Wykład pt. "Zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz struktury reagujące na ataki i incydenty komputerowe"

Wydział Informatyki zaprasza na wykład pt. "Zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz struktury reagujące na ataki i incydenty komputerowe". Wykład zostanie poprowadzony przez specjalistów Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe (CERT) oraz Biura Badań Kryminalistycznych (informatyka śledcza).

Termin i miejsce wykładu:

8 grudnia 2014 r. (poniedziałek), godz. 17:30-18:30, sala N2 na ul. Newelskiej 6

Program wykładu:

1. Kto to jest haker? Co to pojęcie dziś oznacza?
  2. Co to jest CERT i czym się zajmuje.
  3. Charakterystyka i zakres zadań CERT.GOV.PL.
  4. Systemy używane przez CERT.GOV.PL ze specyfiką systemu ARAKIS-GOV
  5. Przykład praktyczny - klient botnetu
  6. Przykład praktyczny - kradzież danych
  7. Przykład praktyczny - phishing
  8. Przykład praktyczny - atak DDoS
  9. Internet of Things - nowe zagrożenia?

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".
Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki
19/03/2019

Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki

22 lutego 2019 r. w Galeria Bielska BWA odbył się wernisaż wystawy "Tajemnica drugiej strony" pracownika WIT Dariusza Mląckiego, który prowadzi na kierunku Grafika zajęcia z Rysunku i Malarstwa.
Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną
18/03/2019

Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną

Zapraszamy na wystawę Joanny Krzysztoń - wykładowcy Malarstwa na kierunku Grafika WIT.
Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów
15/03/2019

Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów

WIT partnerem Międzynarodowego Konkursu Ilustratorskiego SIGNU. W jury konkursu jest Anna Kłos , która prowadzi zajęcia z projektowania graficznego oraz wykłady z historii projektowania graficznego w WIT.
Finał akcji „Czekam na Ciebie”
11/03/2019

Finał akcji „Czekam na Ciebie”

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszytkim za wsparcie akcji „Czekam na Ciebie”. Zebrane zostało 6 200,00 (sześć tysięcy dwieście złotych)! Trzy grafiki zostały zakupione przez WIT - wkrótce będziecie mogli je podziwiać na korytarzu w budynku przy ul. Newelskiej.