Zapraszamy na bezpłatne szkolenie w zakresie użytkowania darmowego oprogramowania

Szkolenie organizuje uczelniany Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.
Szkolenie odbędzie się 28.03.2007 (środa) o godz. 17.00 w budynku przy ul. Gizów 6 (sala G 207). Wstęp wolny! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa mailem na adres: koordynator@aiptech.pl Celem szkolenia jest nabycie podstawowych umiejętności w zakresie użytkowania darmowego oprogramowania. Podczas kursu każdy uczestnik zapozna się z systemem Linux i zdobędzie wiedzę na temat przyjaznego użytkownikowi środowiska graficznego KDE. Przedstawiony zostanie również pakiet biurowy OpenOffice, na którym każdy uczestnik, pracując w serii specjalnie do tego celu przygotowanych ćwiczeń, będzie mógł nabyć praktyczne umiejętności w zakresie tworzenia dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, wykresów i prezentacji. Zademonstrowane zostaną także aplikacje internetowe służące do przeglądania zawartości serwisów www, zarządzania pocztą elektroniczną i przesyłania plików pomiędzy komputerami z dostępem do Internetu. Na szkoleniu odbędą się również ćwiczenia z zarządzania plikami w strukturze folderów oraz obsługa plików skompresowanych.Dodatkowo, jeżeli po opanowaniu przez uczestników szkolenia podstawowego zakresu materiału zostanie wystarczająco dużo czasu, przedstawione zostaną niektóre komunikatory internetowe oraz w krótkim wykładzie zostanie wyjaśniona różnica pomiędzy różnymi typami darmowego oprogramowania. Szkolenie planowane jest na 3 godziny. Do tego czasu należy doliczyć 15 minutową przerwę po I części kursu.

Weź udział w programie Erasmus+
16/11/2020

Weź udział w programie Erasmus+

Szanowni Studenci! Mimo niesprzyjającej sytuacji związanej z epidemią Covid chcielibyśmy Wam przypomnieć o możliwości wzięcia udziału w programie Erasmus.
Valencia Design Education Forum 2020
04/11/2020

Valencia Design Education Forum 2020

Nasz wykładowca dr Michał Piekarski weźmie udział w konferencji online „Valencia Design Education Forum 2020” o edukacji w szkołach artystycznych.
O wyznaczaniu dwustronnych aproksymacji frontu Pareto w złożonych obliczeniowo problemach optymalizacji wielokryterialnej
04/11/2020

Zapraszamy na Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.