż: bankowość, energetyka, gaz, marketing, logistyka, farmacja, retail, telekomunikacja, ubezpieczenia. W ramach tych projektów tworzył i wdrażał rozwiązania wielkiej skali w środowisku R (i nie tylko) wykorzystujące modele predykcyjne, optymalizacyjne i symulacyjne.
Z wykształcenia matematyk (MIM UW), w 2006 uzyskał tytuł doktora w IPI PAN.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Kreatywny warsztat cyfrowy dla studentów WIT w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
20/11/2019

W dniach 22–25 listopada 2019 w ramach Projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbędą się zajęcia Kreatywny warsztat cyfrowy.
Nowa edycja kursów CISCO
18/11/2019

Nowa edycja kursów CISCO

Program Akademii CISCO przy WIT (tak jak każdej akademii CNAP) ma za zadanie uporządkować wiadomości i przygotować do zdania egzaminu na certyfikat CCNA. Materiały szkoleniowe oraz egzaminy są w języku polskim oraz angielskim (wszystkie semestry).
Więcej o kurach CISCO
Antypody – podróż do raju
15/11/2019

Antypody – podróż do raju

14 listopada 2019 r. o godzinie 14.30 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbyło się otwarcie instalacji permanentnej „Antypody – podróż do raju”, którą zrealizowali wykładowcy Kierunku Grafika WIT: Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala.
Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019
15/11/2019

Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów RP
5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii
08/11/2019

5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii

Plakat Anny Kłos zakwalifikował się do finału 5. Międzynarodowego Konkursu na temat typografii.
Wystawa Ich Dwoje
05/11/2019

Wystawa Ich Dwoje

Projekt - w ramach cyklu „Dances with Sculptures”, realizowany przez artystę i wykładowcę WIT, Piotra Janowczyka - zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.
Więcej o Wystawie Ich Dwoje