Stypendia socjalne i zapomogi

Z dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego są jeszcze pieniądze na stypendia socjalne i zapomogi. Stypendium socjalne może otrzymać student studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (również powtarzający rok), który znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Stypendium przyznawane jest na semestr z możliwością jego przedłużenia. Aby otrzymać stypendium miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie studenta uprawniająca do otrzymania stypendium nie może przekroczyć kwoty 572 zł.
Zapomoga jest przyznawana w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego tym studentom, którzy z przyczyn losowych znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Świadczenie jest przyznawane na wniosek studenta. Wniosek o zapomogę powinien być udokumentowany odpowiednimi zaświadczeniami (wydanymi przez np.: urząd pracy, urząd gminy, straż pożarną, towarzystwo ubezpieczeniowe, policję, zakład opieki zdrowotnej). Student może otrzymać zapomogę co najwyżej dwa razy w roku akademickim. Wysokość zapomogi ustalana jest indywidualnie. Druki wniosków o stypendium socjalnego znajdują się na stronie www szkoły w zakładce pomoc finansowa/stypendia MNiSW lub w systemie UBI w dokumentach do pobrania. Wnioski należy składać do wydziałowych komisji stypendialnych

Antypody – podróż do raju
15/11/2019

Antypody – podróż do raju

14 listopada 2019 r. o godzinie 14.30 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbyło się otwarcie instalacji permanentnej „Antypody – podróż do raju”, którą zrealizowali wykładowcy Kierunku Grafika WIT: Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala.
Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019
15/11/2019

Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów RP
Zmarł dr Marek Doros
12/11/2019

Zmarł dr Marek Doros

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci dr. inż. Marka Dorosa, wykładowcy akademickiego na Wydziale Informatyki, wspaniałego człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii
08/11/2019

5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii

Plakat Anny Kłos zakwalifikował się do finału 5. Międzynarodowego Konkursu na temat typografii.
Wystawa Ich Dwoje
05/11/2019

Wystawa Ich Dwoje

Projekt - w ramach cyklu „Dances with Sculptures”, realizowany przez artystę i wykładowcę WIT, Piotra Janowczyka - zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.
Więcej o Wystawie Ich Dwoje
Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku
31/10/2019

Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku

Warsztaty odbędą się w dniach 8–11 listopada 2019 w Orońsku w ramach projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania”.
Dowiedz się więcej o Warsztatach Cyjanotypii