WIT rozszerza współpracę ze szkołami średnimi

Zgodnie z przyjętą przez WIT strategią edukacyjną dążymy do utworzenia pomostu ułatwiającego uczniom i absolwentom szkół średnich podjęcie decyzji wyboru studiów i realizację tej decyzji, tzn.:  - lepsze rozeznanie w ofercie edukacyjnej uczelni,  - bardziej świadomy wybór,  - łatwiejsze dostosowanie się do wymogów studiów wyższych. Pomost taki tworzymy wspólnie z naszymi partnerami – szkołami średnimi. Tylko w maju b.r. podpisaliśmy porozumienia dwoma szkołami. Są to:     Zespół Szkół nr 1 w Milanówku przy ul. Piasta 14 odwiedź szkołę >      i Zespół Szkół im. Jóżefa Bema w Milanówku przy ul.Wójtowskiej 3.  Porozumienia te, oprócz współpracy polegającej na wzajemnej wymiany informacji, przewidują szereg konkretnych działań zmierzających do integracji obu środowisk: zajęcia dla uczniów prowadzone w WIT, staże i praktyki studentów WIT w szkołach, współpraca merytoryczna przy tworzeniu programów nauczania, zajęcia w szkołach prowadzone przez wykładowców WIT i wiele innych.  Spodziewamy się, że bezpośrednim efektem takiej współpracy będzie lepsze przygotowanie maturzystów do podjęcia studiów, lepsze dostosowanie oferty studiów w WIT do oczekiwań i zainteresowań maturzystów, większa skuteczność procesu edukacyjnego dzięki wzajemnej pomocy kadry dydaktycznej partnerów.

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.