Wystartuj z nami po sukces. Weź udział w Akademii Rachunkowości Deloitte

Jesteś ambitny i otwarty na świat? Chcesz poznać praktyczną stronę rachunkowości i audytu? Chcesz wziąć udział w ciekawych case studies? Jesteś na III roku studiów pierwszego stopnia lub I roku drugiego stopnia? Akademia Rachunkowości jest właśnie dla Ciebie!

Warsztaty z rachunkowości i audytu

Program warsztatów

W trakcie zajęć pokażemy Wam jak w praktyce wykorzystujemy wiedzę z zakresu rachunkowości, finansów i podatków. Przybliżymy Wam specyfikę pracy w dziale audytu i pokażemy, na czym polega wartość dodana, którą audyt tworzy dla biznesu. Przedstawimy zagadnienia związane z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej i porozmawiamy o różnicach pomiędzy nimi a zasadami obowiązującymi w Polsce. Weźmiecie udział w symulacji badania sprawozdania finansowego. Przeanalizujemy wspólnie cały proces na podstawie rzeczywistego badania, które przeprowadziliśmy. I wreszcie, zobaczycie, jaką rolę w badaniu sprawozdań finansowych odgrywa przegląd podatkowy. Spotkania mają formę interaktywnych wykładów oraz case studies.

Zapisy: do 6 listopada 2011 r.
Testy: 10 listopada 2011 r.

Warunki uczestnictwa

Zapraszamy studentów III roku pierwszego stopnia oraz I roku drugiego stopnia, chcących pogłębić swoją wiedzę z dziedziny rachunkowości oraz pragnących związać swoją przyszłą karierę z audytem. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby, które przejdą pozytywnie etap selekcji aplikacji, zostaną zaproszone do udziału w testach badających umiejętność wyciągania logicznych wniosków na podstawie analizy tekstów oraz danych liczbowych.

Program warsztatów – warszawskie biuro Deloitte

• 21 listopada 2011
    Rozpoczęcie Akademii
    "MSSF 3 - połączenie jednostek gospodarczych"
  • 30 listopada 2011
    "Ujęcie rachunkowe aktywów trwałych - MSR 16, MSR 38 i MSR 36"
  • 9 grudnia 2011
    "MSR 12, KSR 2 Podatek bieżący oraz podatek odroczony"
  • 14 grudnia 2011
    "Sprawozdania finansowe spółek branży Real Estate w świetle MSR 2, MSR 11, MSR 16 i MSR 40"
  • 11 stycznia 2012
    "Audyt w praktyce – case study"

APLIKUJ

careers.deloitte.com

Academic League of Games w konkursie Projuvenes
20/11/2018

Academic League of Games w konkursie Projuvenes "Studencka Innowacja"

Academic League of Games (ALOG) – projekt Samorządu Studentów WIT dostał nominację w kategorii "Studencka Innowacja" w konkursie Projuvenes - inicjatywie stworzonej przez Parlament Studencki RP. Aby wygrać potrzebują Waszego wsparcia
WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”
16/11/2018

WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”

„Wieczny ogień” w reżyserii Piotra Janowczyka to krótkometrażowa artystyczna animacja według Ramayany na podstawie malowideł Stefana Norblina zdobiących pałac maharadży w Jodhpurze w Indiach.
Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.
„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium
07/11/2018

„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.