Zapraszamy na IV edycję Letnich Praktyk Badawczych

Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk oraz Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematyki Polskiej Akademii Nauk zapraszają do uczestnictwa w Letnich Praktykach Badawczych. Program ten przeznaczony jest dla studentów o różnych zainteresowaniach naukowych, począwszy od matematyki i informatyki, poprzez nanotechnologie, do ekonomii i zarządzania. Praktyki przeznaczone są dla studentów wyższych lat studiów oraz doktorantów i odbywają się w miesiącach letnich (lipiec-wrzesień). W tym czasie uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w kilku (3-5) wybranych projektach o zróżnicowanej tematyce oraz specjalnym programie rozwijającym wiedzę z zakresu tworzenia nowoczesnych przedsięwzięć wysokiej technologii i metod komercjalizacji wyników badawczych. Ta część programu praktyk realizowana jest w oparciu przyglądanie się indywidualnym przypadkom (ang. case studies). Z uczestnikami swoją wiedzą dzielą się specjaliści powiązani ze światem nauki i biznesu.
Ze względu na interdyscyplinarny charakter praktyk, udział w nich gwarantuje zdobycie bogatego doświadczenia z pogranicza biznesu i nauk akademickich. Atrakcyjna tematyka i nowoczesna forma praktyk czyni je ofertą, obok której ciężko przejść obojętnie. Aplikacje (krótki list motywacyjny i CV) należy niezwłocznie wysyłać na adres: praktyki@ibspan.waw.pl, podając w temacie nr referencyjny IBS/AR/2008. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na stronę: http://www.praktyki.ibspan.waw.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Letniej Praktyki Badawczej.

Plakaty urugwajskie – wykład Gabriela Benderskiego
23/05/2019

Plakaty urugwajskie – wykład Gabriela Benderskiego

Zapraszamy na wykład pt. Plakaty urugwajskie, który poprowadzi Gabriel Benderski, artysta grafik z Urugwaju.
Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka
22/05/2019

Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka

Serdecznie zapraszamy na wystawę Krzysztofa Franaszka – wykładowcy na kierunku Grafika WIT.
Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT
17/05/2019

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych”
Jazz Art Fashion Festival 2019
17/05/2019

Jazz Art Fashion Festival 2019

11-12 maja odbyła się V edycji Jazz Art Fashion Festival w warszawskim Koneserze, w wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci Grafiki WIT.
Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna
16/05/2019

Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna

Zapraszamy do udziału w konferencji Oracle Cloud Day 2019, która odbędzie się 21 maja 2019 roku, w warszawskim hotelu Hilton.
Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina
14/05/2019

Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina

Wykład odbędzie się o godzinie 12:00 w czwartek - 30 maja br.  w sali N14 przy ul. Newelskiej 6.