WIT laureatem IV edycji programu „Uczelnia Liderów”

24/06/2014

Miło nam poinformować o przyznaniu Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania, w ramach IV edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych, certyfikatu "Uczelnia Liderów - 2014".

Miło nam poinformować również o przyznaniu Panu Rektorowi - prof. nzw. dr hab. inż. Maciej Krawczak - wyróżnienia specjalnego "Aurea Praxis". Wyróżnienie zostało przyznane Panu Rektorowi w dowód uznania osobistych zasług w rozwoju Uczelni.

Certyfikat Studia z Przyszłością i Laur Innowacji dla kierunku ITZ WITCertyfikat Studia z Przyszłością i Laur Innowacji dla kierunku ITZ WIT

Program „Uczelnia Liderów”, który odbywa się pod honorowym patronatem prof. Jerzego Buzka, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, ma charakter akredytacji środowiskowej. Projekt adresowany jest do szkół wyższych przywiązujących szczególną wagę do kwestii kształcenia praktycznego, współpracy z biznesem oraz upowszechniania wśród studentów postaw proprzedsiębiorczych. W ramach „Uczelni Liderów” specjalna komisja, złożona z ekspertów reprezentujących ośrodki akademickie z całej Polski i specjalizujących się w problematyce zarządzania edukacją, akredytuje uczelnie uczestniczące w programie, badając jakość i efektywność ich działań na rzecz kształcenia absolwentów dobrze przygotowanych do wyzwań na rynku pracy. Komisji certyfikacyjnej przewodniczy prof. Dariusz Rott, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wybitny specjalista w dziedzinie polityki edukacyjnej, jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym.

WIT laureatem IV edycji programu „Uczelnia Liderów”