„Planowanie pomiarów natężenia ruchu drogowego z wykorzystaniem programowania całkowitoliczbowego” – Seminarium

W dniu 21 marca (środa), o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach wspólnego seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN, Dr Karol Opara wygłosi seminarium na temat: „Planowanie pomiarów natężenia ruchu drogowego z wykorzystaniem programowania całkowitoliczbowego”

Streszczenie

Natężenie i struktura ruchu drogowego stanowią podstawowe informacje wykorzystywane przez zarządy dróg do planowania remontów i zabiegów utrzymaniowych. Pomiary w skali całej sieci można prowadzić z wykorzystaniem przenośnych liczników przewożonych co jeden lub dwa tygodnie w kolejne miejsca. W referacie omówione zostanie zadanie przygotowania planu tego typu pomiarów. Można je sformalizować w postaci trzech powiązanych ze sobą problemów optymalizacyjnych. Ich trudność polega na konieczności uwzględnienia znacznej liczby wymagań prawnych, technicznych i organizacyjnych. Omówiony zostanie matematyczny model zagadnienia oraz metoda jego rozwiązania bazująca na programowaniu całkowitoliczbowym. Metoda ta pozwala na dokładne wyznaczenie optymalnego rozwiązania. Rozważania zostaną zilustrowane na przykładzie planowania pomiarów w 5000 punktów za pomocą 350 urządzeń w niemieckim kraju związkowym Badenia-Wirtembergia.

Wirtualna konferencja Digital (R)evolution

Wirtualna konferencja Digital (R)evolution

Wraz z firmą Inprogress zapraszamy Państwa do udziału w wirtualnej konferencji  Digital (R)evolution. Best Management Practices In Progress, która odbędzie się 5.06.2019 r. za pośrednictwem platformy Hopin w godzinach: 10:00 – 17:00.
Rekrutacja wystartowała!

Rekrutacja wystartowała!

Kolejna rekrutacja na studia w WIT właśnie wystartowała z dniem dzisiejszym Zapraszamy na stronę rekrutacji.
Prace wykładowców i studentów Grafiki WIT na wystawie w Tajwanie

Prace wykładowców i studentów Grafiki WIT na wystawie w Tajwanie

Miło nam poinformować, że wystawa pt. ‘Portfolio WIT’ składająca się z 40 prac naszych studentów i wykładowców została dziś otwarta w Teh-Chun Gallery of College of Arts w National Taiwan Normal University (NTNU) w Tajpej.