Wykład pt. "Zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz struktury reagujące na ataki i incydenty komputerowe"

Wydział Informatyki zaprasza na wykład pt. "Zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz struktury reagujące na ataki i incydenty komputerowe". Wykład zostanie poprowadzony przez specjalistów Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe (CERT) oraz Biura Badań Kryminalistycznych (informatyka śledcza).

Termin i miejsce wykładu:

8 grudnia 2014 r. (poniedziałek), godz. 17:30-18:30, sala N2 na ul. Newelskiej 6

Program wykładu:

1. Kto to jest haker? Co to pojęcie dziś oznacza?
  2. Co to jest CERT i czym się zajmuje.
  3. Charakterystyka i zakres zadań CERT.GOV.PL.
  4. Systemy używane przez CERT.GOV.PL ze specyfiką systemu ARAKIS-GOV
  5. Przykład praktyczny - klient botnetu
  6. Przykład praktyczny - kradzież danych
  7. Przykład praktyczny - phishing
  8. Przykład praktyczny - atak DDoS
  9. Internet of Things - nowe zagrożenia?

Na Pomoc Australii - Aukcja Charytatywna
24/01/2020

Na Pomoc Australii - Aukcja Charytatywna

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Aukcji Charytatywnej „Na Pomoc Australii!”.
Trzeci Wymiar Grafiki / Galeria WIT
24/01/2020

Trzeci Wymiar Grafiki / Galeria WIT

Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. „Trzeci Wymiar Grafiki”, na którą składają się prace studentów z pracowni Rzeźby Cyfrowej oraz Rzeźby i Rysunku prowadzonej przez dr Krzysztofa Franaszka.
Dowiedz sie więcej o wystawie Trzeci Wymiar Grafiki
WIT partnerem ITechDay 2020
23/01/2020

WIT partnerem ITechDay 2020

Jako Partner ITechDay 2020 serdecznie zapraszamy do udziału w tym niesamowitym wydarzeniu, które odbędzie się 3 marca 2020 r.
Poznaj szczegóły wydarzenia ITechDay 2020
Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
17/01/2020

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Zapraszamy na spotkanie z absolwentem Grafiki WIT Filipem Pachuckim, który od 5 lat profesjonalnie zajmuje się animacją komputerową na potrzeby filmów, gier i reklam!
Zastosowanie filtrów graficznych dla regularyzacji map fluencji w planowaniu radioterapii techniką IMRT
15/01/2020

20 stycznia Przemysław Juszczuk przedstawi referat w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN
Wystawa „Rośliny nas ocalą” / Fotorelacja z wernisażu
14/01/2020

Wystawa „Rośliny nas ocalą” / Fotorelacja z wernisażu

Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”, odbył się w niedzielę 19 stycznia o godz. 14.30 w Zespole pałacowo-parkowym PAN w Jabłonnie.