Wizyta uczniów Zespołu Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce

W dniach 8 i 13 kwietnia 2015 roku w ramach cyklu „Spotkania z WIT”, naszą Uczelnię odwiedzili uczniowie I, II, III i IV klas Technikum o profilu technik informatyk wraz z nauczycielami: Haliną Plasotą, Anną Zubow, Tomaszem Kaliszukiem, Kamilą Chebdą, Jarosławem Dziergowskim. Spotkanie w WIT rozpoczęło się od powitania gości przez Władze Uczelni.

Przyszli maturzyści poczuli smak studiów poprzez uczestnictwo w wykładach, warsztatach przygotowanych specjalnie na tę okazję przez wykładowców WIT.

Dr Piotr Krochmalski, realizujący na kierunku Grafika Sztukę reklamy, poprowadził wykład pt. „Projekt wstrętny kabanos – w reklamie nie ma przypadków beznadziejnych”. Nie jest wielką sztuką wymyślenie znakomitej kampanii reklamowej dla dobrego, oryginalnego produktu. Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy musimy stworzyć reklamę produktu nieciekawego, nieatrakcyjnego, a na domiar nie posiadającego specjalnych racjonalnych walorów. A jednak…dobra reklama nie zna przypadków beznadziejnych.

Mgr Zenon Balcer, realizujący na kierunku Grafika Film Cyfrowy, poprowadził wykład oraz warsztat, których temat przewodni to pikselacja a time-lapse - animacja jaką można wykonać przy użyciu aparatu fotograficznego. Omówił zagadnienia poruszane podczas zajęć z podstaw animacji i filmu cyfrowego, pokazał prace studentów wykonane w poprzednich latach.

Studenci WIT: Maciej Kupidura oraz Konrad Dylski zaprezentowali możliwości drukarki 3D MakerBot Replicator 2, z której korzystają na zajęciach nasi studenci.

Podczas całej wizyty uczniowie mieli możliwość rozmów ze studentami z kierunków wykładanych na WIT. Przygotowaliśmy też dla naszych gości mały poczęstunek, przy którym dalej prowadzono rozmowy na temat studiowania na WIT.

Fotorelacja z wizyty uczniów

Asertywność wspiera karierę zawodową – rozwiń swoje umiejętności i sprawdź jak uczymy zdalnie.
16/09/2020

Zapraszamy na dwugodzinny warsztat, na którym dowiesz się jak pracujemy na zajęciach w formule zdalnej.
Piękno stworzenia - wystawa
09/09/2020

Piękno stworzenia - wystawa

Zapraszamy na wystawę malarstwa Anety Jaźwińskiej pt. „Piękno stworzenia” która odbędzie się w niedzielę 13 września 2020 r. o godzinie 17:00 w Wieluniu, ul. Narutowicza 13.
Modelowanie mikroekonomiczne podaży - pułapki neoklasycznych funkcji produkcji
09/09/2020

Modelowanie mikroekonomiczne podaży - pułapki neoklasycznych funkcji produkcji

Zapraszamy na seminarium Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i  Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.