Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

Zapraszamy 9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 do Galerii Retroavangarda Jerozolimskie Business Park na otwarcie dużej wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej pt. „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”.
Wystawa – Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru

Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru” to bardzo ciekawy przegląd najnowszych dokonań 28 peruwiańskich artystów. Większość prac powstała w 2018 roku. Przewagę stanowią prace na papierze, małego i średniego formatu w różnych technikach malarskich i graficznych (m.in. olej, akryl, akwarela, gwasz, tusz, linoryt, litografia, kolaż).

Prezentacji współczesnej sztuki peruwiańskiej towarzyszy indywidualna wystawa Daniela Rodrigueza z Limy. Wystawa nosi tytuł ‘Struktury Geometryczne’ i obejmuje 20 prac artysty z lat 2010-2018. Główną cześć wystawy stanowią prace z najnowszego cyklu geometrycznych kompozycji w technice akrylowej. Wyważone układy kompozycyjne oraz określona gama kolorystyczna sprawia, że prace Rodrigueza mają indywidualny i oryginalny charakter mimo wyczuwalnych inspiracji europejską awangardą. Na wystawie można też obejrzeć znakomite kolaże będące połączeniem fragmentów opakowań, tkanin, różnych rodzajów papieru i farby. Prace te powstałe kilkanaście lat temu nawiązują do twórczości wybitnego artysty hiszpańskiego Antoniego Tàpiesa.

Daniel Rodriguez kieruje grupą artystyczną Colorbox, którą założył w 2016 roku. Inicjatywa ta ma na celu między innymi promocję sztuki peruwiańskiej na arenie międzynarodowej. Do grupy Colorbox należą też Adriana Cillóniz, Allen Ladd i Verónica Penagos.

Wszyscy artyści biorący udział w wystawie współczesnej sztuki peruwiańskiej: Adriana Cillóniz, Adriana Romero, Aldo Ramírez, Aldo del Valle, Alex Sánchez Balboa, Allen Ladd, Ariana Macedo, Carlos Pulido, Carlos Lenes, Daniel Rodríguez, David Brillas, Diego Salazar, Dora Urdanegui, Franci Quirita, Francisco Pantigoso, Irina Gonzales, Lucia Portocarrero, Marco Gutiérrez, Nico Cotrina, Renato Rosado, Renzo Campodonico, Román Inciso, Rudy Munayco, Sandra Leonardo, Verónica Penagos, Víctor Navarro, Víctor Ruiz De Somocurcio, Yaneth Nuñez Trujillo.

Wystawa organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Peru.

Organizatorzy:

• Ambasada Peru w Polsce
  • WIT – Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania
  • Colorbox
  • Retroavangarda

Kurator wystawy: Anna Kłos
Koordynacja: Daniel Rodriguez, Colorbox

Wystawa potrwa do końca marca 2019.

Galeria Retroavangarda czynna jest od wtorku do piątku: w godz. 11.00–19.00
Galeria Retroavangarda Jerozolimskie Business Park
Aleje Jerozolimskie 146D, 02–305 Warszawa
www: retroavangarda.com

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie
16/09/2019

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie

Do 21 września trwa nabór na dualne studia stacjonarne „Technologie Oracle w biznesie” na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania
Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
29/08/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 25 września 2019 o 18.00 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.
WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio
26/08/2019

WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio

Trwają wytężone prace i niebawem budynek, w którym odbywają się zajęcia studentów Grafiki WIT jak i cała okolica Galerii WIT zyskają nowy mural.
WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.