Seminarium pt. Technologia BLOCKCHAIN i jej zastosowania

W dniu 10 lutego, o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Marek Chmielewski przedstawi referat wprowadzający w tematykę techniki blockchain i jej zastosowań. Jest to technika kryptograficzna, co do której (podobno) istnieje dowód, że przy dzisiejszym modelu obliczeń nie może być złamana. Z tego powodu istnieją przewidywania, że technika ta, podobnie jak kiedyś Internet, może w najbliższym czasie zrewolucjonizować rynki usług, w pierwszej kolejności rynki usług finansowych.

Plan prezentacji

• Część I - wprowadzenie

Omówienie Distributed Ledger Technology (DLT) i technologii blockchain jako realizacji DLT. Pierwsza realizacja i zastosowanie technologii blockchain w BitCoin (BTC). Powstanie BTC w odpowiedzi na wezwanie budowy świata bez rządów i jakiegokolwiek nadzoru – crypto-anarchy.Czy faktycznie kryptowaluty są niezależne od rządów (na przykładzie BTC)? Zmienność wartości BTC, kluczowe wydarzenia wpływające na kształtowanie się kursu BTC.

• Część II - technologia blockchain (na przykładzie protokołu BTC)

W jaki sposób zapewniana jest integralność danych przechowywanych w łańcuchu bloków, uwierzytelnianie transakcji, zabezpieczenia przed podwójnym wydawaniem środków, kto autoryzuje transakcje i dlaczego. Typy blockchain (uprawnienia dostępu, zapisu).

• Część III – zastosowania technologii blockchain w świecie finansów

Dlaczego rynki finansowe zainteresowały się blockchain, jak ta relacja ma się do kryptowalut? Próby zastosowania technologii blockchain, oczekiwania i wątpliwości, smart contracts.

Termin: 10 lutego, godz. 10:00, sala 200
Referent: Marek Chmielewski - Wydział Rynków i Innowacji Finansowych, Departament Stabilności Finansowej, Narodowy Bank Polski
Tytuł referatu: Technologia BLOCKCHAIN i jej zastosowania

Przedstawione w prezentacji opinie nie mogą być uważane za odzwierciedlenie oficjalnego stanowiska Narodowego Banku Polskiego

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".
Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki
19/03/2019

Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki

22 lutego 2019 r. w Galeria Bielska BWA odbył się wernisaż wystawy "Tajemnica drugiej strony" pracownika WIT Dariusza Mląckiego, który prowadzi na kierunku Grafika zajęcia z Rysunku i Malarstwa.
Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną
18/03/2019

Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną

Zapraszamy na wystawę Joanny Krzysztoń - wykładowcy Malarstwa na kierunku Grafika WIT.
Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów
15/03/2019

Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów

WIT partnerem Międzynarodowego Konkursu Ilustratorskiego SIGNU. W jury konkursu jest Anna Kłos , która prowadzi zajęcia z projektowania graficznego oraz wykłady z historii projektowania graficznego w WIT.
Finał akcji „Czekam na Ciebie”
11/03/2019

Finał akcji „Czekam na Ciebie”

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszytkim za wsparcie akcji „Czekam na Ciebie”. Zebrane zostało 6 200,00 (sześć tysięcy dwieście złotych)! Trzy grafiki zostały zakupione przez WIT - wkrótce będziecie mogli je podziwiać na korytarzu w budynku przy ul. Newelskiej.