Wizyta uczniów Zespołu Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce

W dniach 8 i 13 kwietnia 2015 roku w ramach cyklu „Spotkania z WIT”, naszą Uczelnię odwiedzili uczniowie I, II, III i IV klas Technikum o profilu technik informatyk wraz z nauczycielami: Haliną Plasotą, Anną Zubow, Tomaszem Kaliszukiem, Kamilą Chebdą, Jarosławem Dziergowskim. Spotkanie w WIT rozpoczęło się od powitania gości przez Władze Uczelni.

Przyszli maturzyści poczuli smak studiów poprzez uczestnictwo w wykładach, warsztatach przygotowanych specjalnie na tę okazję przez wykładowców WIT.

Dr Piotr Krochmalski, realizujący na kierunku Grafika Sztukę reklamy, poprowadził wykład pt. „Projekt wstrętny kabanos – w reklamie nie ma przypadków beznadziejnych”. Nie jest wielką sztuką wymyślenie znakomitej kampanii reklamowej dla dobrego, oryginalnego produktu. Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy musimy stworzyć reklamę produktu nieciekawego, nieatrakcyjnego, a na domiar nie posiadającego specjalnych racjonalnych walorów. A jednak…dobra reklama nie zna przypadków beznadziejnych.

Mgr Zenon Balcer, realizujący na kierunku Grafika Film Cyfrowy, poprowadził wykład oraz warsztat, których temat przewodni to pikselacja a time-lapse - animacja jaką można wykonać przy użyciu aparatu fotograficznego. Omówił zagadnienia poruszane podczas zajęć z podstaw animacji i filmu cyfrowego, pokazał prace studentów wykonane w poprzednich latach.

Studenci WIT: Maciej Kupidura oraz Konrad Dylski zaprezentowali możliwości drukarki 3D MakerBot Replicator 2, z której korzystają na zajęciach nasi studenci.

Podczas całej wizyty uczniowie mieli możliwość rozmów ze studentami z kierunków wykładanych na WIT. Przygotowaliśmy też dla naszych gości mały poczęstunek, przy którym dalej prowadzono rozmowy na temat studiowania na WIT.

Fotorelacja z wizyty uczniów

WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”
16/11/2018

WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”

„Wieczny ogień” w reżyserii Piotra Janowczyka to krótkometrażowa artystyczna animacja według Ramayany na podstawie malowideł Stefana Norblina zdobiących pałac maharadży w Jodhpurze w Indiach.
Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.
„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium
07/11/2018

„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.
Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT
29/10/2018

Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT

W dniach 21.11.2018 - 23.11.2018 w ramach Projektu UE pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędzie się druga edycja wizyty studyjnej studentów WIT w firmie IBPM S.A. w Gdyni.