„Spotkania z twórcami”: Hangout z Maciejem Gliwą z DreamWorks oraz projekcja filmu

25 marca zapraszamy na wyjątkowe spotkanie poświęcone sztuce animacji. Gościem specjalnym wieczoru, z którym połączymy się internetowo będzie Maciej Gliwa - animator postaci na co dzień pracujący w wytwórni filmowej DreamWorks.

Rozmowa będzie dotyczyła takich zagadnień jak: edukacja i droga do pierwszej pracy animatora postaci, realia pracy w zawodzie, a także sam proces animacji postaci, któremu przyjrzymy się na przykładzie wybranej sceny. Rozmowę poprowadzą Artur Paprocki (Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania) oraz Paweł Świerczyński (Cinematic Director/ Lead Cinematic Artist w: CD Projekt RED).

Pretekstem do spotkania jest marcowa premiera filmu "Pan Peabody i Sherman" przy którym jako animator pracował nasz gość. Po spotkaniu zapraszamy na seans tego właśnie tytułu.

Organizatorami wydarzenia są Filmoteka Narodowa oraz Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania.

Program spotkania

18:00Hangout z Maciejem Gliwą
20:30projekcja filmu "Pan Peabody i Sherman" 3D

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Uwaga:
Na hangout i projekcję filmu obowiązuje rezerwacja miejsc.

Informacje dotyczące rezerwacji i odbioru biletów na wydarzenie podamy w najbliższych dniach.

Pan Peabody i Sherman

(Mr. Peabody & Sherman) 92 min., USA 2014 3D
reż.: Rob Minkoff; scen.: Craig Wright; polski dubb.: Artur Żmijewski, Franciszek Dziduch, Pola Bychawska, Monika Pikuła, Waldemar Barwiński

Animowana komedia w polskiej wersji językowej, zrealizowana w studio DreamWorks Animation, w którym powstały takie przeboje, jak "Shrek" i "Madagaskar". Pan Peabody to najmądrzejszy pies na świecie, naukowiec-geniusz, laureat nagrody Nobla, który wynalazł wehikuł czasu. Jego podopieczny, chłopiec o imieniu Sherman wyrusza w podróż w czasie. Najsłynniejsze wydarzenia z historii zaczynają wymykać się spod kontroli, a efektem tego jest wielka katastrofa i równie wielka dawka humoru. Obaj muszą teraz "załatać" dziurę w czasie, zanim świat zmieni się raz na zawsze.

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA
09/07/2020

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA

Wykładowca na kierunku Grafika WIT - dr Piotr Krochmalski, został Honorowym członkiem CEIDA. Serdecznie gratulujemy!
Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.