WIT rozszerza współpracę ze szkołami średnimi

Zgodnie z przyjętą przez WIT strategią edukacyjną dążymy do utworzenia pomostu ułatwiającego uczniom i absolwentom szkół średnich podjęcie decyzji wyboru studiów i realizację tej decyzji, tzn.:  - lepsze rozeznanie w ofercie edukacyjnej uczelni,  - bardziej świadomy wybór,  - łatwiejsze dostosowanie się do wymogów studiów wyższych. Pomost taki tworzymy wspólnie z naszymi partnerami – szkołami średnimi. Tylko w maju b.r. podpisaliśmy porozumienia dwoma szkołami. Są to:     Zespół Szkół nr 1 w Milanówku przy ul. Piasta 14 odwiedź szkołę >      i Zespół Szkół im. Jóżefa Bema w Milanówku przy ul.Wójtowskiej 3.  Porozumienia te, oprócz współpracy polegającej na wzajemnej wymiany informacji, przewidują szereg konkretnych działań zmierzających do integracji obu środowisk: zajęcia dla uczniów prowadzone w WIT, staże i praktyki studentów WIT w szkołach, współpraca merytoryczna przy tworzeniu programów nauczania, zajęcia w szkołach prowadzone przez wykładowców WIT i wiele innych.  Spodziewamy się, że bezpośrednim efektem takiej współpracy będzie lepsze przygotowanie maturzystów do podjęcia studiów, lepsze dostosowanie oferty studiów w WIT do oczekiwań i zainteresowań maturzystów, większa skuteczność procesu edukacyjnego dzięki wzajemnej pomocy kadry dydaktycznej partnerów.

Plakaty urugwajskie – wykład Gabriela Benderskiego
23/05/2019

Plakaty urugwajskie – wykład Gabriela Benderskiego

Zapraszamy na wykład pt. Plakaty urugwajskie, który poprowadzi Gabriel Benderski, artysta grafik z Urugwaju.
Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka
22/05/2019

Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka

Serdecznie zapraszamy na wystawę Krzysztofa Franaszka – wykładowcy na kierunku Grafika WIT.
Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT
17/05/2019

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych”
Jazz Art Fashion Festival 2019
17/05/2019

Jazz Art Fashion Festival 2019

11-12 maja odbyła się V edycji Jazz Art Fashion Festival w warszawskim Koneserze, w wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci Grafiki WIT.
Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna
16/05/2019

Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna

Zapraszamy do udziału w konferencji Oracle Cloud Day 2019, która odbędzie się 21 maja 2019 roku, w warszawskim hotelu Hilton.
Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina
14/05/2019

Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina

Wykład odbędzie się o godzinie 12:00 w czwartek - 30 maja br.  w sali N14 przy ul. Newelskiej 6.