Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

Zapraszamy 9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 do Galerii Retroavangarda Jerozolimskie Business Park na otwarcie dużej wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej pt. „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”.
Wystawa – Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru

Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru” to bardzo ciekawy przegląd najnowszych dokonań 28 peruwiańskich artystów. Większość prac powstała w 2018 roku. Przewagę stanowią prace na papierze, małego i średniego formatu w różnych technikach malarskich i graficznych (m.in. olej, akryl, akwarela, gwasz, tusz, linoryt, litografia, kolaż).

Prezentacji współczesnej sztuki peruwiańskiej towarzyszy indywidualna wystawa Daniela Rodrigueza z Limy. Wystawa nosi tytuł ‘Struktury Geometryczne’ i obejmuje 20 prac artysty z lat 2010-2018. Główną cześć wystawy stanowią prace z najnowszego cyklu geometrycznych kompozycji w technice akrylowej. Wyważone układy kompozycyjne oraz określona gama kolorystyczna sprawia, że prace Rodrigueza mają indywidualny i oryginalny charakter mimo wyczuwalnych inspiracji europejską awangardą. Na wystawie można też obejrzeć znakomite kolaże będące połączeniem fragmentów opakowań, tkanin, różnych rodzajów papieru i farby. Prace te powstałe kilkanaście lat temu nawiązują do twórczości wybitnego artysty hiszpańskiego Antoniego Tàpiesa.

Daniel Rodriguez kieruje grupą artystyczną Colorbox, którą założył w 2016 roku. Inicjatywa ta ma na celu między innymi promocję sztuki peruwiańskiej na arenie międzynarodowej. Do grupy Colorbox należą też Adriana Cillóniz, Allen Ladd i Verónica Penagos.

Wszyscy artyści biorący udział w wystawie współczesnej sztuki peruwiańskiej: Adriana Cillóniz, Adriana Romero, Aldo Ramírez, Aldo del Valle, Alex Sánchez Balboa, Allen Ladd, Ariana Macedo, Carlos Pulido, Carlos Lenes, Daniel Rodríguez, David Brillas, Diego Salazar, Dora Urdanegui, Franci Quirita, Francisco Pantigoso, Irina Gonzales, Lucia Portocarrero, Marco Gutiérrez, Nico Cotrina, Renato Rosado, Renzo Campodonico, Román Inciso, Rudy Munayco, Sandra Leonardo, Verónica Penagos, Víctor Navarro, Víctor Ruiz De Somocurcio, Yaneth Nuñez Trujillo.

Wystawa organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Peru.

Organizatorzy:

• Ambasada Peru w Polsce
  • WIT – Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania
  • Colorbox
  • Retroavangarda

Kurator wystawy: Anna Kłos
Koordynacja: Daniel Rodriguez, Colorbox

Wystawa potrwa do końca marca 2019.

Galeria Retroavangarda czynna jest od wtorku do piątku: w godz. 11.00–19.00
Galeria Retroavangarda Jerozolimskie Business Park
Aleje Jerozolimskie 146D, 02–305 Warszawa
www: retroavangarda.com

Sztuczna inteligencja w Korekcie
14/01/2019

Sztuczna inteligencja w Korekcie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Grzegorza Rogali i Joanny Krzysztoń pt. „Sztuczna inteligencja w Korekcie
Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
11/01/2019

Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej, której WIT był współorganizatorem.
DESDEO - platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji – Seminarium
11/01/2019

W dniu 16 stycznia (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dr Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „DESDEO − pierwsza platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji na zasadach wolnego oprogramowania”.
Świąteczne godziny pracy
18/12/2018

Świąteczne godziny pracy

Przed planowaną wizytą w WIT, między 21 grudnia 2018 – 6 stycznia 2019 prosimy sprawdzić godziny pracy poszczególnych Działów w zakładce kontakt.
Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita
17/12/2018

Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita

Spotkania z Twórcami: Droga ponad celem – Czyli jak w ramach pracy nad dyplomem zrobić coś użytecznego – Bartek Kmita / CG Supervisor
Odbyło się w WIT 13 grudnia 2018r.
WIT dla Szkół – warsztaty dla uczniów z Wyszkowa
10/12/2018

WIT dla Szkół – warsztaty dla uczniów z Wyszkowa

7 grudnia w WIT odbyły się warsztaty dla grupy 26 uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie pt. Projektowanie Graficzne, które miały na celu zarysowanie uczestnikom charakteru pracy w roli grafika.