Zapraszamy na IV edycję Letnich Praktyk Badawczych

Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk oraz Centrum Zastosowań Matematyki Instytutu Matematyki Polskiej Akademii Nauk zapraszają do uczestnictwa w Letnich Praktykach Badawczych. Program ten przeznaczony jest dla studentów o różnych zainteresowaniach naukowych, począwszy od matematyki i informatyki, poprzez nanotechnologie, do ekonomii i zarządzania. Praktyki przeznaczone są dla studentów wyższych lat studiów oraz doktorantów i odbywają się w miesiącach letnich (lipiec-wrzesień). W tym czasie uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w kilku (3-5) wybranych projektach o zróżnicowanej tematyce oraz specjalnym programie rozwijającym wiedzę z zakresu tworzenia nowoczesnych przedsięwzięć wysokiej technologii i metod komercjalizacji wyników badawczych. Ta część programu praktyk realizowana jest w oparciu przyglądanie się indywidualnym przypadkom (ang. case studies). Z uczestnikami swoją wiedzą dzielą się specjaliści powiązani ze światem nauki i biznesu.
Ze względu na interdyscyplinarny charakter praktyk, udział w nich gwarantuje zdobycie bogatego doświadczenia z pogranicza biznesu i nauk akademickich. Atrakcyjna tematyka i nowoczesna forma praktyk czyni je ofertą, obok której ciężko przejść obojętnie. Aplikacje (krótki list motywacyjny i CV) należy niezwłocznie wysyłać na adres: praktyki@ibspan.waw.pl, podając w temacie nr referencyjny IBS/AR/2008. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na stronę: http://www.praktyki.ibspan.waw.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Letniej Praktyki Badawczej.

WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”
16/11/2018

WIT Partnerem Technologicznym filmu „Wieczny ogień”

„Wieczny ogień” w reżyserii Piotra Janowczyka to krótkometrażowa artystyczna animacja według Ramayany na podstawie malowideł Stefana Norblina zdobiących pałac maharadży w Jodhpurze w Indiach.
Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa
13/11/2018

Jerzy Grabowski „Tajemnicza liczba 9” – Wystawa

Zapraszamy na wystawę, której kuratorami są wykładowcy kierunku Grafika WIT - Anna Kłos oraz Dariusz Mlącki.
Erasmus+ w WIT
09/11/2018

Erasmus+ w WIT

Skorzystajcie z możliwości, jakie daje Wam fundusz stypendialny programu Unii Europejskiej. O stypendium Erasmus+ na studia w semestrze letnim można jeszcze się ubiegać do końca listopada!
WIT dla szkół -  Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka
07/11/2018

WIT dla szkół - Kurs programowania w C++ dla uczniów Zespołu Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka

W ramach współpracy Uczelni z Zespołem Szkół Nr 36 im. M. Kasprzaka 5 listopada rozpoczęła się kolejna edycja kursu programowania w C++ dla uczniów.
„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium
07/11/2018

„Optymalizacja w zastosowaniach praktycznych” – Seminarium

W dniu 14 listopada o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Wit Jakuczun (WLOG Solutions) przedstawi referat „Optymalizacja w Zastosowaniach Praktycznych”.
Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT
29/10/2018

Wizyty studyjne i warsztaty w firmie IBPM S.A. dla studentów WIT

W dniach 21.11.2018 - 23.11.2018 w ramach Projektu UE pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” odbędzie się druga edycja wizyty studyjnej studentów WIT w firmie IBPM S.A. w Gdyni.