Spotkanie z Mistrzem: prof. Mieczysław Wasilewski

W dniu 22 czerwca 2017 w Muzeum Plakatu w Wilanowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Profesor Mieczysław Wasilewski oprowadził nas po swojej wystawie.
Studenci kierunku Grafika WIT, mieli unikatową możliwość zapoznania się z dorobkiem artysty i porozmawiania osobiście o warsztacie Twórcy.

Dzięki spotkaniu studenci mogli przyjrzeć się i posłuchać w jaki sposób ewoluowały sztuki wizualne w Polsce. Zapoznali się z kilkudziesięcioletnim dorobkiem legendarnego grafika, współtworzącego Polską Szkołę Plakatu.

Serdecznie dziękujemy Panu Profesorowi za tak inspirujące spotkanie.

Wystawa, którą możecie oglądać do 16 lipca 2017 w Muzeum Plakatu w Wilanowie ma na celu pokazanie twórczości profesora Mieczysława Wasilewskiego, który należy do grona najznakomitszych polskich projektantów graficznych i ilustratorów. Najnowszą twórczość, niezwykle oszczędnego w środkach plastycznych artysty, charakteryzuje głęboka, intelektualna przenikliwość. Plakaty zgromadzone na wystawie prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny. Wiele z nich można interpretować nie tylko jako nośnik informacji ale także jako oddzielne dzieła sztuki.

Sztuczna inteligencja w Korekcie
14/01/2019

Sztuczna inteligencja w Korekcie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Grzegorza Rogali i Joanny Krzysztoń pt. „Sztuczna inteligencja w Korekcie
Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
11/01/2019

Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej, której WIT był współorganizatorem.
DESDEO - platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji – Seminarium
11/01/2019

W dniu 16 stycznia (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dr Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „DESDEO − pierwsza platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji na zasadach wolnego oprogramowania”.
Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
03/01/2019

Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

Zapraszamy 9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 do Galerii Retroavangarda Jerozolimskie Business Park na otwarcie dużej wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej pt. „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”.
Świąteczne godziny pracy
18/12/2018

Świąteczne godziny pracy

Przed planowaną wizytą w WIT, między 21 grudnia 2018 – 6 stycznia 2019 prosimy sprawdzić godziny pracy poszczególnych Działów w zakładce kontakt.
Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita
17/12/2018

Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita

Spotkania z Twórcami: Droga ponad celem – Czyli jak w ramach pracy nad dyplomem zrobić coś użytecznego – Bartek Kmita / CG Supervisor
Odbyło się w WIT 13 grudnia 2018r.