Wystawa fotografii Andrzeja Świetlika dedykowana Grzegorzowi Ciechowskiemu

14 lutego br. o godz. 19.00 Galeria Ethos w Warszawie otworzy wystawę fotografii Andrzeja Świetlika - wykładowcy fotografii na kierunku Grafika WIT - dedykowaną Grzegorzowi Ciechowskiemu. Artysta fotografował lidera zespołu Republika w latach 1988-2001. Efekty kilkunastu sesji zdjęciowych ukazują różne twarze Grzegorza Ciechowskiego z tego okresu.
Wystawa fotografii Andrzeja Świetlika dedykowana Grzegorzowi Ciechowskiemu

Wystawa jest częścią projektu dedykowanego Ciechowskiemu, w ramach którego wydany został również album fotograficzny „Grzegorz Ciechowski – Andrzej Świetlik”. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu internautów oraz dzięki pomocy Miasta Torunia, ZAIKS i STOART. Wszystkie prezentowane odbitki zostały wykonane przez autora i po zakończeniu szeregu planowanych w 2017 roku wystaw, zostaną uwolnione do nabycia przez kolekcjonerów – mówi Przemysław Wałczuk, kurator wystawy i wydawca albumu.

Podczas wystawy będzie można zobaczyć kultowe już zdjęcia, które przeszły do historii polskiej muzyki, ale również fotografie wcześniej nie publikowane. Wśród wystawianych prac nie zabrakło też zdjęć Republiki. W ramach otwarcia wernisażu wystawy odbędzie się również spotkanie autorskie z Andrzejem Świetlikiem. Podczas spotkania autor zdradzi kulisy powstawania swoich zdjęć i opowie o współpracy z Grzegorzem Ciechowskim. Będzie również okazja do zdobycia podpisu na albumie “Ciechowski – Świetlik”, dostępnego w Galerii Ethos.

Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Serdecznie zapraszamy!

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.