Spotkanie z Mistrzem: prof. Mieczysław Wasilewski

W dniu 22 czerwca 2017 w Muzeum Plakatu w Wilanowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Profesor Mieczysław Wasilewski oprowadził nas po swojej wystawie.
Studenci kierunku Grafika WIT, mieli unikatową możliwość zapoznania się z dorobkiem artysty i porozmawiania osobiście o warsztacie Twórcy.

Dzięki spotkaniu studenci mogli przyjrzeć się i posłuchać w jaki sposób ewoluowały sztuki wizualne w Polsce. Zapoznali się z kilkudziesięcioletnim dorobkiem legendarnego grafika, współtworzącego Polską Szkołę Plakatu.

Serdecznie dziękujemy Panu Profesorowi za tak inspirujące spotkanie.

Wystawa, którą możecie oglądać do 16 lipca 2017 w Muzeum Plakatu w Wilanowie ma na celu pokazanie twórczości profesora Mieczysława Wasilewskiego, który należy do grona najznakomitszych polskich projektantów graficznych i ilustratorów. Najnowszą twórczość, niezwykle oszczędnego w środkach plastycznych artysty, charakteryzuje głęboka, intelektualna przenikliwość. Plakaty zgromadzone na wystawie prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny. Wiele z nich można interpretować nie tylko jako nośnik informacji ale także jako oddzielne dzieła sztuki.

Plakaty urugwajskie – wykład Gabriela Benderskiego
23/05/2019

Plakaty urugwajskie – wykład Gabriela Benderskiego

Zapraszamy na wykład pt. Plakaty urugwajskie, który poprowadzi Gabriel Benderski, artysta grafik z Urugwaju.
Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka
22/05/2019

Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka

Serdecznie zapraszamy na wystawę Krzysztofa Franaszka – wykładowcy na kierunku Grafika WIT.
Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT
17/05/2019

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych”
Jazz Art Fashion Festival 2019
17/05/2019

Jazz Art Fashion Festival 2019

11-12 maja odbyła się V edycji Jazz Art Fashion Festival w warszawskim Koneserze, w wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci Grafiki WIT.
Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna
16/05/2019

Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna

Zapraszamy do udziału w konferencji Oracle Cloud Day 2019, która odbędzie się 21 maja 2019 roku, w warszawskim hotelu Hilton.
Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina
14/05/2019

Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina

Wykład odbędzie się o godzinie 12:00 w czwartek - 30 maja br.  w sali N14 przy ul. Newelskiej 6.