Zapraszamy na bezpłatne szkolenie w zakresie użytkowania darmowego oprogramowania

Szkolenie organizuje uczelniany Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.
Szkolenie odbędzie się 28.03.2007 (środa) o godz. 17.00 w budynku przy ul. Gizów 6 (sala G 207). Wstęp wolny! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa mailem na adres: koordynator@aiptech.pl Celem szkolenia jest nabycie podstawowych umiejętności w zakresie użytkowania darmowego oprogramowania. Podczas kursu każdy uczestnik zapozna się z systemem Linux i zdobędzie wiedzę na temat przyjaznego użytkownikowi środowiska graficznego KDE. Przedstawiony zostanie również pakiet biurowy OpenOffice, na którym każdy uczestnik, pracując w serii specjalnie do tego celu przygotowanych ćwiczeń, będzie mógł nabyć praktyczne umiejętności w zakresie tworzenia dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, wykresów i prezentacji. Zademonstrowane zostaną także aplikacje internetowe służące do przeglądania zawartości serwisów www, zarządzania pocztą elektroniczną i przesyłania plików pomiędzy komputerami z dostępem do Internetu. Na szkoleniu odbędą się również ćwiczenia z zarządzania plikami w strukturze folderów oraz obsługa plików skompresowanych.Dodatkowo, jeżeli po opanowaniu przez uczestników szkolenia podstawowego zakresu materiału zostanie wystarczająco dużo czasu, przedstawione zostaną niektóre komunikatory internetowe oraz w krótkim wykładzie zostanie wyjaśniona różnica pomiędzy różnymi typami darmowego oprogramowania. Szkolenie planowane jest na 3 godziny. Do tego czasu należy doliczyć 15 minutową przerwę po I części kursu.

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".
Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki
19/03/2019

Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki

22 lutego 2019 r. w Galeria Bielska BWA odbył się wernisaż wystawy "Tajemnica drugiej strony" pracownika WIT Dariusza Mląckiego, który prowadzi na kierunku Grafika zajęcia z Rysunku i Malarstwa.
Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną
18/03/2019

Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną

Zapraszamy na wystawę Joanny Krzysztoń - wykładowcy Malarstwa na kierunku Grafika WIT.
Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów
15/03/2019

Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów

WIT partnerem Międzynarodowego Konkursu Ilustratorskiego SIGNU. W jury konkursu jest Anna Kłos , która prowadzi zajęcia z projektowania graficznego oraz wykłady z historii projektowania graficznego w WIT.
Finał akcji „Czekam na Ciebie”
11/03/2019

Finał akcji „Czekam na Ciebie”

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszytkim za wsparcie akcji „Czekam na Ciebie”. Zebrane zostało 6 200,00 (sześć tysięcy dwieście złotych)! Trzy grafiki zostały zakupione przez WIT - wkrótce będziecie mogli je podziwiać na korytarzu w budynku przy ul. Newelskiej.