Wykład "The image processing as support to medical diagnosis, grading and prognosis. Specificity of medical image processing"

Przy wsparciu programu Erasmus gościmy na Wydziale Informatyki naukowców z Institut d’Investigació Sanitaria Pere Virgili (IISPV) z Hiszpanii. Są to pracownicy "Molecular Biology and Research Section": Dr Carlos López Pablo (B.Sc., Ph.D.) i Dr Marylène Lejeune (B.Sc., Ph.D.), zajmujący się komputerową analizą obrazów cyfrowych i jej zastosowaniami w diagnostyce medycznej.

W środę 19 marca br. od godz. 17:45 w sali N2 na parterze budynku WSISiZ przy ul. Newelskiej będzie można wysłuchać wykładu pt.
"The image processing as support to medical diagnosis, grading and prognosis. Specificity of medical image processing".
(językiem wykładowym będzie angielski; tłumaczenie nie jest przewidziane)

W wykładzie znajdą się następujące zagadnienia:
  • medical digital image definition and formation
  • types of medical images according to image acquisition process
  • microscopic image specificity
  • images supporting medical diagnosis, prognosis and grading in histology and histopathology
  • image processing in various types of images of tissue samples stained with DAB & H
  • projects connected with image processing on immunohistochemically stained tissue samples

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie z bardzo ciekawą dziedziną zastosowań komputerowego przetwarzania obrazów.

Sztuczna inteligencja w Korekcie
14/01/2019

Sztuczna inteligencja w Korekcie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Grzegorza Rogali i Joanny Krzysztoń pt. „Sztuczna inteligencja w Korekcie
Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
11/01/2019

Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej, której WIT był współorganizatorem.
DESDEO - platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji – Seminarium
11/01/2019

W dniu 16 stycznia (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dr Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „DESDEO − pierwsza platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji na zasadach wolnego oprogramowania”.
Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
03/01/2019

Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

Zapraszamy 9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 do Galerii Retroavangarda Jerozolimskie Business Park na otwarcie dużej wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej pt. „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”.
Świąteczne godziny pracy
18/12/2018

Świąteczne godziny pracy

Przed planowaną wizytą w WIT, między 21 grudnia 2018 – 6 stycznia 2019 prosimy sprawdzić godziny pracy poszczególnych Działów w zakładce kontakt.
Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita
17/12/2018

Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita

Spotkania z Twórcami: Droga ponad celem – Czyli jak w ramach pracy nad dyplomem zrobić coś użytecznego – Bartek Kmita / CG Supervisor
Odbyło się w WIT 13 grudnia 2018r.