Wykład "The image processing as support to medical diagnosis, grading and prognosis. Specificity of medical image processing"

Przy wsparciu programu Erasmus gościmy na Wydziale Informatyki naukowców z Institut d’Investigació Sanitaria Pere Virgili (IISPV) z Hiszpanii. Są to pracownicy "Molecular Biology and Research Section": Dr Carlos López Pablo (B.Sc., Ph.D.) i Dr Marylène Lejeune (B.Sc., Ph.D.), zajmujący się komputerową analizą obrazów cyfrowych i jej zastosowaniami w diagnostyce medycznej.

W środę 19 marca br. od godz. 17:45 w sali N2 na parterze budynku WSISiZ przy ul. Newelskiej będzie można wysłuchać wykładu pt.
"The image processing as support to medical diagnosis, grading and prognosis. Specificity of medical image processing".
(językiem wykładowym będzie angielski; tłumaczenie nie jest przewidziane)

W wykładzie znajdą się następujące zagadnienia:
  • medical digital image definition and formation
  • types of medical images according to image acquisition process
  • microscopic image specificity
  • images supporting medical diagnosis, prognosis and grading in histology and histopathology
  • image processing in various types of images of tissue samples stained with DAB & H
  • projects connected with image processing on immunohistochemically stained tissue samples

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie z bardzo ciekawą dziedziną zastosowań komputerowego przetwarzania obrazów.

Asertywność wspiera karierę zawodową – rozwiń swoje umiejętności i sprawdź jak uczymy zdalnie.
16/09/2020

Zapraszamy na dwugodzinny warsztat, na którym dowiesz się jak pracujemy na zajęciach w formule zdalnej.
Piękno stworzenia - wystawa
09/09/2020

Piękno stworzenia - wystawa

Zapraszamy na wystawę malarstwa Anety Jaźwińskiej pt. „Piękno stworzenia” która odbędzie się w niedzielę 13 września 2020 r. o godzinie 17:00 w Wieluniu, ul. Narutowicza 13.
Modelowanie mikroekonomiczne podaży - pułapki neoklasycznych funkcji produkcji
09/09/2020

Modelowanie mikroekonomiczne podaży - pułapki neoklasycznych funkcji produkcji

Zapraszamy na seminarium Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i  Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.