Spotkanie z Mistrzem: prof. Mieczysław Wasilewski

W dniu 22 czerwca 2017 w Muzeum Plakatu w Wilanowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Profesor Mieczysław Wasilewski oprowadził nas po swojej wystawie.
Studenci kierunku Grafika WIT, mieli unikatową możliwość zapoznania się z dorobkiem artysty i porozmawiania osobiście o warsztacie Twórcy.

Dzięki spotkaniu studenci mogli przyjrzeć się i posłuchać w jaki sposób ewoluowały sztuki wizualne w Polsce. Zapoznali się z kilkudziesięcioletnim dorobkiem legendarnego grafika, współtworzącego Polską Szkołę Plakatu.

Serdecznie dziękujemy Panu Profesorowi za tak inspirujące spotkanie.

Wystawa, którą możecie oglądać do 16 lipca 2017 w Muzeum Plakatu w Wilanowie ma na celu pokazanie twórczości profesora Mieczysława Wasilewskiego, który należy do grona najznakomitszych polskich projektantów graficznych i ilustratorów. Najnowszą twórczość, niezwykle oszczędnego w środkach plastycznych artysty, charakteryzuje głęboka, intelektualna przenikliwość. Plakaty zgromadzone na wystawie prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny. Wiele z nich można interpretować nie tylko jako nośnik informacji ale także jako oddzielne dzieła sztuki.

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.