WIT rozszerza współpracę ze szkołami średnimi

Zgodnie z przyjętą przez WIT strategią edukacyjną dążymy do utworzenia pomostu ułatwiającego uczniom i absolwentom szkół średnich podjęcie decyzji wyboru studiów i realizację tej decyzji, tzn.:  - lepsze rozeznanie w ofercie edukacyjnej uczelni,  - bardziej świadomy wybór,  - łatwiejsze dostosowanie się do wymogów studiów wyższych. Pomost taki tworzymy wspólnie z naszymi partnerami – szkołami średnimi. Tylko w maju b.r. podpisaliśmy porozumienia dwoma szkołami. Są to:     Zespół Szkół nr 1 w Milanówku przy ul. Piasta 14 odwiedź szkołę >      i Zespół Szkół im. Jóżefa Bema w Milanówku przy ul.Wójtowskiej 3.  Porozumienia te, oprócz współpracy polegającej na wzajemnej wymiany informacji, przewidują szereg konkretnych działań zmierzających do integracji obu środowisk: zajęcia dla uczniów prowadzone w WIT, staże i praktyki studentów WIT w szkołach, współpraca merytoryczna przy tworzeniu programów nauczania, zajęcia w szkołach prowadzone przez wykładowców WIT i wiele innych.  Spodziewamy się, że bezpośrednim efektem takiej współpracy będzie lepsze przygotowanie maturzystów do podjęcia studiów, lepsze dostosowanie oferty studiów w WIT do oczekiwań i zainteresowań maturzystów, większa skuteczność procesu edukacyjnego dzięki wzajemnej pomocy kadry dydaktycznej partnerów.

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.
WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”
02/07/2020

WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”

Nasza Uczelnia po raz kolejny otrzymała certyfikat „Uczelnia Liderów” wraz z nagrodami specjalnymi.
Dzień Otwarty WIT
20/06/2020

Dzień Otwarty WIT

Obejrzyj webinary DNIA OTWARTEGO WIT on‑line!