WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”

„Wieczny ogień” w reżyserii Piotra Janowczyka to krótkometrażowa artystyczna animacja według Ramayany na podstawie malowideł Stefana Norblina zdobiących pałac maharadży w Jodhpurze w Indiach.

Film powstał w ramach projektu „Ożywiamy dziedzictwo” i nawiązuje do niezwykłej historii największego zbioru poloników w Azji oraz wybitnego przykładu sztuki pierwszej połowy XX wieku.
W pałacu w Jodhpurze prowadzono prace konserwatorskie dzieł Norblina sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Grupą polskich konserwatorów kierował Józef Steciński.

Produkcja: Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA

Reżyseria: Piotr Janowczyk

Tekst na motywach Ramajany: Krzysztof Chimkowski

Opieka merytoryczna: Agnieszka Kasprzak

Patroni medialni: TVP Kultura, Rzeczpospolita, Focus Historia, dzieje.pl

14 listopada odbyła się uroczysta premiera filmu w Kinie Kultura, w której uczestniczyli wszyscy zaangażowani w ten projekt. Piotr Janowczyk, kierujący pracownią Ilustracji na kierunku Grafika WIT zaprosił do współpracy studentów i absolwentów Grafiki WIT.
Główny Animator filmu:

• Damian Galiński (absolwent Grafiki I stopnia na specjalności zaawansowane multimedia)

Na poziomie preprodukcji film tworzyli:

• Katarzyna Brzezińska (absolwentka Grafiki II stopnia na specjalności grafika cyfrowa)
  • Gabi Kowol (studentka Grafiki I stopnia na specjalności grafika użytkowa)
  • Anna Witkowska (studentka Grafiki I stopnia na specjalności techniki multimedialne)
  • Marlena Podlasek (absolwentka Grafiki II stopnia na specjalności zaawansowane multimedia)

Już wkrótce będziecie mogli zobaczyć film „Wieczny ogień” między innymi podczas Festiwalu Filmów Dokumentalnych Kino z Duszą: http://www.kinoteka.pl

„Current research and developments in optimization and image processing” – Seminarium
04/12/2018

W dniu 5 grudnia o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Profesor Jean-Christophe Pesquet (Centre de Vision Numérique, CentraleSupelec, University Paris-Saclay, Inria, France) przedstawi referat „Current research and developments in optimization and image processing”.
Wyróżnienie Honorowe w konkursie Ecuador Poster Bienal dla Łukasza Ulatowskiego – studenta WIT
20/11/2018

Łukasz Ulatowski – student WIT, który otrzymał Wyróżnienie Honorowe w prestiżowym międzynarodowym konkursie Ecuador Poster Bienal za serię plakatów społecznych zbiera kolejne Gratulacje!
Academic League of Games w konkursie Projuvenes
20/11/2018

Academic League of Games w konkursie Projuvenes "Studencka Innowacja"

Academic League of Games (ALOG) – projekt Samorządu Studentów WIT dostał nominację w kategorii "Studencka Innowacja" w konkursie Projuvenes - inicjatywie stworzonej przez Parlament Studencki RP. Aby wygrać potrzebują Waszego wsparcia
Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.