„Planowanie pomiarów natężenia ruchu drogowego z wykorzystaniem programowania całkowitoliczbowego” – Seminarium

W dniu 21 marca (środa), o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach wspólnego seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN, Dr Karol Opara wygłosi seminarium na temat: „Planowanie pomiarów natężenia ruchu drogowego z wykorzystaniem programowania całkowitoliczbowego”

Streszczenie

Natężenie i struktura ruchu drogowego stanowią podstawowe informacje wykorzystywane przez zarządy dróg do planowania remontów i zabiegów utrzymaniowych. Pomiary w skali całej sieci można prowadzić z wykorzystaniem przenośnych liczników przewożonych co jeden lub dwa tygodnie w kolejne miejsca. W referacie omówione zostanie zadanie przygotowania planu tego typu pomiarów. Można je sformalizować w postaci trzech powiązanych ze sobą problemów optymalizacyjnych. Ich trudność polega na konieczności uwzględnienia znacznej liczby wymagań prawnych, technicznych i organizacyjnych. Omówiony zostanie matematyczny model zagadnienia oraz metoda jego rozwiązania bazująca na programowaniu całkowitoliczbowym. Metoda ta pozwala na dokładne wyznaczenie optymalnego rozwiązania. Rozważania zostaną zilustrowane na przykładzie planowania pomiarów w 5000 punktów za pomocą 350 urządzeń w niemieckim kraju związkowym Badenia-Wirtembergia.

Wystawa Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali – Władca mgieł

Wystawa Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali – Władca mgieł

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.
Wyróżnienie dla WIT w 59. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek
27/05/2019

Wyróżnienie dla WIT w 59. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek

Ogromnie miło nam poinformować, że w 59. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek - Najpiękniejsze Ksiażki Roku 2018 WIT, jako współwydawca, otrzymał wyróżnienie w kategorii VII: Albumy, za książkę: Mieczysław Wasilewski. Plakat &…