National Taiwan Normal University Portfolio

dr Anna Kłos, prof. Leo Lin
 wstęp
Darmowy

Wystawa obejmuje 45 plakatów autorstwa wykładowców i studentów Wydziału Designu National Taiwan Normal University w Tajwanie.
Wszystkie projekty wykonane są techniką cyfrową. Zawierają jednak elementy innych technik, takich jak: fotografia, kolaż czy rysunek odręczny. Tematy oscylują wokół kultury Tajwanu i ochrony przyrody. Projekty charakteryzują się dbałością o detal, zrównoważoną, oszczędną gamą kolorystyczną i mistrzowską kompozycją. Na uwagę zasługuje zróżnicowanie skali typografii i swoboda z jaką litery komponowane są na plakatach. W prezentowanych na wystawie projektach przenika się nowoczesność i tradycja wyrażona w zamiłowaniu do przyrody i poszanowaniu dawnej kultury Tajwanu.

National Taiwan Normal University (NTNU) – Wydział Designu

National Taiwan Normal University jest uznawany za jedną z najbardziej elitarnych placówek szkolnictwa wyższego w Tajwanie. Utworzony w 1922, pierwotnie był instytutem poświęconym szkoleniu nauczycieli, z czasem został przekształcony w pełnoprawny uniwersytet. W 2007 Wydział Designu NTNU stał się oddzielnym wydziałem Projektowania Wizualnego, a w 2012 wcielił do swojej oferty także zajęcia z wzornictwa i projektowania wnętrz.

Wydział Designu NTNU zakłada adaptowanie się do współczesnych trendów w międzynarodowym projektowaniu oraz dostosowywanie do potrzeb utalentowanych młodych Tajwańczyków. Wydział stawia sobie za cel kultywowanie sztuk pięknych i nauk humanistycznych oraz profesjonalne szkolenie, mające na celu wykształcenie wybitnych absolwentów. Wśród nich znajduje się już wielu uznanych w świecie artystów.

Strona uniwersytetu National Taiwan Normal University

National Taiwan Normal University Portfolio