„Planowanie pomiarów natężenia ruchu drogowego z wykorzystaniem programowania całkowitoliczbowego” – Seminarium

W dniu 21 marca (środa), o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach wspólnego seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN, Dr Karol Opara wygłosi seminarium na temat: „Planowanie pomiarów natężenia ruchu drogowego z wykorzystaniem programowania całkowitoliczbowego”

Streszczenie

Natężenie i struktura ruchu drogowego stanowią podstawowe informacje wykorzystywane przez zarządy dróg do planowania remontów i zabiegów utrzymaniowych. Pomiary w skali całej sieci można prowadzić z wykorzystaniem przenośnych liczników przewożonych co jeden lub dwa tygodnie w kolejne miejsca. W referacie omówione zostanie zadanie przygotowania planu tego typu pomiarów. Można je sformalizować w postaci trzech powiązanych ze sobą problemów optymalizacyjnych. Ich trudność polega na konieczności uwzględnienia znacznej liczby wymagań prawnych, technicznych i organizacyjnych. Omówiony zostanie matematyczny model zagadnienia oraz metoda jego rozwiązania bazująca na programowaniu całkowitoliczbowym. Metoda ta pozwala na dokładne wyznaczenie optymalnego rozwiązania. Rozważania zostaną zilustrowane na przykładzie planowania pomiarów w 5000 punktów za pomocą 350 urządzeń w niemieckim kraju związkowym Badenia-Wirtembergia.

Kanaan – malarstwo semantyczne \ Rafał Strent
18/02/2019

Kanaan – malarstwo semantyczne \ Rafał Strent

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Kanaan – malarstwo semantyczne” naszego wykładowcy kierunku Grafika - Rafała Strenta.

Plakaty studentów WIT na pokonkursowej międzynarodowej wystawie plakatu Ecuador Poster Bienal
13/02/2019

Serdecznie zapraszamy na 2. edycję pokonkursowej międzynarodowej wystawy obejmującej ponad 200 najlepszych prac artystów z 80 krajów świata.

Efektywne systemy transakcyjne dla rynku Forex – Seminarium
07/02/2019

Efektywne systemy transakcyjne dla rynku Forex – Seminarium

W dniu 13 lutego (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dr Przemysław Juszczuk przedstawi referat pt. „Efektywne systemy transakcyjne dla rynku Forex”.

UPGROWTH 2017/2018 najlepsze dyplomy WIT
07/02/2019

UPGROWTH 2017/2018 najlepsze dyplomy WIT

Publiczna prezentacja osiągnięć absolwentów kierunku Grafika jest okazją do szerszego spojrzenia na to, co udało się osiągnąć wspólnym wysiłkiem nauczycieli i studentów oraz wyznaczenia kierunków dalszego rozwoju.

Palimpsest – Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala
28/01/2019

Palimpsest – Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Palimpsest