Wykład pt. "Zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz struktury reagujące na ataki i incydenty komputerowe"

Wydział Informatyki zaprasza na wykład pt. "Zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz struktury reagujące na ataki i incydenty komputerowe". Wykład zostanie poprowadzony przez specjalistów Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe (CERT) oraz Biura Badań Kryminalistycznych (informatyka śledcza).

Termin i miejsce wykładu:

8 grudnia 2014 r. (poniedziałek), godz. 17:30-18:30, sala N2 na ul. Newelskiej 6

Program wykładu:

1. Kto to jest haker? Co to pojęcie dziś oznacza?
  2. Co to jest CERT i czym się zajmuje.
  3. Charakterystyka i zakres zadań CERT.GOV.PL.
  4. Systemy używane przez CERT.GOV.PL ze specyfiką systemu ARAKIS-GOV
  5. Przykład praktyczny - klient botnetu
  6. Przykład praktyczny - kradzież danych
  7. Przykład praktyczny - phishing
  8. Przykład praktyczny - atak DDoS
  9. Internet of Things - nowe zagrożenia?

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.