Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

Zapraszamy 9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 do Galerii Retroavangarda Jerozolimskie Business Park na otwarcie dużej wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej pt. „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”.
Wystawa – Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru

Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru” to bardzo ciekawy przegląd najnowszych dokonań 28 peruwiańskich artystów. Większość prac powstała w 2018 roku. Przewagę stanowią prace na papierze, małego i średniego formatu w różnych technikach malarskich i graficznych (m.in. olej, akryl, akwarela, gwasz, tusz, linoryt, litografia, kolaż).

Prezentacji współczesnej sztuki peruwiańskiej towarzyszy indywidualna wystawa Daniela Rodrigueza z Limy. Wystawa nosi tytuł ‘Struktury Geometryczne’ i obejmuje 20 prac artysty z lat 2010-2018. Główną cześć wystawy stanowią prace z najnowszego cyklu geometrycznych kompozycji w technice akrylowej. Wyważone układy kompozycyjne oraz określona gama kolorystyczna sprawia, że prace Rodrigueza mają indywidualny i oryginalny charakter mimo wyczuwalnych inspiracji europejską awangardą. Na wystawie można też obejrzeć znakomite kolaże będące połączeniem fragmentów opakowań, tkanin, różnych rodzajów papieru i farby. Prace te powstałe kilkanaście lat temu nawiązują do twórczości wybitnego artysty hiszpańskiego Antoniego Tàpiesa.

Daniel Rodriguez kieruje grupą artystyczną Colorbox, którą założył w 2016 roku. Inicjatywa ta ma na celu między innymi promocję sztuki peruwiańskiej na arenie międzynarodowej. Do grupy Colorbox należą też Adriana Cillóniz, Allen Ladd i Verónica Penagos.

Wszyscy artyści biorący udział w wystawie współczesnej sztuki peruwiańskiej: Adriana Cillóniz, Adriana Romero, Aldo Ramírez, Aldo del Valle, Alex Sánchez Balboa, Allen Ladd, Ariana Macedo, Carlos Pulido, Carlos Lenes, Daniel Rodríguez, David Brillas, Diego Salazar, Dora Urdanegui, Franci Quirita, Francisco Pantigoso, Irina Gonzales, Lucia Portocarrero, Marco Gutiérrez, Nico Cotrina, Renato Rosado, Renzo Campodonico, Román Inciso, Rudy Munayco, Sandra Leonardo, Verónica Penagos, Víctor Navarro, Víctor Ruiz De Somocurcio, Yaneth Nuñez Trujillo.

Wystawa organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Peru.

Organizatorzy:

• Ambasada Peru w Polsce
  • WIT – Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania
  • Colorbox
  • Retroavangarda

Kurator wystawy: Anna Kłos
Koordynacja: Daniel Rodriguez, Colorbox

Wystawa potrwa do końca marca 2019.

Galeria Retroavangarda czynna jest od wtorku do piątku: w godz. 11.00–19.00
Galeria Retroavangarda Jerozolimskie Business Park
Aleje Jerozolimskie 146D, 02–305 Warszawa
www: retroavangarda.com

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".
Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki
19/03/2019

Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki

22 lutego 2019 r. w Galeria Bielska BWA odbył się wernisaż wystawy "Tajemnica drugiej strony" pracownika WIT Dariusza Mląckiego, który prowadzi na kierunku Grafika zajęcia z Rysunku i Malarstwa.
Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną
18/03/2019

Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną

Zapraszamy na wystawę Joanny Krzysztoń - wykładowcy Malarstwa na kierunku Grafika WIT.
Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów
15/03/2019

Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów

WIT partnerem Międzynarodowego Konkursu Ilustratorskiego SIGNU. W jury konkursu jest Anna Kłos , która prowadzi zajęcia z projektowania graficznego oraz wykłady z historii projektowania graficznego w WIT.
Finał akcji „Czekam na Ciebie”
11/03/2019

Finał akcji „Czekam na Ciebie”

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszytkim za wsparcie akcji „Czekam na Ciebie”. Zebrane zostało 6 200,00 (sześć tysięcy dwieście złotych)! Trzy grafiki zostały zakupione przez WIT - wkrótce będziecie mogli je podziwiać na korytarzu w budynku przy ul. Newelskiej.