Seminarium pt. Technologia BLOCKCHAIN i jej zastosowania

W dniu 10 lutego, o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Marek Chmielewski przedstawi referat wprowadzający w tematykę techniki blockchain i jej zastosowań. Jest to technika kryptograficzna, co do której (podobno) istnieje dowód, że przy dzisiejszym modelu obliczeń nie może być złamana. Z tego powodu istnieją przewidywania, że technika ta, podobnie jak kiedyś Internet, może w najbliższym czasie zrewolucjonizować rynki usług, w pierwszej kolejności rynki usług finansowych.

Plan prezentacji

• Część I - wprowadzenie

Omówienie Distributed Ledger Technology (DLT) i technologii blockchain jako realizacji DLT. Pierwsza realizacja i zastosowanie technologii blockchain w BitCoin (BTC). Powstanie BTC w odpowiedzi na wezwanie budowy świata bez rządów i jakiegokolwiek nadzoru – crypto-anarchy.Czy faktycznie kryptowaluty są niezależne od rządów (na przykładzie BTC)? Zmienność wartości BTC, kluczowe wydarzenia wpływające na kształtowanie się kursu BTC.

• Część II - technologia blockchain (na przykładzie protokołu BTC)

W jaki sposób zapewniana jest integralność danych przechowywanych w łańcuchu bloków, uwierzytelnianie transakcji, zabezpieczenia przed podwójnym wydawaniem środków, kto autoryzuje transakcje i dlaczego. Typy blockchain (uprawnienia dostępu, zapisu).

• Część III – zastosowania technologii blockchain w świecie finansów

Dlaczego rynki finansowe zainteresowały się blockchain, jak ta relacja ma się do kryptowalut? Próby zastosowania technologii blockchain, oczekiwania i wątpliwości, smart contracts.

Termin: 10 lutego, godz. 10:00, sala 200
Referent: Marek Chmielewski - Wydział Rynków i Innowacji Finansowych, Departament Stabilności Finansowej, Narodowy Bank Polski
Tytuł referatu: Technologia BLOCKCHAIN i jej zastosowania

Przedstawione w prezentacji opinie nie mogą być uważane za odzwierciedlenie oficjalnego stanowiska Narodowego Banku Polskiego

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.
„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium
07/11/2018

„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.
Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT
29/10/2018

Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT

W dniach 21.11.2018 - 23.11.2018 w ramach Projektu UE pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędzie się druga edycja wizyty studyjnej studentów WIT w firmie IBPM S.A. w Gdyni.
Prelegenci z WIT na IX Zjeździe FUN
24/10/2018

Prelegenci z WIT na IX Zjeździe FUN

FUN – Forum Uczelni Niepublicznych jest Komisją Branżową Parlamentu Studentów RP zrzeszającą samorządy studenckie uczelni niepublicznych w Polsce.