Spotkanie z Mistrzem: prof. Mieczysław Wasilewski

W dniu 22 czerwca 2017 w Muzeum Plakatu w Wilanowie odbyło się niecodzienne spotkanie. Profesor Mieczysław Wasilewski oprowadził nas po swojej wystawie.
Studenci kierunku Grafika WIT, mieli unikatową możliwość zapoznania się z dorobkiem artysty i porozmawiania osobiście o warsztacie Twórcy.

Dzięki spotkaniu studenci mogli przyjrzeć się i posłuchać w jaki sposób ewoluowały sztuki wizualne w Polsce. Zapoznali się z kilkudziesięcioletnim dorobkiem legendarnego grafika, współtworzącego Polską Szkołę Plakatu.

Serdecznie dziękujemy Panu Profesorowi za tak inspirujące spotkanie.

Wystawa, którą możecie oglądać do 16 lipca 2017 w Muzeum Plakatu w Wilanowie ma na celu pokazanie twórczości profesora Mieczysława Wasilewskiego, który należy do grona najznakomitszych polskich projektantów graficznych i ilustratorów. Najnowszą twórczość, niezwykle oszczędnego w środkach plastycznych artysty, charakteryzuje głęboka, intelektualna przenikliwość. Plakaty zgromadzone na wystawie prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny. Wiele z nich można interpretować nie tylko jako nośnik informacji ale także jako oddzielne dzieła sztuki.

Organizacja semestru zimowego 2020/21 od 19 października 2020
16/10/2020

Organizacja semestru zimowego 2020/21 od 19 października 2020

Zarządzenie Rektora w sprawie komunikatu Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 października 2020 r. dotyczącego wprowadzenia tzw. „strefy czerwonej” w Warszawie i wynikających z tego konsekwencji.
Projekt Wstrzymany Oddech
09/10/2020

Projekt Wstrzymany Oddech

Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala - wykładowcy kierunku Grafika WIT realizatorami projektu: WSTRZYMANY ODDECH
Organizacja semestru zimowego w roku akademickim 2020/2021
06/10/2020

Organizacja semestru zimowego w roku akademickim 2020/2021

Informacja dotycząca organizacji semestru zimowego w nowym roku akademickim 2020/2021.