WIT dla Szkół – warsztaty dla uczniów z Wyszkowa

7 grudnia w WIT odbyły się warsztaty dla grupy 26 uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie pt. Projektowanie Graficzne, które miały na celu zarysowanie uczestnikom charakteru pracy w roli grafika.

Osią warsztatów było zaprezentowanie działania i funkcji programu Adobe Photoshop CC na przykładzie ćwiczeń praktycznych:

• tworzenie fotomontażu z udostępnionych materiałów
  • obróbka cyfrowa zdjęć i edycja typografii
  • automatyzowanie pracy

Warsztaty poprowadzili wykładowcy kierunku Grafika WIT: Grzegorz Grodner i Kamil Mirkowicz

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za tak aktywny udział w warsztatach.

Warsztaty odbyły się w ramach umowy podpisanej pomiędzy Zespołem Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie a WIT. Współpraca związana jest z wdrażaniem projektu pt. „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe.

Kreatywny warsztat cyfrowy dla studentów WIT w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
20/11/2019

W dniach 22–25 listopada 2019 w ramach Projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbędą się zajęcia Kreatywny warsztat cyfrowy.
Nowa edycja kursów CISCO
18/11/2019

Nowa edycja kursów CISCO

Program Akademii CISCO przy WIT (tak jak każdej akademii CNAP) ma za zadanie uporządkować wiadomości i przygotować do zdania egzaminu na certyfikat CCNA. Materiały szkoleniowe oraz egzaminy są w języku polskim oraz angielskim (wszystkie semestry).
Więcej o kurach CISCO
Antypody – podróż do raju
15/11/2019

Antypody – podróż do raju

14 listopada 2019 r. o godzinie 14.30 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbyło się otwarcie instalacji permanentnej „Antypody – podróż do raju”, którą zrealizowali wykładowcy Kierunku Grafika WIT: Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala.
Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019
15/11/2019

Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów RP
5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii
08/11/2019

5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii

Plakat Anny Kłos zakwalifikował się do finału 5. Międzynarodowego Konkursu na temat typografii.
Wystawa Ich Dwoje
05/11/2019

Wystawa Ich Dwoje

Projekt - w ramach cyklu „Dances with Sculptures”, realizowany przez artystę i wykładowcę WIT, Piotra Janowczyka - zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.
Więcej o Wystawie Ich Dwoje