„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.

Streszczenie

Praktycznie każda decyzja biznesowa wymaga wybrania optymalnego sposobu działania na podstawie posiadanych przesłanek. To otwiera praktycznie nieskończone możliwości na stosowanie narzędzi i metod z obszaru optymalizacji matematycznej i plasuje te techniki jako niezbędne w warsztacie data scientist. Podczas prelekcji opowiem jakie są bariery w stosowaniu optymalizacji, jakie metody są stosowane w praktyce, oraz jak dostarczać i utrzymywać modele optymalizacyjne.

Podczas prezentacji użyję przykładów z branży mleczarskiej (optymalizacja pracy serowarni przy wykorzystaniu contraint programming), bankowej (planowanie zasileń oddziałów w gotówkę przy wykorzystaniu programowania całkowito-liczbowego) oraz usługowej (planowanie przewozów przy użyciu metod heurystycznych).

O Autorze

Założyciel i współwłaściciel firmy doradczej WLOG Solutions będącej strategicznym partnerem we wdrażaniu zaawansowanej analityki w organizacji. W firmie jest odpowiedzialny za tłumaczenie potrzeb biznesowych klientów na język matematyki. Prowadził projekty dla wielu branż: bankowość, energetyka, gaz, marketing, logistyka, farmacja, retail, telekomunikacja, ubezpieczenia. W ramach tych projektów tworzył i wdrażał rozwiązania wielkiej skali w środowisku R (i nie tylko) wykorzystujące modele predykcyjne, optymalizacyjne i symulacyjne.
Z wykształcenia matematyk (MIM UW), w 2006 uzyskał tytuł doktora w IPI PAN.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”
16/11/2018

WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”

„Wieczny ogień” w reżyserii Piotra Janowczyka to krótkometrażowa artystyczna animacja według Ramayany na podstawie malowideł Stefana Norblina zdobiących pałac maharadży w Jodhpurze w Indiach.
Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.
Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT
29/10/2018

Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT

W dniach 21.11.2018 - 23.11.2018 w ramach Projektu UE pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędzie się druga edycja wizyty studyjnej studentów WIT w firmie IBPM S.A. w Gdyni.
Prelegenci z WIT na IX Zjeździe FUN
24/10/2018

Prelegenci z WIT na IX Zjeździe FUN

FUN – Forum Uczelni Niepublicznych jest Komisją Branżową Parlamentu Studentów RP zrzeszającą samorządy studenckie uczelni niepublicznych w Polsce.