Uroczyste otwarcie Centrum Kompetencji firmy SAP

28/06/2007

W dniu 21 czerwca br. w urzędzie Miasta Łodzi uroczyście otwarto Centrum Kompetencyjne firmy SAP, która istnieje od 1972 r. i jest jednym z największych dostawców oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem. W otwarciu Centrum uczestniczyli: wiceprezydent Łodzi Halina Rosiak, kierownictwo firmy SAP Polska, przedstawiciele świata biznesu i środowiska naukowego. Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania była reprezentowana przez prodziekana Wydziału Informatycznych Technik Zarządzania dr Andrzeja Kałuszko.

Zasadniczym celem Centrum jest wspieranie administracji samorządowej w zakresie pozyskiwania wiedzy i wypracowanie standardów w ramach projektów e-obywatel, e-urząd oraz udostępnianie nowoczesnych rozwiązań informatycznych dedykowanych uczelniom wyższym, co może przyczynić się także do powstania wyspecjalizowanej kadry nauczycieli akademickich w zakresie systemu SAP. Centrum będzie służyć studentom wyższych uczelni w całej Polsce w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu przedsiębiorstwem przy użyciu oprogramowania SAP. Najlepszym absolwentom oferowane będą programy stażowe w firmie Slavia Consulting z Warszawy. Slavia Consulting jest szybko rozwijającą się firmą doradczą powstałą w 2004 r., która specjalizuje się konsultingu IT i tworzeniu oprogramowania na potrzeby klientów. Trzy lata temu do programu studiów prowadzonych na Wydziale Informatycznych Technik Zarządzania został włączony przedmiot "Zintegrowane systemy zarządzania – na przykładzie SAP". Było to możliwe dzięki współpracy z firmą SLAVIA CONSULTING z Warszawy. Za jej pośrednictwem otrzymaliśmy z firmy SAP niezbędne oprogramowanie i materiały szkoleniowe. To krótkie doświadczenie dydaktyczne pozwala stwierdzić, że przedmiot cieszy się dużym zainteresowaniem studentów, którzy uznają pozyskane umiejętności za bardzo przydatne na rynku pracy. Zainteresowanie studentów przejawia się także w dość częstym wyborze tej tematyki przy pisaniu prac dyplomowych, takich jak np. - Analiza ekonomiczno-techniczna wdrożenia aplikacji R/3 firmy SAP w TVP S.A., - Ocena efektywności funkcjonowania zintegrowanego systemu zarządzania na przykładzie modułu ewidencji środków trwałych systemu mySAP.com., - Architektura systemów wysokiej dostępności dla aplikacji SAP R/3.