WIT rozszerza współpracę ze szkołami średnimi

Zgodnie z przyjętą przez WIT strategią edukacyjną dążymy do utworzenia pomostu ułatwiającego uczniom i absolwentom szkół średnich podjęcie decyzji wyboru studiów i realizację tej decyzji, tzn.:  - lepsze rozeznanie w ofercie edukacyjnej uczelni,  - bardziej świadomy wybór,  - łatwiejsze dostosowanie się do wymogów studiów wyższych. Pomost taki tworzymy wspólnie z naszymi partnerami – szkołami średnimi. Tylko w maju b.r. podpisaliśmy porozumienia dwoma szkołami. Są to:     Zespół Szkół nr 1 w Milanówku przy ul. Piasta 14 odwiedź szkołę >      i Zespół Szkół im. Jóżefa Bema w Milanówku przy ul.Wójtowskiej 3.  Porozumienia te, oprócz współpracy polegającej na wzajemnej wymiany informacji, przewidują szereg konkretnych działań zmierzających do integracji obu środowisk: zajęcia dla uczniów prowadzone w WIT, staże i praktyki studentów WIT w szkołach, współpraca merytoryczna przy tworzeniu programów nauczania, zajęcia w szkołach prowadzone przez wykładowców WIT i wiele innych.  Spodziewamy się, że bezpośrednim efektem takiej współpracy będzie lepsze przygotowanie maturzystów do podjęcia studiów, lepsze dostosowanie oferty studiów w WIT do oczekiwań i zainteresowań maturzystów, większa skuteczność procesu edukacyjnego dzięki wzajemnej pomocy kadry dydaktycznej partnerów.

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".
Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki
19/03/2019

Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki

22 lutego 2019 r. w Galeria Bielska BWA odbył się wernisaż wystawy "Tajemnica drugiej strony" pracownika WIT Dariusza Mląckiego, który prowadzi na kierunku Grafika zajęcia z Rysunku i Malarstwa.
Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną
18/03/2019

Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną

Zapraszamy na wystawę Joanny Krzysztoń - wykładowcy Malarstwa na kierunku Grafika WIT.
Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów
15/03/2019

Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów

WIT partnerem Międzynarodowego Konkursu Ilustratorskiego SIGNU. W jury konkursu jest Anna Kłos , która prowadzi zajęcia z projektowania graficznego oraz wykłady z historii projektowania graficznego w WIT.
Finał akcji „Czekam na Ciebie”
11/03/2019

Finał akcji „Czekam na Ciebie”

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszytkim za wsparcie akcji „Czekam na Ciebie”. Zebrane zostało 6 200,00 (sześć tysięcy dwieście złotych)! Trzy grafiki zostały zakupione przez WIT - wkrótce będziecie mogli je podziwiać na korytarzu w budynku przy ul. Newelskiej.