Konteksty – Wystawa prac studentów 3 semestru malarstwa WIT

dr Sylwia Caban, dr hab. Dorota Optułowicz McQuaid
 wstęp
Darmowy

Wystawa „Konteksty” jest pokazem obrazów studentów 2 roku Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod Auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Prezentowany zestaw zawiera najciekawsze realizacje powstałe w trakcie półrocznej pracy na zajęciach z malarstwa.

Autorami prac są młodzi twórcy, którzy w procesie nauki rzemiosła, poszukiwaniu różnych kontekstów wypowiedzi plastycznych oraz czynionych eksperymentów twórczych, odnaleźli w malarstwie swój osobisty  i niepowtarzalny świat kreacji.

Tematyka obrazów jest różnorodna – od studium martwej natury i studium modela do realizacji autorskich ujętych w cykle. Na wystawie można zobaczyć głównie prace wykonane techniką akrylową na kartonie, ale także akwarele i obrazy olejne.
Eksponowane obrazy są różne zarówno w kontekście idei, jak i formy,  widać w nich jednak wspólny mianownik, jakim jest nieograniczona wyobraźnia autorów zdeterminowana potrzebą osobistej wypowiedzi twórczej oraz pasją do malarstwa.

Konteksty – Wystawa prac studentów 3 semestru malarstwa WIT