Wizyta uczniów Zespołu Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce

W dniach 8 i 13 kwietnia 2015 roku w ramach cyklu „Spotkania z WIT”, naszą Uczelnię odwiedzili uczniowie I, II, III i IV klas Technikum o profilu technik informatyk wraz z nauczycielami: Haliną Plasotą, Anną Zubow, Tomaszem Kaliszukiem, Kamilą Chebdą, Jarosławem Dziergowskim. Spotkanie w WIT rozpoczęło się od powitania gości przez Władze Uczelni.

Przyszli maturzyści poczuli smak studiów poprzez uczestnictwo w wykładach, warsztatach przygotowanych specjalnie na tę okazję przez wykładowców WIT.

Dr Piotr Krochmalski, realizujący na kierunku Grafika Sztukę reklamy, poprowadził wykład pt. „Projekt wstrętny kabanos – w reklamie nie ma przypadków beznadziejnych”. Nie jest wielką sztuką wymyślenie znakomitej kampanii reklamowej dla dobrego, oryginalnego produktu. Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy musimy stworzyć reklamę produktu nieciekawego, nieatrakcyjnego, a na domiar nie posiadającego specjalnych racjonalnych walorów. A jednak…dobra reklama nie zna przypadków beznadziejnych.

Mgr Zenon Balcer, realizujący na kierunku Grafika Film Cyfrowy, poprowadził wykład oraz warsztat, których temat przewodni to pikselacja a time-lapse - animacja jaką można wykonać przy użyciu aparatu fotograficznego. Omówił zagadnienia poruszane podczas zajęć z podstaw animacji i filmu cyfrowego, pokazał prace studentów wykonane w poprzednich latach.

Studenci WIT: Maciej Kupidura oraz Konrad Dylski zaprezentowali możliwości drukarki 3D MakerBot Replicator 2, z której korzystają na zajęciach nasi studenci.

Podczas całej wizyty uczniowie mieli możliwość rozmów ze studentami z kierunków wykładanych na WIT. Przygotowaliśmy też dla naszych gości mały poczęstunek, przy którym dalej prowadzono rozmowy na temat studiowania na WIT.

Fotorelacja z wizyty uczniów

Sztuczna inteligencja w Korekcie
14/01/2019

Sztuczna inteligencja w Korekcie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Grzegorza Rogali i Joanny Krzysztoń pt. „Sztuczna inteligencja w Korekcie
Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
11/01/2019

Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej, której WIT był współorganizatorem.
DESDEO - platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji – Seminarium
11/01/2019

W dniu 16 stycznia (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dr Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „DESDEO − pierwsza platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji na zasadach wolnego oprogramowania”.
Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
03/01/2019

Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

Zapraszamy 9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 do Galerii Retroavangarda Jerozolimskie Business Park na otwarcie dużej wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej pt. „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”.
Świąteczne godziny pracy
18/12/2018

Świąteczne godziny pracy

Przed planowaną wizytą w WIT, między 21 grudnia 2018 – 6 stycznia 2019 prosimy sprawdzić godziny pracy poszczególnych Działów w zakładce kontakt.
Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita
17/12/2018

Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita

Spotkania z Twórcami: Droga ponad celem – Czyli jak w ramach pracy nad dyplomem zrobić coś użytecznego – Bartek Kmita / CG Supervisor
Odbyło się w WIT 13 grudnia 2018r.