Świat stoi otworem przed specjalistą IT

Mimo zmieniającej się sytuacji na rynku pracy stale obserwujemy zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów IT. Wynagrodzenia rosną, a kierunki informatyczne stają się powoli jednymi z najbardziej obleganych. Ile zarobi i gdzie znajdzie pracę w Polsce i na świecie specjalista IT?
Polski rynek IT jest po Rosji drugim co do wielkości rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość rynku informatycznego w Polsce wzrosła w 2010 r. o 5,8% w skali rok do roku, osiągając niemal 26 mld PLN. Prognoza dotycząca roku 2011 przewiduje zwiększenie wartości rynku do poziomu ok. 28 mld PLN. Według wyników kilku cykli badania Antal Global Snaphot IT jest jedną z branż, gdzie pracodawcy zatrudniają najbardziej dynamicznie. Ostatni rok pokazuje, że deklaracje zatrudnienia specjalistów IT w przeciągu ostatniego roku nie spadały poniżej 50% przy umiarkowanym odsetku deklarowanych zwolnień. Świadczy to o tym, że jest to branża, gdzie wykwalifikowanym specjalistom i menedżerom najłatwiej znaleźć pracę. Źródło: http://biznes.onet.pl/swiat-stoi-otworem-przed-specjalista-it,18563,4895189,1,news-detal

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
29/08/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 25 września 2019 o 18.00 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.
WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio
26/08/2019

WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio

Trwają wytężone prace i niebawem budynek, w którym odbywają się zajęcia studentów Grafiki WIT jak i cała okolica Galerii WIT zyskają nowy mural.
WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.
WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów
17/07/2019

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów

Uzyskaliśmy certyfikat Uczelnia Liderów 2019 z wyróżnieniem specjalnym! W Uczelni Liderów warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.