Uroczyste otwarcie Centrum Kompetencji firmy SAP

W dniu 21 czerwca br. w urzędzie Miasta Łodzi uroczyście otwarto Centrum Kompetencyjne firmy SAP, która istnieje od 1972 r. i jest jednym z największych dostawców oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem. W otwarciu Centrum uczestniczyli: wiceprezydent Łodzi Halina Rosiak, kierownictwo firmy SAP Polska, przedstawiciele świata biznesu i środowiska naukowego. Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania była reprezentowana przez prodziekana Wydziału Informatycznych Technik Zarządzania dr Andrzeja Kałuszko.
Zasadniczym celem Centrum jest wspieranie administracji samorządowej w zakresie pozyskiwania wiedzy i wypracowanie standardów w ramach projektów e-obywatel, e-urząd oraz udostępnianie nowoczesnych rozwiązań informatycznych dedykowanych uczelniom wyższym, co może przyczynić się także do powstania wyspecjalizowanej kadry nauczycieli akademickich w zakresie systemu SAP. Centrum będzie służyć studentom wyższych uczelni w całej Polsce w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu przedsiębiorstwem przy użyciu oprogramowania SAP. Najlepszym absolwentom oferowane będą programy stażowe w firmie Slavia Consulting z Warszawy. Slavia Consulting jest szybko rozwijającą się firmą doradczą powstałą w 2004 r., która specjalizuje się konsultingu IT i tworzeniu oprogramowania na potrzeby klientów. Trzy lata temu do programu studiów prowadzonych na Wydziale Informatycznych Technik Zarządzania został włączony przedmiot "Zintegrowane systemy zarządzania – na przykładzie SAP". Było to możliwe dzięki współpracy z firmą SLAVIA CONSULTING z Warszawy. Za jej pośrednictwem otrzymaliśmy z firmy SAP niezbędne oprogramowanie i materiały szkoleniowe. To krótkie doświadczenie dydaktyczne pozwala stwierdzić, że przedmiot cieszy się dużym zainteresowaniem studentów, którzy uznają pozyskane umiejętności za bardzo przydatne na rynku pracy. Zainteresowanie studentów przejawia się także w dość częstym wyborze tej tematyki przy pisaniu prac dyplomowych, takich jak np. - Analiza ekonomiczno-techniczna wdrożenia aplikacji R/3 firmy SAP w TVP S.A., - Ocena efektywności funkcjonowania zintegrowanego systemu zarządzania na przykładzie modułu ewidencji środków trwałych systemu mySAP.com., - Architektura systemów wysokiej dostępności dla aplikacji SAP R/3.

UPGROWTH - Najlepsze Dyplomy WIT 2018/2019
13/02/2020

UPGROWTH - Najlepsze Dyplomy WIT 2018/2019

Razem z Pragalerią zapraszamy na wernisaż UPGROWTH - Najlepsze Dyplomy WIT 2018/2019!
Wystawa Joanny Mankiewicz „Punkty zwrotne”
05/02/2020

Wystawa Joanny Mankiewicz „Punkty zwrotne”

Zapraszamy na wystawę Joanny Mankiewicz – wykładowcy Typografii Komputerowej na kierunku Grafika WIT.
Nowe metody selekcji podzbiorów instrumentów w złożonych problemach inwestycji portfelowych
04/02/2020

Referat wygłosi Dmitry Podkopaev – 10 lutego o godzinie 11:30.
Spotkania z Twórcami: Filip Pachucki - Video/Fotorelacja
31/01/2020

Spotkania z Twórcami: Filip Pachucki - Video/Fotorelacja

Wykład Filipa Pachuckiego "Animacja na potrzeby filmów, gier i reklam, odbył się w czwartek 30 stycznia 2020 r. w WIT.
Aukcja charytatywna - na pomoc Australii w Pragalerii
31/01/2020

Aukcja charytatywna - na pomoc Australii w Pragalerii

Dziękujemy wszystkim za przybycie i gratulujemy nabywcom dzieł.
Dynamiczne zarządzanie procesami
28/01/2020

Dynamiczne zarządzanie procesami

Dnia 20 stycznia Marek Szelągowski przedstawi referat w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.