WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”

„Wieczny ogień” w reżyserii Piotra Janowczyka to krótkometrażowa artystyczna animacja według Ramayany na podstawie malowideł Stefana Norblina zdobiących pałac maharadży w Jodhpurze w Indiach.

Film powstał w ramach projektu „Ożywiamy dziedzictwo” i nawiązuje do niezwykłej historii największego zbioru poloników w Azji oraz wybitnego przykładu sztuki pierwszej połowy XX wieku.
W pałacu w Jodhpurze prowadzono prace konserwatorskie dzieł Norblina sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Grupą polskich konserwatorów kierował Józef Steciński.

Produkcja: Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA

Reżyseria: Piotr Janowczyk

Tekst na motywach Ramajany: Krzysztof Chimkowski

Opieka merytoryczna: Agnieszka Kasprzak

Patroni medialni: TVP Kultura, Rzeczpospolita, Focus Historia, dzieje.pl

14 listopada odbyła się uroczysta premiera filmu w Kinie Kultura, w której uczestniczyli wszyscy zaangażowani w ten projekt. Piotr Janowczyk, kierujący pracownią Ilustracji na kierunku Grafika WIT zaprosił do współpracy studentów i absolwentów Grafiki WIT.
Główny Animator filmu:

• Damian Galiński (absolwent Grafiki I stopnia na specjalności zaawansowane multimedia)

Na poziomie preprodukcji film tworzyli:

• Katarzyna Brzezińska (absolwentka Grafiki II stopnia na specjalności grafika cyfrowa)
  • Gabi Kowol (studentka Grafiki I stopnia na specjalności grafika użytkowa)
  • Anna Witkowska (studentka Grafiki I stopnia na specjalności techniki multimedialne)
  • Marlena Podlasek (absolwentka Grafiki II stopnia na specjalności zaawansowane multimedia)

Już wkrótce będziecie mogli zobaczyć film „Wieczny ogień” między innymi podczas Festiwalu Filmów Dokumentalnych Kino z Duszą: http://www.kinoteka.pl

Uzyskaliśmy po raz kolejny certyfikat Uczelnia Liderów 2019
17/07/2019

Uzyskaliśmy po raz kolejny certyfikat Uczelnia Liderów 2019

WIT z ogólnopolskim certyfikatem Uczelnia Liderów 2019 oraz z wyróżnieniem specjalnym! Uczelnia, w której warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.
Justyna Kabala – „Trzy Kolory”
17/07/2019

Justyna Kabala – „Trzy Kolory”

Zapraszamy serdecznie na wystawę, której otwarcie odbędzie się 20 lipca o godzinie 16.00 w galerii Si:said w Kłajpedzie.
Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”
10/06/2019

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT
10/06/2019

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00