Wykład "The image processing as support to medical diagnosis, grading and prognosis. Specificity of medical image processing"

Przy wsparciu programu Erasmus gościmy na Wydziale Informatyki naukowców z Institut d’Investigació Sanitaria Pere Virgili (IISPV) z Hiszpanii. Są to pracownicy "Molecular Biology and Research Section": Dr Carlos López Pablo (B.Sc., Ph.D.) i Dr Marylène Lejeune (B.Sc., Ph.D.), zajmujący się komputerową analizą obrazów cyfrowych i jej zastosowaniami w diagnostyce medycznej.

W środę 19 marca br. od godz. 17:45 w sali N2 na parterze budynku WSISiZ przy ul. Newelskiej będzie można wysłuchać wykładu pt.
"The image processing as support to medical diagnosis, grading and prognosis. Specificity of medical image processing".
(językiem wykładowym będzie angielski; tłumaczenie nie jest przewidziane)

W wykładzie znajdą się następujące zagadnienia:
  • medical digital image definition and formation
  • types of medical images according to image acquisition process
  • microscopic image specificity
  • images supporting medical diagnosis, prognosis and grading in histology and histopathology
  • image processing in various types of images of tissue samples stained with DAB & H
  • projects connected with image processing on immunohistochemically stained tissue samples

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie z bardzo ciekawą dziedziną zastosowań komputerowego przetwarzania obrazów.

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów
17/07/2019

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów

Uzyskaliśmy certyfikat Uczelnia Liderów 2019 z wyróżnieniem specjalnym! W Uczelni Liderów warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.
Justyna Kabala – „Trzy Kolory”
17/07/2019

Justyna Kabala – „Trzy Kolory”

Zapraszamy serdecznie na wystawę, której otwarcie odbędzie się 20 lipca o godzinie 16.00 w galerii Si:said w Kłajpedzie.
Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”
10/06/2019

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT
10/06/2019

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00