Wykład "The image processing as support to medical diagnosis, grading and prognosis. Specificity of medical image processing"

Przy wsparciu programu Erasmus gościmy na Wydziale Informatyki naukowców z Institut d’Investigació Sanitaria Pere Virgili (IISPV) z Hiszpanii. Są to pracownicy "Molecular Biology and Research Section": Dr Carlos López Pablo (B.Sc., Ph.D.) i Dr Marylène Lejeune (B.Sc., Ph.D.), zajmujący się komputerową analizą obrazów cyfrowych i jej zastosowaniami w diagnostyce medycznej.

W środę 19 marca br. od godz. 17:45 w sali N2 na parterze budynku WSISiZ przy ul. Newelskiej będzie można wysłuchać wykładu pt.
"The image processing as support to medical diagnosis, grading and prognosis. Specificity of medical image processing".
(językiem wykładowym będzie angielski; tłumaczenie nie jest przewidziane)

W wykładzie znajdą się następujące zagadnienia:
  • medical digital image definition and formation
  • types of medical images according to image acquisition process
  • microscopic image specificity
  • images supporting medical diagnosis, prognosis and grading in histology and histopathology
  • image processing in various types of images of tissue samples stained with DAB & H
  • projects connected with image processing on immunohistochemically stained tissue samples

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie z bardzo ciekawą dziedziną zastosowań komputerowego przetwarzania obrazów.

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie
16/09/2019

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie

Do 21 września trwa nabór na dualne studia stacjonarne „Technologie Oracle w biznesie” na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania
Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
29/08/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 25 września 2019 o 18.00 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.
WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio
26/08/2019

WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio

Trwają wytężone prace i niebawem budynek, w którym odbywają się zajęcia studentów Grafiki WIT jak i cała okolica Galerii WIT zyskają nowy mural.
WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.