WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”

„Wieczny ogień” w reżyserii Piotra Janowczyka to krótkometrażowa artystyczna animacja według Ramayany na podstawie malowideł Stefana Norblina zdobiących pałac maharadży w Jodhpurze w Indiach.

Film powstał w ramach projektu „Ożywiamy dziedzictwo” i nawiązuje do niezwykłej historii największego zbioru poloników w Azji oraz wybitnego przykładu sztuki pierwszej połowy XX wieku.
W pałacu w Jodhpurze prowadzono prace konserwatorskie dzieł Norblina sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Grupą polskich konserwatorów kierował Józef Steciński.

Produkcja: Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA

Reżyseria: Piotr Janowczyk

Tekst na motywach Ramajany: Krzysztof Chimkowski

Opieka merytoryczna: Agnieszka Kasprzak

Patroni medialni: TVP Kultura, Rzeczpospolita, Focus Historia, dzieje.pl

14 listopada odbyła się uroczysta premiera filmu w Kinie Kultura, w której uczestniczyli wszyscy zaangażowani w ten projekt. Piotr Janowczyk, kierujący pracownią Ilustracji na kierunku Grafika WIT zaprosił do współpracy studentów i absolwentów Grafiki WIT.
Główny Animator filmu:

• Damian Galiński (absolwent Grafiki I stopnia na specjalności zaawansowane multimedia)

Na poziomie preprodukcji film tworzyli:

• Katarzyna Brzezińska (absolwentka Grafiki II stopnia na specjalności grafika cyfrowa)
  • Gabi Kowol (studentka Grafiki I stopnia na specjalności grafika użytkowa)
  • Anna Witkowska (studentka Grafiki I stopnia na specjalności techniki multimedialne)
  • Marlena Podlasek (absolwentka Grafiki II stopnia na specjalności zaawansowane multimedia)

Już wkrótce będziecie mogli zobaczyć film „Wieczny ogień” między innymi podczas Festiwalu Filmów Dokumentalnych Kino z Duszą: http://www.kinoteka.pl

Organizacja semestru zimowego 2020/21 od 19 października 2020
16/10/2020

Organizacja semestru zimowego 2020/21 od 19 października 2020

Zarządzenie Rektora w sprawie komunikatu Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 października 2020 r. dotyczącego wprowadzenia tzw. „strefy czerwonej” w Warszawie i wynikających z tego konsekwencji.
Projekt Wstrzymany Oddech
09/10/2020

Projekt Wstrzymany Oddech

Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala - wykładowcy kierunku Grafika WIT realizatorami projektu: WSTRZYMANY ODDECH
Organizacja semestru zimowego w roku akademickim 2020/2021
06/10/2020

Organizacja semestru zimowego w roku akademickim 2020/2021

Informacja dotycząca organizacji semestru zimowego w nowym roku akademickim 2020/2021.