„Spotkania z twórcami”: Hangout z Maciejem Gliwą z DreamWorks oraz projekcja filmu

25 marca zapraszamy na wyjątkowe spotkanie poświęcone sztuce animacji. Gościem specjalnym wieczoru, z którym połączymy się internetowo będzie Maciej Gliwa - animator postaci na co dzień pracujący w wytwórni filmowej DreamWorks.

Rozmowa będzie dotyczyła takich zagadnień jak: edukacja i droga do pierwszej pracy animatora postaci, realia pracy w zawodzie, a także sam proces animacji postaci, któremu przyjrzymy się na przykładzie wybranej sceny. Rozmowę poprowadzą Artur Paprocki (Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania) oraz Paweł Świerczyński (Cinematic Director/ Lead Cinematic Artist w: CD Projekt RED).

Pretekstem do spotkania jest marcowa premiera filmu "Pan Peabody i Sherman" przy którym jako animator pracował nasz gość. Po spotkaniu zapraszamy na seans tego właśnie tytułu.

Organizatorami wydarzenia są Filmoteka Narodowa oraz Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania.

Program spotkania

18:00Hangout z Maciejem Gliwą
20:30projekcja filmu "Pan Peabody i Sherman" 3D

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Uwaga:
Na hangout i projekcję filmu obowiązuje rezerwacja miejsc.

Informacje dotyczące rezerwacji i odbioru biletów na wydarzenie podamy w najbliższych dniach.

Pan Peabody i Sherman

(Mr. Peabody & Sherman) 92 min., USA 2014 3D
reż.: Rob Minkoff; scen.: Craig Wright; polski dubb.: Artur Żmijewski, Franciszek Dziduch, Pola Bychawska, Monika Pikuła, Waldemar Barwiński

Animowana komedia w polskiej wersji językowej, zrealizowana w studio DreamWorks Animation, w którym powstały takie przeboje, jak "Shrek" i "Madagaskar". Pan Peabody to najmądrzejszy pies na świecie, naukowiec-geniusz, laureat nagrody Nobla, który wynalazł wehikuł czasu. Jego podopieczny, chłopiec o imieniu Sherman wyrusza w podróż w czasie. Najsłynniejsze wydarzenia z historii zaczynają wymykać się spod kontroli, a efektem tego jest wielka katastrofa i równie wielka dawka humoru. Obaj muszą teraz "załatać" dziurę w czasie, zanim świat zmieni się raz na zawsze.

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.
„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium
07/11/2018

„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.
Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT
29/10/2018

Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT

W dniach 21.11.2018 - 23.11.2018 w ramach Projektu UE pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędzie się druga edycja wizyty studyjnej studentów WIT w firmie IBPM S.A. w Gdyni.
Prelegenci z WIT na IX Zjeździe FUN
24/10/2018

Prelegenci z WIT na IX Zjeździe FUN

FUN – Forum Uczelni Niepublicznych jest Komisją Branżową Parlamentu Studentów RP zrzeszającą samorządy studenckie uczelni niepublicznych w Polsce.