World Vibrations

Wystawy zbiorowe /
 kategoria
 nazwa
World Vibrations
 miejsce
 termin
 wstęp
Darmowy

W dniach 7-14 marca w Galerii WIT na wystawie zatytułowanej World Vibrations prezentowane będą prace współczesnych łotewskich grafików, wykładowców, absolwentów i studentów kierunku wzornictwo Akademii Technologicznej w Rezekne. Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek, 8 marca o godzinie 18:00.

Twórcy z Łotwy, których prace będzie można zobaczyć w Galerii WIT to: Valentīna Siņakova, Baiba Ūzulnika, Santa Katķeviča, Ilona Pērkone, Sigija Šķēle-Tomiņa, Agate Ignatoviča, Margarita Romanchenko, Kristiāna Manukina, Līga Lupiķe, Ieva Širiņa, Elva Kājiņa, Lāsma Dilba, Viktorija Loktionova, Ilze Bodža, Daina Dzerkale, Ina Treilina, Māris Justs, Inta Strode i Diāna Apele.

Obecna wystawa to istotne wydarzenie poświęcone grafice łotewskiej na polskim rynku wystawienniczym. Wystawa winna stać się interesującym przyczynkiem do dyskusji na temat grafiki we współczesnej sztuce europejskiej i jej oddziaływaniu na społeczeństwo, zwłaszcza że prezentowane będą prace z kraju, który polskiemu odbiorcy jawi się dość odległy, mimo wspólnej przeszłości. Ciekawą może się okazać współczesna łotewska scena artystyczna z jej społecznie ukierunkowanymi modelami postrzegania, eksperymentowania, krytyki i uczestnictwa, które obejmują zarówno tradycyjne, jak i nowatorskie rozwiązania graficzne.

Wystawa World Vibrations w Galerii WIT

Wystawa World Vibrations w Galerii WITWystawa World Vibrations w Galerii WITWystawa World Vibrations w Galerii WIT

World Vibrations