Świat stoi otworem przed specjalistą IT

Mimo zmieniającej się sytuacji na rynku pracy stale obserwujemy zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów IT. Wynagrodzenia rosną, a kierunki informatyczne stają się powoli jednymi z najbardziej obleganych. Ile zarobi i gdzie znajdzie pracę w Polsce i na świecie specjalista IT?
Polski rynek IT jest po Rosji drugim co do wielkości rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość rynku informatycznego w Polsce wzrosła w 2010 r. o 5,8% w skali rok do roku, osiągając niemal 26 mld PLN. Prognoza dotycząca roku 2011 przewiduje zwiększenie wartości rynku do poziomu ok. 28 mld PLN. Według wyników kilku cykli badania Antal Global Snaphot IT jest jedną z branż, gdzie pracodawcy zatrudniają najbardziej dynamicznie. Ostatni rok pokazuje, że deklaracje zatrudnienia specjalistów IT w przeciągu ostatniego roku nie spadały poniżej 50% przy umiarkowanym odsetku deklarowanych zwolnień. Świadczy to o tym, że jest to branża, gdzie wykwalifikowanym specjalistom i menedżerom najłatwiej znaleźć pracę. Źródło: http://biznes.onet.pl/swiat-stoi-otworem-przed-specjalista-it,18563,4895189,1,news-detal

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.
WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”
02/07/2020

WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”

Nasza Uczelnia po raz kolejny otrzymała certyfikat „Uczelnia Liderów” wraz z nagrodami specjalnymi.