Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

Zapraszamy 9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 do Galerii Retroavangarda Jerozolimskie Business Park na otwarcie dużej wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej pt. „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”.
Wystawa – Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru

Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru” to bardzo ciekawy przegląd najnowszych dokonań 28 peruwiańskich artystów. Większość prac powstała w 2018 roku. Przewagę stanowią prace na papierze, małego i średniego formatu w różnych technikach malarskich i graficznych (m.in. olej, akryl, akwarela, gwasz, tusz, linoryt, litografia, kolaż).

Prezentacji współczesnej sztuki peruwiańskiej towarzyszy indywidualna wystawa Daniela Rodrigueza z Limy. Wystawa nosi tytuł ‘Struktury Geometryczne’ i obejmuje 20 prac artysty z lat 2010-2018. Główną cześć wystawy stanowią prace z najnowszego cyklu geometrycznych kompozycji w technice akrylowej. Wyważone układy kompozycyjne oraz określona gama kolorystyczna sprawia, że prace Rodrigueza mają indywidualny i oryginalny charakter mimo wyczuwalnych inspiracji europejską awangardą. Na wystawie można też obejrzeć znakomite kolaże będące połączeniem fragmentów opakowań, tkanin, różnych rodzajów papieru i farby. Prace te powstałe kilkanaście lat temu nawiązują do twórczości wybitnego artysty hiszpańskiego Antoniego Tàpiesa.

Daniel Rodriguez kieruje grupą artystyczną Colorbox, którą założył w 2016 roku. Inicjatywa ta ma na celu między innymi promocję sztuki peruwiańskiej na arenie międzynarodowej. Do grupy Colorbox należą też Adriana Cillóniz, Allen Ladd i Verónica Penagos.

Wszyscy artyści biorący udział w wystawie współczesnej sztuki peruwiańskiej: Adriana Cillóniz, Adriana Romero, Aldo Ramírez, Aldo del Valle, Alex Sánchez Balboa, Allen Ladd, Ariana Macedo, Carlos Pulido, Carlos Lenes, Daniel Rodríguez, David Brillas, Diego Salazar, Dora Urdanegui, Franci Quirita, Francisco Pantigoso, Irina Gonzales, Lucia Portocarrero, Marco Gutiérrez, Nico Cotrina, Renato Rosado, Renzo Campodonico, Román Inciso, Rudy Munayco, Sandra Leonardo, Verónica Penagos, Víctor Navarro, Víctor Ruiz De Somocurcio, Yaneth Nuñez Trujillo.

Wystawa organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Peru.

Organizatorzy:

• Ambasada Peru w Polsce
  • WIT – Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania
  • Colorbox
  • Retroavangarda

Kurator wystawy: Anna Kłos
Koordynacja: Daniel Rodriguez, Colorbox

Wystawa potrwa do końca marca 2019.

Galeria Retroavangarda czynna jest od wtorku do piątku: w godz. 11.00–19.00
Galeria Retroavangarda Jerozolimskie Business Park
Aleje Jerozolimskie 146D, 02–305 Warszawa
www: retroavangarda.com

Studentka WIT w finale Idea Design Award 2019
01/04/2020

Studentka WIT w finale Idea Design Award 2019

Aż 6 plakatów Magdaleny Kosewskiej, studentki Grafiki WIT, zostało zakwalifikowanych przez jury do finału międzynarodowego konkursu Idea Design Award 2019.
Komunikat Rektora w sprawie zapomóg
30/03/2020

Komunikat Rektora w sprawie zapomóg

Utrata źródła dochodów \ trudna sytuacja życiowa w związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemii.
Wsparcie psychologiczne
26/03/2020

Wsparcie psychologiczne

Obecny czas jest trudny dla nas wszystkich. Pod wieloma względami. Wszyscy oczekujemy powrotu do normalności, tymczasem każda osoba, z którą rozmawiamy aktualnie z czymś się zmaga i przestawia swój tryb, do którego się przyzwyczaiła na tryb wyjątkowy.