Anna Nowokuńska-Maksymiuk: Animal minimal

Wystawy indywidualne zagraniczne /
 nazwa
Animal minimal
 termin
 wstęp
Darmowy

Wystawa Anny Nowokuńskiej-Maksymiuk Animal minimal w Escola d'Art i Superior de Disseny de les Illes Balears w Hiszpanii.

Animal Minimal to eksploracja minimalistycznych zasad projektowania ikon zwierząt, skupiająca się na tym, ile można odjąć od obrazu, zachowując jednocześnie jego czytelność. Przesuwając granice formalnej redukcji, staram się uchwycić istotę każdego zwierzęcia poprzez uważną obserwację jego charakterystycznych cech, takich jak tekstura, wzór, forma, proporcje, a nawet pojedynczy kształt.
W procesie tym wybieram określone części zwierzęcia, usuwam je z pierwotnego kontekstu, upraszczam i podkreślam ich istotne cechy. Wymaga to umiejętności syntezy i destylacji esencji każdego zwierzęcia w jego najbardziej rozpoznawalną i minimalną reprezentację.

Animal Minimal zabierze Cię w graficzne safari poprzez kształty, skojarzenia i motywy. Ikony i modułowa geometria stają się głównym tematem, oferując wizualną eksplorację zwierząt w minimalistycznej i abstrakcyjnej formie. To twórcza podróż, która stanowi wyzwanie dla Twoich umiejętności projektowych i zaprasza widzów do interakcji z dziełem sztuki poprzez rozszyfrowywanie uproszczonych przedstawień różnych zwierząt.
Ten projekt łączy ekspresję artystyczną z badaniem komunikacji wizualnej, ukazując siłę minimalizmu w przekazywaniu znaczeń i wzbudzaniu uznania. To okazja do zbadania granic projektowania i odkrycia nowych sposobów uchwycenia istoty przedmiotów poprzez redukcję i syntezę.

Anna Nowokuńska-Maksymiuk
www.nowokunska.com

Anna Nowokuńska-Maksymiuk: Animal minimal