Varsoviada i sukces naszego Rektora

14/11/2012

W tym roku już po raz 49. Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa zorganizował VARSOVIADĘ - Igrzyska Studentów Pierwszego Roku. Zawody odbyły się w dniach 10-11 listopada na obiektach warszawskiego AWF ul. Marymoncka 34.

Impreza jest kierowana do studentów pierwszego roku, a można wziąć w niej udział jeden raz w życiu – po raz pierwszy będąc studentem pierwszego roku. W ubiegłym roku wystartowało w niej ponad 1000 osób z prawie wszystkich warszawskich uczelni. Tradycyjnie już uczestnicy rywalizowali w dyscyplinach indywidualnych: biegi przełajowe, ergometr wioślarski, pływanie, tenis stołowy i zespołowych: koszykówka, piłka nożna, piłka siatkowa.

Tradycją VARSOVIADY jest również specjalna konkurencja jaką jest Trójbój Rektorski, w którym biorą udział rektorzy warszawskich uczelni.
Miło nam poinformować, że w tej konkurencji nasz Rektor Prof. dr hab. Inż. Maciej Krawczak zdobył I miejsce.