Wykład "The image processing as support to medical diagnosis, grading and prognosis. Specificity of medical image processing"

Przy wsparciu programu Erasmus gościmy na Wydziale Informatyki naukowców z Institut d’Investigació Sanitaria Pere Virgili (IISPV) z Hiszpanii. Są to pracownicy "Molecular Biology and Research Section": Dr Carlos López Pablo (B.Sc., Ph.D.) i Dr Marylène Lejeune (B.Sc., Ph.D.), zajmujący się komputerową analizą obrazów cyfrowych i jej zastosowaniami w diagnostyce medycznej.

W środę 19 marca br. od godz. 17:45 w sali N2 na parterze budynku WSISiZ przy ul. Newelskiej będzie można wysłuchać wykładu pt.
"The image processing as support to medical diagnosis, grading and prognosis. Specificity of medical image processing".
(językiem wykładowym będzie angielski; tłumaczenie nie jest przewidziane)

W wykładzie znajdą się następujące zagadnienia:
  • medical digital image definition and formation
  • types of medical images according to image acquisition process
  • microscopic image specificity
  • images supporting medical diagnosis, prognosis and grading in histology and histopathology
  • image processing in various types of images of tissue samples stained with DAB & H
  • projects connected with image processing on immunohistochemically stained tissue samples

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie z bardzo ciekawą dziedziną zastosowań komputerowego przetwarzania obrazów.

Wystawa Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”
22/11/2019

Wystawa Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”.
Przyjdź na wystawę Piękno stworzenia
Kreatywny warsztat cyfrowy dla studentów WIT w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
20/11/2019

W dniach 22–25 listopada 2019 w ramach Projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbędą się zajęcia Kreatywny warsztat cyfrowy.
Nowa edycja kursów CISCO
18/11/2019

Nowa edycja kursów CISCO

Program Akademii CISCO przy WIT (tak jak każdej akademii CNAP) ma za zadanie uporządkować wiadomości i przygotować do zdania egzaminu na certyfikat CCNA. Materiały szkoleniowe oraz egzaminy są w języku polskim oraz angielskim (wszystkie semestry).
Więcej o kurach CISCO
Antypody – podróż do raju
15/11/2019

Antypody – podróż do raju

14 listopada 2019 r. o godzinie 14.30 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbyło się otwarcie instalacji permanentnej „Antypody – podróż do raju”, którą zrealizowali wykładowcy Kierunku Grafika WIT: Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala.
Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019
15/11/2019

Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów RP
5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii
08/11/2019

5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii

Plakat Anny Kłos zakwalifikował się do finału 5. Międzynarodowego Konkursu na temat typografii.