Wykład pt. "Zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz struktury reagujące na ataki i incydenty komputerowe"

Wydział Informatyki zaprasza na wykład pt. "Zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz struktury reagujące na ataki i incydenty komputerowe". Wykład zostanie poprowadzony przez specjalistów Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe (CERT) oraz Biura Badań Kryminalistycznych (informatyka śledcza).

Termin i miejsce wykładu:

8 grudnia 2014 r. (poniedziałek), godz. 17:30-18:30, sala N2 na ul. Newelskiej 6

Program wykładu:

1. Kto to jest haker? Co to pojęcie dziś oznacza?
  2. Co to jest CERT i czym się zajmuje.
  3. Charakterystyka i zakres zadań CERT.GOV.PL.
  4. Systemy używane przez CERT.GOV.PL ze specyfiką systemu ARAKIS-GOV
  5. Przykład praktyczny - klient botnetu
  6. Przykład praktyczny - kradzież danych
  7. Przykład praktyczny - phishing
  8. Przykład praktyczny - atak DDoS
  9. Internet of Things - nowe zagrożenia?

Weź udział w programie Erasmus+
16/11/2020

Weź udział w programie Erasmus+

Szanowni Studenci! Mimo niesprzyjającej sytuacji związanej z epidemią Covid chcielibyśmy Wam przypomnieć o możliwości wzięcia udziału w programie Erasmus.
Valencia Design Education Forum 2020
04/11/2020

Valencia Design Education Forum 2020

Nasz wykładowca dr Michał Piekarski weźmie udział w konferencji online „Valencia Design Education Forum 2020” o edukacji w szkołach artystycznych.
O wyznaczaniu dwustronnych aproksymacji frontu Pareto w złożonych obliczeniowo problemach optymalizacji wielokryterialnej
04/11/2020

Zapraszamy na Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.