Uroczyste otwarcie Centrum Kompetencji firmy SAP

W dniu 21 czerwca br. w urzędzie Miasta Łodzi uroczyście otwarto Centrum Kompetencyjne firmy SAP, która istnieje od 1972 r. i jest jednym z największych dostawców oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem. W otwarciu Centrum uczestniczyli: wiceprezydent Łodzi Halina Rosiak, kierownictwo firmy SAP Polska, przedstawiciele świata biznesu i środowiska naukowego. Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania była reprezentowana przez prodziekana Wydziału Informatycznych Technik Zarządzania dr Andrzeja Kałuszko.
Zasadniczym celem Centrum jest wspieranie administracji samorządowej w zakresie pozyskiwania wiedzy i wypracowanie standardów w ramach projektów e-obywatel, e-urząd oraz udostępnianie nowoczesnych rozwiązań informatycznych dedykowanych uczelniom wyższym, co może przyczynić się także do powstania wyspecjalizowanej kadry nauczycieli akademickich w zakresie systemu SAP. Centrum będzie służyć studentom wyższych uczelni w całej Polsce w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu przedsiębiorstwem przy użyciu oprogramowania SAP. Najlepszym absolwentom oferowane będą programy stażowe w firmie Slavia Consulting z Warszawy. Slavia Consulting jest szybko rozwijającą się firmą doradczą powstałą w 2004 r., która specjalizuje się konsultingu IT i tworzeniu oprogramowania na potrzeby klientów. Trzy lata temu do programu studiów prowadzonych na Wydziale Informatycznych Technik Zarządzania został włączony przedmiot "Zintegrowane systemy zarządzania – na przykładzie SAP". Było to możliwe dzięki współpracy z firmą SLAVIA CONSULTING z Warszawy. Za jej pośrednictwem otrzymaliśmy z firmy SAP niezbędne oprogramowanie i materiały szkoleniowe. To krótkie doświadczenie dydaktyczne pozwala stwierdzić, że przedmiot cieszy się dużym zainteresowaniem studentów, którzy uznają pozyskane umiejętności za bardzo przydatne na rynku pracy. Zainteresowanie studentów przejawia się także w dość częstym wyborze tej tematyki przy pisaniu prac dyplomowych, takich jak np. - Analiza ekonomiczno-techniczna wdrożenia aplikacji R/3 firmy SAP w TVP S.A., - Ocena efektywności funkcjonowania zintegrowanego systemu zarządzania na przykładzie modułu ewidencji środków trwałych systemu mySAP.com., - Architektura systemów wysokiej dostępności dla aplikacji SAP R/3.

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.
„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium
07/11/2018

„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.
Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT
29/10/2018

Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT

W dniach 21.11.2018 - 23.11.2018 w ramach Projektu UE pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędzie się druga edycja wizyty studyjnej studentów WIT w firmie IBPM S.A. w Gdyni.
Prelegenci z WIT na IX Zjeździe FUN
24/10/2018

Prelegenci z WIT na IX Zjeździe FUN

FUN – Forum Uczelni Niepublicznych jest Komisją Branżową Parlamentu Studentów RP zrzeszającą samorządy studenckie uczelni niepublicznych w Polsce.