Seminarium pt. Technologia BLOCKCHAIN i jej zastosowania

W dniu 10 lutego, o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Marek Chmielewski przedstawi referat wprowadzający w tematykę techniki blockchain i jej zastosowań. Jest to technika kryptograficzna, co do której (podobno) istnieje dowód, że przy dzisiejszym modelu obliczeń nie może być złamana. Z tego powodu istnieją przewidywania, że technika ta, podobnie jak kiedyś Internet, może w najbliższym czasie zrewolucjonizować rynki usług, w pierwszej kolejności rynki usług finansowych.

Plan prezentacji

• Część I - wprowadzenie

Omówienie Distributed Ledger Technology (DLT) i technologii blockchain jako realizacji DLT. Pierwsza realizacja i zastosowanie technologii blockchain w BitCoin (BTC). Powstanie BTC w odpowiedzi na wezwanie budowy świata bez rządów i jakiegokolwiek nadzoru – crypto-anarchy.Czy faktycznie kryptowaluty są niezależne od rządów (na przykładzie BTC)? Zmienność wartości BTC, kluczowe wydarzenia wpływające na kształtowanie się kursu BTC.

• Część II - technologia blockchain (na przykładzie protokołu BTC)

W jaki sposób zapewniana jest integralność danych przechowywanych w łańcuchu bloków, uwierzytelnianie transakcji, zabezpieczenia przed podwójnym wydawaniem środków, kto autoryzuje transakcje i dlaczego. Typy blockchain (uprawnienia dostępu, zapisu).

• Część III – zastosowania technologii blockchain w świecie finansów

Dlaczego rynki finansowe zainteresowały się blockchain, jak ta relacja ma się do kryptowalut? Próby zastosowania technologii blockchain, oczekiwania i wątpliwości, smart contracts.

Termin: 10 lutego, godz. 10:00, sala 200
Referent: Marek Chmielewski - Wydział Rynków i Innowacji Finansowych, Departament Stabilności Finansowej, Narodowy Bank Polski
Tytuł referatu: Technologia BLOCKCHAIN i jej zastosowania

Przedstawione w prezentacji opinie nie mogą być uważane za odzwierciedlenie oficjalnego stanowiska Narodowego Banku Polskiego

Dynamiczne zarządzanie procesami
28/01/2020

Dynamiczne zarządzanie procesami

Dnia 20 stycznia Marek Szelągowski przedstawi referat w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.
Na Pomoc Australii - Aukcja Charytatywna
24/01/2020

Na Pomoc Australii - Aukcja Charytatywna

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Aukcji Charytatywnej „Na Pomoc Australii!”.
Trzeci Wymiar Grafiki / Galeria WIT
24/01/2020

Trzeci Wymiar Grafiki / Galeria WIT

Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. „Trzeci Wymiar Grafiki”, na którą składają się prace studentów z pracowni Rzeźby Cyfrowej oraz Rzeźby i Rysunku prowadzonej przez dr Krzysztofa Franaszka.
Dowiedz sie więcej o wystawie Trzeci Wymiar Grafiki
WIT partnerem ITechDay 2020
23/01/2020

WIT partnerem ITechDay 2020

Jako Partner ITechDay 2020 serdecznie zapraszamy do udziału w tym niesamowitym wydarzeniu, które odbędzie się 3 marca 2020 r.
Poznaj szczegóły wydarzenia ITechDay 2020
Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
17/01/2020

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Zapraszamy na spotkanie z absolwentem Grafiki WIT Filipem Pachuckim, który od 5 lat profesjonalnie zajmuje się animacją komputerową na potrzeby filmów, gier i reklam!
Zastosowanie filtrów graficznych dla regularyzacji map fluencji w planowaniu radioterapii techniką IMRT
15/01/2020

20 stycznia Przemysław Juszczuk przedstawi referat w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN