Dariusz Mlącki: Obrazy

Wystawy indywidualne w Polsce /
 nazwa
Obrazy
 wernisaż
 termin
 wstęp
Darmowy

Zapraszamy na wystawę prac Dariusza Mląckiego, która zostanie zaaranżowana w budynku przy ul. Daszyńskiego 4 (wejście od ulicy Kazikowskiego) w Mińsku Mazowieckim. Wernisaż wystawy odbedzie się 5 kwietnia 2024 r. o godz. 13:00 zaraz po uroczystości wręczenia prac dyplomowych uczniom Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim.

Wystawa będzie czynna od 8 kwietnia do 5 czerwca 2024 r. w poniedziałki, wtorki i środy od 15:00 do 17:00, ul. Daszyńskiego 4.

Dariusz Mlącki – artysta sztuk wizualnych. Urodzony w 1963 r. w Mińsku Mazowieckim. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem warszawskiej ASP w 1989 roku, pod kierunkiem prof. Zbigniewa Gostomskiego, prof. Tadeusza Dominika i prof. Ryszarda Winiarskiego. W latach 1993-2003 był wykładowcą Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie na stanowisku profesora malarstwa. Obecnie jest wykładowcą malarstwa na Wydziale Grafiki w Akademii WIT w Warszawie oraz w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest członkiem i współzałożycielem Stowarzyszenia Otwarta Pracownia w Krakowie oraz założycielem Galerii Korekta w Warszawie.

Dariusz Mlącki uczestniczył w międzynarodowych plenerach prowadzonych przez dr Bożenę Kowalską w Okunince, Centrum Rzeźby w Orońsku, Radziejowicach. Artysta został wielokrotnie wyróżniony stypendiami MKIDN oraz Fundacji Batorego, Fundacji Kultury, Fundacji Egit, Polskiej Fundacji Kultury. Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych m.in.: Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie, Fundacji Adenauera, Kolekcji Perii, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Narodowym w Warszawie, Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, Broadway Gallery w Nowym Jorku oraz kolekcji Galerii Bielskiej BWA w Bielsku – Białej. Zajmuje się sztukami wizualnymi, malarstwem, obiektami malarskimi, fotografią. Jest Jednym z najciekawszych malarzy średniego pokolenia w zakresie sztuki metafizycznej i duchowej. Najbardziej znanymi cyklami artysty są: Koperty, Świece, Telewizory. Twórca używa różnych podobrazi takich jak: korek, pleksi, stare tapety.

Dariusz Mlącki: Obrazy