Wykład Ochrona danych osobowych w świetle RODO 2018 - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wykładu Ochrona danych osobowych w świetle RODO 2018, który odbył się 14 października o godz. 11:30 w sali N2. Gościem specjalnym był dr Maciej Kawecki, Doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Cyfryzacji.
Wykład Ochrona danych osobowych w świetle RODO 2018 - dr Maciej Kawecki

„Informacja to dziś jedna z najważniejszych walut świata. Dlatego dane osobowe warto chronić” - podkreśla dr Maciej Kawecki , doradca Ministra Cyfryzacji

RODO czyli Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych wchodzi w życie już 25 maja 2018 r.

Idea utworzenia Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych Osobowych jest efektem wejścia w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony danych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwanego dalej RODO oraz wprowadzenia w Rozporządzeniu Ministra Pracy z 2014 r. nowej klasyfikacji zawodu (specjalności) na potrzeby rynku pracy Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Inspektor wyznaczany jest na podstawie kwalifikacji zawodowych, a w szczególności wiedzy fachowej na temat prawa i praktyk w dziedzinie ochrony danych oraz umiejętności wypełnienia zadań, o których mowa w art. 39 RODO, stąd też wynika naturalna potrzeba systematycznego edukowania kwalifikowanych specjalistów z zakresu zarządzania bezpieczeństwem informacji i danych osobowych.

Prognozując potrzeby merytorycznej wymiany doświadczeń między specjalistami, ekspertami oraz praktykami, realizującymi zadania obecnego ABI, a w niedalekiej przyszłości i nowego podmiotu zarządzającego bezpieczeństwem danych osobowych - Inspektora Ochrony Danych, grupa inicjatywna w dniu 12 października 2016 r. podjęła uchwały wymagane przepisami prawa o stowarzyszeniach.

Fotorelacja z wydarzenia

Foto 1Foto 2Foto 3Foto 4Foto 5Foto 6Foto 7Foto 8
16/08/2018

Zmarł Profesor Florian Stanisław Piasecki

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci prof. dr. hab. inż. Floriana Stanisława Piaseckiego, wykładowcy akademickiego na Wydziale Informatycznych Technik Zarządzania, wspaniałego człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w 17 sierpnia 2018 r. o godz. 14:00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Morze możliwości – wernisaż wystawy Anety Jaźwińskiej
05/07/2018

Morze możliwości – wernisaż wystawy Anety Jaźwińskiej

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy Morze możliwości Anety Jaźwińskiej – wykładowcy na kierunku Grafika WIT.
Partnerstwo WIT z ORACLE POLSKA w realizacji studiów I stopnia na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania
04/07/2018

Miło nam zakomunikować iż złożony przez nas wniosek o dofinansowanie z funduszy UE studiów inżynierskich I stopnia na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania w specjalności ORACLE Cloud w Biznesie uzyskał pozytywne opinie i został zakwalifikowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Fotorelacja z Dnia Otwartego 2018
03/07/2018

Fotorelacja z Dnia Otwartego 2018

Serdecznie dziękujemy Wam za tak liczne przybycie 💪 Zobaczcie, co działo się podczas Dnia Otwartego 2018.
„Czego nie mówią nam rankingi?” – Seminarium
15/06/2018

„Czego nie mówią nam rankingi?” – Seminarium

W dniu 20 czerwca (środa), o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Ignacy Kaliszewski przedstawi referat „Czego nie mówią nam rankingi?”
Wystawa najlepszych prac studentów grafiki WIT
12/06/2018

Wystawa najlepszych prac studentów grafiki WIT

Serdecznie zapraszamy na wystawę najlepszych prac studentów grafiki WIT. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Korekta – ul. Mazowiecka 11a, Warszawa.