Władze WIT podjęły decyzję o realizacji innowacyjnego projektu "Tworzenie idealnej szkoły wyższej". Celem tego przedsięwzięcia jest skorelowanie kształcenia z potrzebami gospodarki opartej na wiedzy (GOW).

Pierwszym etapem projektu jest tworzenie wizji szkoły, czyli wyobrażenia o tym, jak ma ona wyglądać w przyszłości - czego i jak bedzie się uczyć. W tym celu, w dniach 19-21 maja 2006 roku odbędzie się warsztat, do prowadzenia którego użyta zostanie metoda zwana Search Conference. Jest to metoda przeznaczona do interaktywnego planowania, używana przez wiele czołowych organizacji, między innymi przez firmę Microsoft. W warsztacie weźmie udział około 50 uczestników, wśród nich przedstawiciele władz szkoły, wybrani wykładowcy, studenci, absolwenci i kandydaci na studentów. Do wzięcia udziału w warsztacie zostaną także zaproszeni przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz firm zatrudniajacych naszych absolwentów. Realizacja projektu odbywać się będzie w ścisłej współpracy pomiędzy władzami szkoły, samorządem studentów WIT, biurem karier "Sukces" i Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości. Autorem i koordynatorem projektu jest dr Halina Tomaszewska, specjalista od zarządzania zmianami w GOW.

Wystawa Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”
22/11/2019

Wystawa Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”.
Przyjdź na wystawę Piękno stworzenia
Kreatywny warsztat cyfrowy dla studentów WIT w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
20/11/2019

W dniach 22–25 listopada 2019 w ramach Projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbędą się zajęcia Kreatywny warsztat cyfrowy.
Nowa edycja kursów CISCO
18/11/2019

Nowa edycja kursów CISCO

Program Akademii CISCO przy WIT (tak jak każdej akademii CNAP) ma za zadanie uporządkować wiadomości i przygotować do zdania egzaminu na certyfikat CCNA. Materiały szkoleniowe oraz egzaminy są w języku polskim oraz angielskim (wszystkie semestry).
Więcej o kurach CISCO
Antypody – podróż do raju
15/11/2019

Antypody – podróż do raju

14 listopada 2019 r. o godzinie 14.30 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbyło się otwarcie instalacji permanentnej „Antypody – podróż do raju”, którą zrealizowali wykładowcy Kierunku Grafika WIT: Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala.
Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019
15/11/2019

Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów RP
5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii
08/11/2019

5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii

Plakat Anny Kłos zakwalifikował się do finału 5. Międzynarodowego Konkursu na temat typografii.